iPhone 11 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Olur mu ya Apple namustur,Android alanı idam etmek gerekir.Hiçkimsenin fikirleri ve zevkleri farklı olamaz,herkes apple sevecek,Apple Apple Appleeee (!)
Aaaaaa öyle deme çünkü en iyi Apple en güzel Apple
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu konuyu açan kişi umarım iPhone 11 almıştır ona layık olan da budur.Bütün dertleri nedir 4 5 yıl gidiyor sanki 4 5 yıl kullanacaklarmış gibi demezler mi bide.
lan ben 5 yıl kullandım da ne oldu elimde kaldı bir telefonu 5 yıl kullanmayacaksın sonra elinde kalıyor en fazla 3 sene kullanıp yeni bir modele geçeceksin ben bundan sonra öyle yapacam

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Aaaaaa öyle deme çünkü en iyi Apple en güzel Apple

lan ben 5 yıl kullandım da ne oldu elimde kaldı bir telefonu 5 yıl kullanmayacaksın sonra elinde kalıyor en fazla 3 sene kullanıp yeni bir modele geçeceksin ben bundan sonra öyle yapacam
Zaten öyle yapıyorlar bırak 4 5 yılı 2 yıl bile zor kullanıyorlar bunu kendileri de biliyor.Sadece o kadar para verdikleri için ego tatmin ediyorlar elbette kullanan vardır fakat o tip insanlar bugün note 10 plus alsa da 5 yıl kullanır.Ben asus zenfone 3 gibi bir cihazı bile 2 yıl kullandım eğer sıkıntı çıkmasaydı 3. Yılı olacaktı şimdi bi sıkıntım yoktu değiştirmeyi hiç düşünmedim bile.Bide android illa çok kullanacaksan alırsın tutulan bir model çakarsın güzel bir rom garantisi bitince birkaç yıl daha götürür.Hepsini geçtim telefonun bataryası ölüyor zaten performans olsa ne olur yine değiştirmen gerekiyor.Ya en basitinden örnek vereyim 2016da çıkmış bir cihaz var Huawei mate 9 benim de zamanında en favori telefonlardan biriydi benim için o gün ben mate 9 almış olsaydım şimdi satmayı mı düşünecektim yani hadi batarya da ölmedi kabul edelim ne yani mate 9 alanlar şimdi çok mu geri kaldı açsınlar baksınlar telefon android 9 güncellemesi almış çift stereo hoparlör özel ses çipi vs var birçok güncel telefonda hala yok bunlar ekranı iphone 11 in çöp ekranından daha iyi.Ama nedir mate 9dan kimse bahsetmiyor banane kimse bahsetmiyorsa özellikleri hala yeterli mi değil mi sonuçta bunu kullanan ben değil miyim.Aynı yıl çıkan iphone 7 var ondan çok mu bahsediliyor kaç kişi diyor git iPhone 7 al diye.Şuan güncel olan orta seviye dediğimiz çoğu cihazdan iyi mate 9 dediğimiz cihaz ve bu cihaz android ve 2016da çıktı.Herkes de çok iyi biliyor ki artık apple da planlı eskitme yapıyor.O yüzden ben artık böyle tiplere inanmıyorum iphone alıp piyasayı takip eden insanlar var alıyorlar zamanında satıyorlar biraz da doların yükselmesi ile şansa yeni modeli nerdeyse zarar etmeden alabiliyorlar ayrıca yatırım olarak bakıyor bu kişiler mesela bişi olursa hemen paraya çevirim mantığı böyle bakınca mantıklı geliyor.Onun dışında şu fiyatlarla hiçte akıllıca değil.

Reaksiyon puanı
4,278
iPhone 11 Pro Max alacaktım ama çok pahalı geldi iPhone 11'e yöneldim iPhone harici telefon dusunmuyorum 11 serisi harici de dusunmuyorum iPhone 11 almak mantikli olur mu parasi onemli degil iPhone 11 parasi harici neden alinmaz alinmama sebepleri çok etkiler mi yorumlariniz icin tskler

İphone 11 Alınır :cool:

