iPhone 11 Fiyatlari (Avrupa'da En ucuz)

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Aslinda en ucuz oldugunun garantisini veremem ama genelde iphone'un en ucuz satildigi yer isvicre'dir. Tabi en ucuz alinacak yer anavatani amerika'dir. Alma fikri olan arkadaslar icin buldugum en uygun fiyatlari ekliyorum. Black friday zamaninda daha uygun da olacaktir elbette. Tanidiginiz varsa getirtebilirsiniz ya da kendiniz almak icin gelebilirsiniz. Pasaport kayit +vize+ucak toplami bile türkiye'den almaktan ucuza gelebilir diye düsünüyorum :)

APPLE iPhone 11 Pro Max 256 gb (Geceyarisi yesili)
Fiyat: 1479 Isvicre Frangi (CHF) (8489 TL)

APPLE iPhone 11 Pro Max 256 gb (Uzay grisi)
Fiyat: 1412 CHF (8100 TL)

APPLE iPhone 11 Pro Max 64 gb (Uzay grisi)
Fiyat: 1289 CHF (7400 TL)

APPLE iPhone 11 Pro (5.8", 256 GB, Geceyarisi yesili

Fiyat: 1379 CHF (7915 TL)

Apple iPhone 11 Pro 64GB, Geceyarisi yesili
Fiyat: 1136 CHF (6520 TL)

Kur 1CHF = 5.74 TL üzerinden hesaplandi

Apple iPhone 11 Pro, Nachtgrün, 64GB

Takvim gazetesinin haberine göre

IPHONE 11 TÜRKİYE FİYATLARI NE KADAR?

iPhone 11 Pro 128 GB: 13.260 TL
iPhone 11 Pro 256 GB: 14.585 TL
iPhone 11 Pro 512 GB: 15.910 TL
iPhone 11 Pro Max 128 GB: 14.585 TL
iPhone 11 Pro Max 256 GB: 15.910 TL
iPhone 11 Pro Max 512 GB: 17.230 TL

Yaklasik 2 kat daha fazla ödeyeceksiniz...

Ilgilenen, bilgilenmek isteyen arkadaslar icin paylasmak istedim. Baska model fiyatlarini merak edenler olursa yazabilir...

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
isvicre'de vergiler %8. Sanirim bazi ürünlerde vergi de olmayabiliyor. Fiyatlar böyle.. Maalesef türkiye'de üretim olmadigi icin, gelir kaynagi vergiler kaliyor.. Eskiden insanlar biraz ucuz telefon getirtebiliyordu ama onun da önüne gecmeye calistilar.. Sadece alacak arkadaslar icin bilgilendirme yapmak istedim. Elbette o kadar para verip almak isteyen cok cengaver arkadas var..

Ben isvicre'de yasiyorum ve kullandigim telefon iphone 7. Artik apple ürünleri almama karari aldim. Bu telefonun isi bittikten sonra muhtemelen huawei'den yoluma devam edecegim. Macbook pro'da kullaniyorum. 3 ya da 4. kez adaptörü degistirdim dandik kablo yüzünden, Bazi ürünleri kasitli olarak kalitesiz yapiyorlar.. Ben yazilim mühendisi oldugum icin ve mobil uygulama gelistirdigim icin apple ürünleri kullaniyordum. Ancak suan elimdekiler yeter ve bunlara bir daha para vermemeye kararliyim..

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Birdahaki telefonu LG yapmayı düşünüyorum ben adamlar eski kafalıların yüzünden telefon piyasasında çok düşük seviyede kaldı.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Çıktığında ekran gövde oranında iyidi de şimdi ekrandan kamerelar falan olunca eski gibi kaldı ama hala hoşuma gidiyor benim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936
Bizim millet kazıklanmayı seviyor mu anlamıyorum İphone x niye hoşuna gidiyor? :D P30 ile arasındaki farkı ben anlamadım gerçekte karşılaştırırken ama tasarım olarak aynı yoksa stabillik konusunda P30 daha iyi. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Note10+ varken iphone 11 alınmaz bence.

Birdahaki telefonu LG yapmayı düşünüyorum ben adamlar eski kafalıların yüzünden telefon piyasasında çok düşük seviyede kaldı.
Vestel varken LG ne alaka? :D yerli mal kullanmak da ayrı bir şey. :D

isvicre'de vergiler %8. Sanirim bazi ürünlerde vergi de olmayabiliyor. Fiyatlar böyle.. Maalesef türkiye'de üretim olmadigi icin, gelir kaynagi vergiler kaliyor.. Eskiden insanlar biraz ucuz telefon getirtebiliyordu ama onun da önüne gecmeye calistilar.. Sadece alacak arkadaslar icin bilgilendirme yapmak istedim. Elbette o kadar para verip almak isteyen cok cengaver arkadas var..

Ben isvicre'de yasiyorum ve kullandigim telefon iphone 7. Artik apple ürünleri almama karari aldim. Bu telefonun isi bittikten sonra muhtemelen huawei'den yoluma devam edecegim. Macbook pro'da kullaniyorum. 3 ya da 4. kez adaptörü degistirdim dandik kablo yüzünden, Bazi ürünleri kasitli olarak kalitesiz yapiyorlar.. Ben yazilim mühendisi oldugum icin ve mobil uygulama gelistirdigim icin apple ürünleri kullaniyordum. Ancak suan elimdekiler yeter ve bunlara bir daha para vermemeye kararliyim..
isviçrede mi 9t , 1600 tl mi?

Son düzenleme:

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
isviçrede mi 9t , 1600 tl mi?

Xiaomi Mi 9T Dual Sim 6GB RAM 64GB - Glacier Blue
bunun fiyati 328 frank 1900 tl civari

Xiaomi Mi 9T - 6.39 Zoll / 64GB - siyah
bunun fiyati da 342 (331+11 kargo) 1965 tl

almanya'da ise mesela

Xiaomi Mi 9T LTE 64GB 6GB RAM dual carbon siyah
308 euro 1950 TL

Bu arada bir güncelleme yapayim, eger bir ülkede oturum izniniz yoksa, vergileri geri alabilirsiniz. Mesela ben almanya'dan aldigim ürünün vergisini geri alabiliyorum. Eger online olarak almissam adamlar 20 euro gibi bir ücret kesiyorlar (firma kesiyor),ama direk gidip dükkandan aldiysam %19 vergiyi geri alabiliyorum (yiyecek ürünlerinde %8 vergi var)..

Yani biriniz yurtdisina vize ile giderse, orda aldigi ürünün vergi iadesini alabilir.. Tabi türkiye'de yasayan biri olarak biraz ugrastirici olabilir.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
84 yaşındaki anneme 5600 TL ye iphone8 almış biri olarak diyebilirim ki alana hayırlı olsun (=
Annem onu daha kullanışlı buluyor ben Android herhangi bir telefonu (=
Ben Türkiye'den aldım hem garanti hemde fiyat eskisi kadar cazip kalmıyor.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
84 yaşındaki anneme 5600 TL ye iphone8 almış biri olarak diyebilirim ki alana hayırlı olsun (=
Annem onu daha kullanışlı buluyor ben Android herhangi bir telefonu (=
bence Android bir telefon alınacaksa amiral gemisi alınmalı orta segment hep kusurlu oluyor ya tasarımda alt çerçeve 1 parmak kalınlığında olur ya şarj girişinden kırparlar ya işlemciden kırparlar bir de uzun süre götürmüyor ki bunu bilerek yapıyorlar ben durumum olsaydı kesinlikle OnePlus 7T Pro veya Mİ9T Pro almak isterdim Huawei'nin amiral gemisi modellerini de çok seviyorum lakin başına gelenler yüzünden uzak duruyorum zaten bu yüzden Honor 9x'ten vazgeçtim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Iphone 11 Pro 128GB 13.000TL mi? Bu olay sadece vergi ile de alakalı değil bir vergiler vurmuş birde Apple vurmuş :D Param olsa bile almam şu markayı artık Türkiye şartlarında.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Iphone 11 Pro 128GB 13.000TL mi? Bu olay sadece vergi ile de alakalı değil bir vergiler vurmuş birde Apple vurmuş :D Param olsa bile almam şu markayı artık Türkiye şartlarında.
Param olsa bile bırakın Türkiye şartlarını Amerika'da yaşasam bile İPhone almam hem OnePlus varken neden İPhone tercih edeyim ki Apple'ın sadece IPad'leri hoşuma gidiyor ki tablet pazarında rakipsiz olduğu su götürmez bir gerçek bunu hepimiz biliyoruz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Param olsa bile bırakın Türkiye şartlarını Amerika'da yaşasam bile İPhone almam hem OnePlus varken neden İPhone tercih edeyim ki Apple'ın sadece IPad'leri hoşuma gidiyor ki tablet pazarında rakipsiz olduğu su götürmez bir gerçek bunu hepimiz biliyoruz
Amerika'da olsam Pixel harici cihaz almam zaten.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112