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Ondan daha iyi P30 Pro , Honor 20 pro , Note 10+ ve S10+ filan var ama illaki markasının ismi Apple olsun diyorsan o tuhaf tasarımlı cihazı alabilirsin sorun olmaz X almaktan daha mantıklı. :D
s10+ note10 + daha mı iyi güncel kamera performanslarına bak istersen ufak bir fark olsa neyseçok büyük fark var hem s10+ note10+ 5 yıl sonra güncelleme almaz bence ama günümüzde hala 6s e güncelleme geliyor iphone 11 dede daha uzun süre güncelleme desteği yapılır hem 11 in işlemcisi daha güçlü die biliyorum

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
s10+ note10 + daha mı iyi güncel kamera performanslarına bak istersen ufak bir fark olsa neyseçok büyük fark var hem s10+ note10+ 5 yıl sonra güncelleme almaz bence ama günümüzde hala 6s e güncelleme geliyor iphone 11 dede daha uzun süre güncelleme desteği yapılır hem 11 in işlemcisi daha güçlü die biliyorum
Peki aldı da ne oldu güncellemeyi eski teknoloji yine eski değil mi ne oldu çift kamera mı oldu 3 kameraya mı çıktı daha mı az ısınıyor ekranı daha mı iyi iphone 11 max kadar performanslı mı çalışıyor varsayalım dediğin oldu note 10+ andorid 11 güncellemesinde kaldı ne kaybedeceğim önümüzdeki 5. Yılda desem ki android desteğini keseceği uygulama olacak hiç sanmıyorum bugün android 10 varken bile andorid 7 üstü bütün uygulamalar destekliyor.Artık şunu öğrenin apple da planlı eskitme yapıyor daha hızlıyı bırak telefon yavaşlıyor güncelleme ile üstelik 5 yıla batarya mı kalır yıl olmuş 2020 bu güncelleme muhabbeti hala yapılıyor şaka gibi resmen.

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Peki aldı da ne oldu güncellemeyi eski teknoloji yine eski değil mi ne oldu çift kamera mı oldu 3 kameraya mı çıktı daha mı az ısınıyor ekranı daha mı iyi iphone 11 max kadar performanslı mı çalışıyor varsayalım dediğin oldu note 10+ andorid 11 güncellemesinde kaldı ne kaybedeceğim önümüzdeki 5. Yılda desem ki android desteğini keseceği uygulama olacak hiç sanmıyorum bugün android 10 varken bile andorid 7 üstü bütün uygulamalar destekliyor.Artık şunu öğrenin apple da planlı eskitme yapıyor daha hızlıyı bırak telefon yavaşlıyor güncelleme ile üstelik 5 yıla batarya mı kalır yıl olmuş 2020 bu güncelleme muhabbeti hala yapılıyor şaka gibi resmen.
Tmm hasi güncellemeyi es geçtim bu insanlar nie 11 alıyor kamerası için ve işlemcisi için tabii kide ama en çok bana göre kamerası için alıyorlar eğer böyle bir şey yapcaksa s10+ ı boşversin ztn kamera yüzünden seçiyolar dememin sebebi şu günümüzde 2500tl 3000tl civarlarında telefon alsan bile sana bütün oyunları oynatır bu açıdan baktığımızda 11 en güzel tercih

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Tmm hasi güncellemeyi es geçtim bu insanlar nie 11 alıyor kamerası için ve işlemcisi için tabii kide ama en çok bana göre kamerası için alıyorlar eğer böyle bir şey yapcaksa s10+ ı boşversin ztn kamera yüzünden seçiyolar dememin sebebi şu günümüzde 2500tl 3000tl civarlarında telefon alsan bile sana bütün oyunları oynatır bu açıdan baktığımızda 11 en güzel tercih
11i kamera için alıyorlar;?? hani şu çekilen fotoyu bulanık çekip 4 saniye sonra netleyen kameramı??? iphone 11kamerasìnda gece modu var diye alan çok insan var emin ol xs alıp appstore dan neurualcam yüklediğin zaman 11in kamerada hiç bi avantajı kalmıyor.işlemci olayìna gelince 11deki işlemci güçlü ama günümüzdeki amiral gemisi cihazlardaki işlemcilerde güçlü.Emin ol o gücü günlük kullanımda anlamıyorsun.Çerçeve cumhuriyeti tasarıma,çöp ekrana sahip 11e tek kuruş vermem.