ONEPLUS 7 Pro, 256GB, 8.0GB RAM, Mirror Grey
bunun fiyati 737 frank 4230 TL en ucuzu

ayni ürün almanya'da
630 euro 3980 liraya geliyor
OnePlus 7 Pro 4G smartphone 6.67 inch Android 9.0 Snapdragon 855 Octa Core 8GB+256GB

türkiye'de fiyatlarini bulamadim bunun..

Amerika'da olsam Pixel harici cihaz almam zaten.

google pixeller'in nesi var hocam mesela? sadece android sürümlerini erken aldigini varsayabilirim. Onun disinda mesela bana göre, hala ekranini full degil, centik bir dez avantaj,parmak izinin arkada olmasi.. Onun disinda bir kac yil önce cikan telefonlara benziyor pixel 3

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
ONEPLUS 7 Pro, 256GB, 8.0GB RAM, Mirror Grey
bunun fiyati 737 frank 4230 TL en ucuzu

ayni ürün almanya'da
630 euro 3980 liraya geliyor
OnePlus 7 Pro 4G smartphone 6.67 inch Android 9.0 Snapdragon 855 Octa Core 8GB+256GB

türkiye'de fiyatlarini bulamadim bunun..

google pixeller'in nesi var hocam mesela? sadece android sürümlerini erken aldigini varsayabilirim. Onun disinda mesela bana göre, hala ekranini full degil, centik bir dez avantaj,parmak izinin arkada olmasi.. Onun disinda bir kac yil önce cikan telefonlara benziyor pixel 3
Android üzerindeki en stabil cihaz hocam. Kamera olarak da tek kamera ile 3 kemaralı telefonların yapamadığını yapabiliyor yazılım sayesinde orada da Google farkı ortaya çıkıyor. Al kullan 4 yıl ardına bakma yani öyle bir cihaz. Pixel 4'de zaten çentik bırakıldı diye biliyorum bir inceleyin derim. Pixel ile OP arasında kararsız kalırdım ben Amerika'da ama dediğim gibi büyük ihtimalle Pixel XL alırdım.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Android üzerindeki en stabil cihaz hocam. Kamera olarak da tek kamera ile 3 kemaralı telefonların yapamadığını yapabiliyor yazılım sayesinde orada da Google farkı ortaya çıkıyor. Al kullan 4 yıl ardına bakma yani öyle bir cihaz. Pixel 4'de zaten çentik bırakıldı diye biliyorum bir inceleyin derim. Pixel ile OP arasında kararsız kalırdım ben Amerika'da ama dediğim gibi büyük ihtimalle Pixel XL alırdım.