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
11i kamera için alıyorlar;?? hani şu çekilen fotoyu bulanık çekip 4 saniye sonra netleyen kameramı??? iphone 11kamerasìnda gece modu var diye alan çok insan var emin ol xs alıp appstore dan neurualcam yüklediğin zaman 11in kamerada hiç bi avantajı kalmıyor.işlemci olayìna gelince 11deki işlemci güçlü ama günümüzdeki amiral gemisi cihazlardaki işlemcilerde güçlü.Emin ol o gücü günlük kullanımda anlamıyorsun.Çerçeve cumhuriyeti tasarıma,çöp ekrana sahip 11e tek kuruş vermem.
madem 11 in kamerası bu kadar kötü s10+ hiç düşünemiyorum istersen youtube da var kamera karşılaştırması gerçi niye tartışıyoruz ki android kullanan androidi iphone kullanan iphonu savunur

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
madem 11 in kamerası bu kadar kötü s10+ hiç düşünemiyorum istersen youtube da var kamera karşılaştırması gerçi niye tartışıyoruz ki android kullanan androidi iphone kullanan iphonu savunur
Ben iphone 11 kamerası kötü demiyorum.Şişirdiğin kadar iyi bi kamera değil.s10 plusla bu kamerayı bence kıyaslama.S10 plusla bunun kamera testlerine baktım.Portre ve düşük ışık dışında S10 plus bariz üstün.Ben android iyi ios kötü demiyorum.Bana göre iki platform da güzel.Benim iddaam şu: tercihim ios olsa 11 asla almam.Xs veya paraya kıyar 11 pro alırım.

kontrol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ülkemizde dövizin yüksekliği ve abartı vergilerden dolayı fiyatlar çok kabarık. Bir amerikalının 3000 dolar asgari ücret aldığını düşünürsek 1000 dolara satılan bir telefon çok bütçesini sarsmaz. Bu sebeple yurt dışında 2. ele yönelen olmaz diye düşünüyorum.
Ama aynı telefon bizim ülkemizde vergisiydi şuydu buydu derken 10-11bin tl bandında satılıyor. 4 asgari ücret edecek bir telefon mu? elbette değil. Bu sebeple bu fiyatı veremeyenler mecburen 2.ele yönelecektir.
Amerika'da asgari ücret eyaletten eyalete değişmekle beraber. Ortalama 1850 Dolar. En yüksek eyalet olan California'da bile yaklaşık 2300 Dolar. Ayrıca her ülkede asgari ücret alan adam ay sonunu ucu ucuna getirir. Alım gücü yüksek olsada hayat pahalı. Acıkınca İphone'mu yiyeceksin. Ayrıca eleştirmek kolay. Amerika'da ki genel çalışkanlık oranın ne kadarı Türkiye'de ne kadar var. Herşeyi devletten bekleyen bir nesil var ve herşeyin en iyisini hakettiğini düşünen. Amerika'da paran yoksa bir hiçsin ve ancak paran kadar adamsın. Amerika'da üniversite okumak hayal. Devlet üniversitesi bile yıllık çok yüksek ücretleri var eyaletten eyalete değişiyor. Türkiye'de üniversite eğitimi ücretsiz. Amerika'da ambulans çağırmak bile binlerce dolar fatura ediliyor. Dil okulu öğrencilerine hep şu tavsiyede bulunulur. Şartlar ne olursa olsun ucunda ölüm yoksa asla ambulans çağırmayın. Borcunun altında ezilirsiniz. Ayrıca Amerika yıllardır Terör örgütleri üzerinden bizi bölmeye, yıkmaya çalışıyor. 30 küsür yıldır PKK ile uğraşıyoruz. PKK'dan önce Asala terör örgütü vardı. Biz yıllardır bu terörle mücadeleye Trilyon mertebesinde para harcadık ve harcıyoruz. Çok sayıda şehit verdik. Biz Amerika gibi kafası rahat bir ülke değiliz. Hatta Amerika sen kafanı kaldırma diye sürekli sana bela oluyor. Tarihimize göz attığımızda 1920'den 1950'ye kadar Tek parti dönemi yani hükümette CHP var. 1960'da Menderes'e darbe yaptılar ve astılar. 1980'de Turgut Özal'a darbe yaptılar. 1997'de 28 Şubat'ında Erbakan Hükümetine darbe yaptılar. 2007'de Erdoğan'a E-muhtıra operasyonu oldu. 17 Aralık 2013'te Fetö yargı üzerinden darbe yapmaya çalıştı. 15 Temmuz'da yine Erdoğan'a darbe yapmaya kalkıştılar. Bir gecede 249 Şehit verdik. 2193 Gazimiz oldu. Amerika'nın böyle darbelerle dolu bir tarihi var mı? YOK. Çünkü darbeyi bize yapan zaten AMERİKANIN TA KENDİSİ. Bakın burada POLİTİKA YOK. SİYASET YOK. TARAFSIZ BİR YORUM VAR. Ben sadece TARİHTE YAŞANANLARI ANLATIYORUM. Ben kimmiyim. Amerika'da yıllardır şirketi olan ayrıca İngiltere ve Türkiye'de şirketi olan genç bir iş adamıyım. Amazon.com üzerinden E-Ticaret yapıyorum. Yurtdışını görmüş ve gözlem yapmış biriyim. Bir ülkede sürekli darbe oluyor ya da sürekli hükümet krizi oluşuyor ve koalisyon hükümetleri daha 1 yıl olmadan istifa ediyorsa, siz o ülkeye fabrika kurar mısınız? İstediğiniz kadar teşvik verin, Yatırımcı ülkedeki güven ve istikrar ortamına bakar. Şöyle düşünün cebinizde para var. Siz gidip Irak'a mı fabrika kurarsınız yoksa gidip Polonya'ya mı? Polonya'da asgari ücret yaklaşık 400 Euro. Polonyanın para birimi ziloti herkes Euro sanıyor ama değil. Irak'ta çok daha ucuz iş gücü var ama şuan savaş olmasa bile çok riskli bir ülke. Adam akıllı bir hükümet yok. Amerika her an ülkeyi karıştırabilir. Yatırımcı fabrika kuracağı zaman uzun süre fabrika'nın çalışacağından emin olmak ister. Yarını belli olmayan ülkeye kimse kolay kolay fabrika açmaz. Fabrika'nın olmadığı ülke Tüketim ülkesidir. Üretim ülkelerinde Araba ucuz, çünkü orada üretiliyor. Fabrikası orda. Çin'de cep telefonu çok ucuz. Çünkü fabrikası orada. Kısaca kaynağı orada. Hayatınız boyunca eleştiri yaparak bir yere varamazsınız. Zaman geçip gidiyor. Ama siz ömür boyu hep eleştirmişsiniz. Bu ülkeye taş üstüne taş koymamışsınız. Taş üstüne taş koyanıda yerin dibine sokmuşsunuz. Vestel telefon yaptığında herkes çöp diyordu. Evet ilk çıkardıları telefon kalitesiz olabilir ama unutmayın Huawei bundan 10 sene önce kimse bilmiyordu bile. Zamanla işi öğrendiler şimdi Amerika Ambargo uyguluyor. Siz istiyorsunuz ki bir günde %100 yerli olsun ve en iyisi olsun. Öyle bir dünya YOK. Herşey adım adım. Eleştirmek kolay ama yapmak zor.
Saygılarımla (Tekrar ediyorum. Sadece yaşanmış olayları anlattım. Tarihsel geçmişi yazdım. Hiçbir siyasi veya politika ile alakası YOKTUR.)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Mesele o değil ki iphone kullanan kişinin de 11 alması çok saçma olur fiyatını haketmeyen eski teknoloji kullanılmış bir cihaz.Hani diyorsunuz ya 5 yıl sonra çöp olmayacak güncelleme alacak diye telefon zaten 5 yıl öncesinin teknolojisi daha şimdiden çöp 5 yıl sonra adı bile anılmaz emin olabilirsin.

onrtrkgl

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bence iphone 11 samsung note 10 plus kaç sene güncelleme alacakki her geçen gün degeri düşüyor

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bence iphone 11 samsung note 10 plus kaç sene güncelleme alacakki her geçen gün degeri düşüyor
Güncelleme olayına çok takılmayın.iphone 11 güncelleme alınca çokmu iyi olacak zannediyorsunuz? Güncellemeler: firmaların planlı eskitme yapmak için kullandığı bi unsur.Note 10 plus sorunsuz çalışıyorsa güncelleme almasın.Androidde uygulama versiyonları uzun olduğu için güncelleme almamak sorun değil.iosta güncellemeler uygulamalar için verilir.