pixel biraz iphone'a benzemeye calisiyor. 3'e baktigimda baya benzettim, 4 e baktigimda kamera tasarimlari ayni gibi :) Ya apple bunlardan calisiyor, ya da bunlar apple'dan.. Evet stabil olmasini anlayabilirim, google'un ekstralar katmasini da anlayabilirim, yazilim desteginin de güclü olmasini anlayabilirim ama cok cekici bir cihaz degil. Elbette cevremde kullanan kimse olmadigi icin ya da bu telefonu hic inceleme firsatim olmadigi icin olabilir.. Ben iphone 7'yi 3 yil önce aldim ve batarya harici pek bir sikintisi olmadi, Hiz acisindan da bir sikinti yok. Telefon 1 sene daha idare eder diye düsünüyorum ondan sonra da huawei gibi bir marka düsünüyorum. Gerci oneplus pro da güzel cihaza benziyor ama pek satilmiyor, ya da magazalara gidince pek karsima cikmiyor..

Bi yandan da android telefonlarin degerinin cabuk düsmesi baska bi etken. Mesela op ile iphone arasinda cok fazla fark yok buranin parasina göre.. OP 7 pro ve iphone'un son modelini karsilastirirsak muhtemelen iphone kazanacaktir. Ben yazilim anlaminda apple'i cidden basarili buluyorum bir yazilim gelistirici olarak. Andorid'de hala yiginla buglar cikabiliyor.

Gecen hafta basimiza gelen bir olayi anlatayim mesela.. Yaptigimiz bir yazilim tüm android telefonlarda calisiyordu, ancak bir müsteride huawei telefon varmis ve 9.1 android versiyonunda calismiyor dediler. Neyse ben baktim ama android'in yayinanmis öyle bir versiyonu henüz yok :) sonra baktim huawei kafasina göre bir android sürümü cikarmis, neyse zar zor olsa da debug yapabildik visual studio'da, sonra baktik ki, dosya okurken, encoding olarak huawei'in android versiyonu farkli bir sey kullaniyor (arkplanda belki cince bi seyler olabilir), o yüzden program bir dosyayi okurken crash oluyor. Biz de utf8 diye belirtmek zorunda kaldik ve o sekilde calisti.. Ayni sey xiaomi telefonlarda da oluyordu.. Demek ki cin'den gelen telefonlarda sikinti var..

Android'in bu sekil acik kaynak olup gelistirilmesi bir acidan iyi ama diger acidan "standart" lar yok oluyor. Ileriki bir gün, her telefon marka ya da modeli icin ayri bir seyler yapmamiz gerekecek. Elbette versiyonlar arasi bazen farklar olabilir ancak ios'un yazilimi, android'den kat be kat kararli, güvenli. Uzun bir süredir mobil yazilimci olarak calisiyorum ve bunu rahatlikla söyleyebilirim. Ha keza, macOS da gayet iyi. Apple'in paragöz politikasi, yenilikcilikten artik uzaklasmis olmasi insanlari farkli pazarlara cekiyor. Ben de bunlardan biriyim.. O yüzden zorunlu olmadikca bir daha apple ürünleri almayacagim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
pixel biraz iphone'a benzemeye calisiyor. 3'e baktigimda baya benzettim, 4 e baktigimda kamera tasarimlari ayni gibi :) Ya apple bunlardan calisiyor, ya da bunlar apple'dan.. Evet stabil olmasini anlayabilirim, google'un ekstralar katmasini da anlayabilirim, yazilim desteginin de güclü olmasini anlayabilirim ama cok cekici bir cihaz degil. Elbette cevremde kullanan kimse olmadigi icin ya da bu telefonu hic inceleme firsatim olmadigi icin olabilir.. Ben iphone 7'yi 3 yil önce aldim ve batarya harici pek bir sikintisi olmadi, Hiz acisindan da bir sikinti yok. Telefon 1 sene daha idare eder diye düsünüyorum ondan sonra da huawei gibi bir marka düsünüyorum. Gerci oneplus pro da güzel cihaza benziyor ama pek satilmiyor, ya da magazalara gidince pek karsima cikmiyor..