onrtrkgl

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Güncelleme olayına çok takılmayın.iphone 11 güncelleme alınca çokmu iyi olacak zannediyorsunuz? Güncellemeler: firmaların planlı eskitme yapmak için kullandığı bi unsur.Note 10 plus sorunsuz çalışıyorsa güncelleme almasın.Androidde uygulama versiyonları uzun olduğu için güncelleme almamak sorun değil.iosta güncellemeler uygulamalar için verilir.
Planlı eskitm
Yıllar oldu instgram androidde düzgün çalışmıyor iphone ne eskitmesi yapıyor iphone 6 bile güncelleme aldı hala kullanılıyor iphone ile aynı zamanda cıkan note 5 nerde kaç kişi kullanıyor kullanan varsa hala stabilmi

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
potansiyelini kullanmayacağın telefona yüksek meblağlar ödemeye değmez. hepsi giriyor instagrama.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Planlı eskitm

Yıllar oldu instgram androidde düzgün çalışmıyor iphone ne eskitmesi yapıyor iphone 6 bile güncelleme aldı hala kullanılıyor iphone ile aynı zamanda cıkan note 5 nerde kaç kişi kullanıyor kullanan varsa hala stabilmi
iphone 6 can çekişiyor şu an.Güncellemeler cihazlar için bi yüktür.Planlı eskitme olayı hepsinde var sadece Apple a mahsus bi olay deĝil.Note 5 olayına gelince hala kullanan var.

EmreDur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer yeterli paran varsa ve iOS u seviyorsan tabi ki değer. Paran yoksa ya android alacaksın ya da iPhone 9(se 2) bekle. Yok ekran önemli diyorsan Xr bak.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Alınır ama ekran kasa oranı sizi rahatsız edebilir. Bunun harici herhangi bir şikayetiniz yoksa almanızda herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bir arkadaşım iphone 11 pro almış, galeriye girdim resimlere bakmak için, whatsapp fotoğrafları da karışık bir şekilde galeride duruyor. Bir android kullanıcısı olarak sordum kardeş bunları ayırmıyormu diye yani çekilen fotoları ayrı bir yere atmıyormu diye. malesef atmıyormuş. " yani whatsapp tan karı kız resmi felan geldiyse aman diyim ios ta birine galeriyi açıp vermeyin onlarıda aynı klasörde gösteriyor" birde çektiğiniz fotoğrafın boyutunu iphone de direkt göremiyorsunuz. isterseniz deneyin bakın. yani ios ta sürekli geliştirilmekte olan bir sistem, öyle dünyanın en kusursuz işletim sistemi değil özellikle cep telefonu versiyonunda. ayrıca orta karanlıkta benim s8 le bir objeyi kameraya hiçbir ayar yapmadan çektim, birde iphone 11 pro ile çektik. yahu ya benim gözüm kör, yada bunlar o kadarda deli fotoğraflar çekmiyor abartıdan başka birşey değil. Bu arada arkadaşımın eski cihazı iphone x 'ti, sordum la niye değiştirdin x zaten iyi cihaz diyorlar. hayatında ne değişti diye sordum . içtenlikle verdiği cevap, en son modeli ben kullanacam artisliğinden başka birşey değil aslında. Hayır anlamadığım zenginlik yada statü göstergesi diyecem, millet kafayı yemiş 1500 ay taksitle asgari ücretlisi bile alıyor bu cihazı. Nasıl ayıt edecez bu çok önemli özellikler olan dünya lideri sürersonik cihazı kullanan lort hazretlerini :D:D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Planlı eskitm

Evet kullanılıyordur ve eminim benim a30dan da daha iyidir note 5.Ancak eski cihazlarda pil sıkıntısı oluyordu hep bunu diyoruz pil sıkıntısı yeni yeni çözülmeye başladı.5 yıllık cihaz note 5 hala özellikleri çok iyi ben şahsen 3 4 sene önce almış olsaydım hala kullanırdım mis gibi cihaz taş gibi.Android alan adam için stabil olması her zaman 2. Plandadır çünkü andorid önce sana kişiselleştirme imkânı sunar öncelik budur.Stabil olması çok önemliyse gider google pixel alırsın yada oneplus alırsın.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
İphone 11 kullanıyorum 2 aldır. Hiç üzmedi beni gayet iyi cihaz. Pek kişi ekrana takılır ama ben pek takmadım açıkçası sırıtan bir ekran değil gayet netflixden zevk alıyorum

Bir arkadaşım iphone 11 pro almış, galeriye girdim resimlere bakmak için, whatsapp fotoğrafları da karışık bir şekilde galeride duruyor. Bir android kullanıcısı olarak sordum kardeş bunları ayırmıyormu diye yani çekilen fotoları ayrı bir yere atmıyormu diye. malesef atmıyormuş. " yani whatsapp tan karı kız resmi felan geldiyse aman diyim ios ta birine galeriyi açıp vermeyin onlarıda aynı klasörde gösteriyor" birde çektiğiniz fotoğrafın boyutunu iphone de direkt göremiyorsunuz. isterseniz deneyin bakın. yani ios ta sürekli geliştirilmekte olan bir sistem, öyle dünyanın en kusursuz işletim sistemi değil özellikle cep telefonu versiyonunda. ayrıca orta karanlıkta benim s8 le bir objeyi kameraya hiçbir ayar yapmadan çektim, birde iphone 11 pro ile çektik. yahu ya benim gözüm kör, yada bunlar o kadarda deli fotoğraflar çekmiyor abartıdan başka birşey değil. Bu arada arkadaşımın eski cihazı iphone x 'ti, sordum la niye değiştirdin x zaten iyi cihaz diyorlar. hayatında ne değişti diye sordum . içtenlikle verdiği cevap, en son modeli ben kullanacam artisliğinden başka birşey değil aslında. Hayır anlamadığım zenginlik yada statü göstergesi diyecem, millet kafayı yemiş 1500 ay taksitle asgari ücretlisi bile alıyor bu cihazı. Nasıl ayıt edecez bu çok önemli özellikler olan dünya lideri sürersonik cihazı kullanan lort hazretlerini :D:D
Galeri fotoğrafları ayıklıyor arkadaşın sürekli tüm fotoğraflarda tutuyorsa onun sıkıntısı tek hareketle haftaya aya güne göre sıralıyor yine sağ altta dosya görünümü de mevcut. Gördüğüm en kullanışlı galeri uygulaması.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
İphone 11 kullanıyorum 2 aldır. Hiç üzmedi beni gayet iyi cihaz. Pek kişi ekrana takılır ama ben pek takmadım açıkçası sırıtan bir ekran değil gayet netflixden zevk alıyorum

Galeri fotoğrafları ayıklıyor arkadaşın sürekli tüm fotoğraflarda tutuyorsa onun sıkıntısı tek hareketle haftaya aya güne göre sıralıyor yine sağ altta dosya görünümü de mevcut. Gördüğüm en kullanışlı galeri uygulaması.
Haftaya aya bölmek sadece tarih aralığını ayarlıyor. yine bütün fotoğrafları film rulosunda saklıyor. Galeri film rulosuna atıyor. Bütün fotoğraflar burada bulunuyor. eğer istersen dosya görünümü yapıyorsun o zamanda whatsapp fotoğraflarını ayırıyor, yani asıl galeride yine çekilen fotoğraflar ve whatsapp vb. uygulamalardan alınan resimler tek bir yerde kalıyor. Haliyle sadece telefonla çekilen fotoğrafların bulunduğu tek bir dizin yok. Ben sadece çektiğim resimlerimi görebileceğim bir galeriden bahsediyorum. ayrıca fotoğrafların dosya büyüklüğünü de göstermiyor. İlginç yıllardır kimsenin dikkatini çekmemiş.

_Abhaz_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikle İOS kullanmak istiyorsanız 11’i öneririm. 11 güzel cihaz sadece bataryası kardeş modellerine (11 Pro/ Pro Max) karşı daha düşük batarya kapasitesine sahip.

Bi Note 10 serisine ve OPPO Reno 10X Zoom’a da göz atmanızı öneririm.
iphone xr düşünüyorum 1000 tl fark için borç aldırıp 11 almaya değermi sizce ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
iphone xr düşünüyorum 1000 tl fark için borç aldırıp 11 almaya değermi sizce ?
Xr ile 11 arasında kamerada ultra geniş açı lens ve 10-15 dk batarya performansı dışında bir fark yok.İkinci el Xr almanı tavsiye ederim.