Bi yandan da android telefonlarin degerinin cabuk düsmesi baska bi etken. Mesela op ile iphone arasinda cok fazla fark yok buranin parasina göre.. OP 7 pro ve iphone'un son modelini karsilastirirsak muhtemelen iphone kazanacaktir. Ben yazilim anlaminda apple'i cidden basarili buluyorum bir yazilim gelistirici olarak. Andorid'de hala yiginla buglar cikabiliyor.

Gecen hafta basimiza gelen bir olayi anlatayim mesela.. Yaptigimiz bir yazilim tüm android telefonlarda calisiyordu, ancak bir müsteride huawei telefon varmis ve 9.1 android versiyonunda calismiyor dediler. Neyse ben baktim ama android'in yayinanmis öyle bir versiyonu henüz yok :) sonra baktim huawei kafasina göre bir android sürümü cikarmis, neyse zar zor olsa da debug yapabildik visual studio'da, sonra baktik ki, dosya okurken, encoding olarak huawei'in android versiyonu farkli bir sey kullaniyor (arkplanda belki cince bi seyler olabilir), o yüzden program bir dosyayi okurken crash oluyor. Biz de utf8 diye belirtmek zorunda kaldik ve o sekilde calisti.. Ayni sey xiaomi telefonlarda da oluyordu.. Demek ki cin'den gelen telefonlarda sikinti var..

Android'in bu sekil acik kaynak olup gelistirilmesi bir acidan iyi ama diger acidan "standart" lar yok oluyor. Ileriki bir gün, her telefon marka ya da modeli icin ayri bir seyler yapmamiz gerekecek. Elbette versiyonlar arasi bazen farklar olabilir ancak ios'un yazilimi, android'den kat be kat kararli, güvenli. Uzun bir süredir mobil yazilimci olarak calisiyorum ve bunu rahatlikla söyleyebilirim. Ha keza, macOS da gayet iyi. Apple'in paragöz politikasi, yenilikcilikten artik uzaklasmis olmasi insanlari farkli pazarlara cekiyor. Ben de bunlardan biriyim.. O yüzden zorunlu olmadikca bir daha apple ürünleri almayacagim
Hocam tabi çalıştığınız alan dolayısıyla daha iyi bilirsiniz ama benim demek istediğim devoloping olayından ziyade günlük bir kullanıcı Android kısmında da pek bugla karşılaşmıyor. Hatta OP 7Pro'yu yayınlamadan önce 6 ay içerisinde sadece %0.08 oranında hata ile karşılaştıklarını söylemişti. Yani son kullanıcı için Pixel ve OP cihazlarda bana kalırsa epey stabil. Ben zaten Android kısmında bir amiral gemisi alındığı zaman en azından 3 yıl ortalama 4 yıl kullanılması gerektiğini düşünüyorum ve günümüz cihazları da batarya değişimi ile bunu sağlayabilecek nitelikte. 4 yıl kullandığım bir cihaz içinde satıp maddi kazanç beklentim olmaz şahsen. Yine Amerika'da OP ve emin olmamakla birlikte Pixel ertesi yıl telefon çıkardığı zaman elinizdeki cihazı alıp büyük bir indirim ile yeni çıkan cihazı verebiliyordu. Belki Apple'da böyle bir şey yapıyor olabilir Amerika'da tam bilmiyorum. Kendim için konuşayım, telefondan ana beklentim batarya ve pure bir deneyim olduğu için tasarım işi beni çok ilgilendirmiyor. Yani bir cihaz tasarımı çok güzel olsa dahi iyi bir deneyim sunmuyorsa beni cezbetmiyor diyebilirim o yüzden Pixel alıp 4 yıl telefon düşünmezdim.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112