iPhone 11 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Xr ile 11 arasında kamerada ultra geniş açı lens ve 10-15 dk batarya performansı dışında bir fark yok.İkinci el Xr almanı tavsiye ederim.

Ben İphone 11 alınması taraftarıyım :) 2'el bir cihaza ne kadar güvenebiliriz ki?
Benim şahsi düşüncem 0 alınması yönündedir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben İphone 11 alınması taraftarıyım :) 2'el bir cihaza ne kadar güvenebiliriz ki?
Benim şahsi düşüncem 0 alınması yönündedir.
Piyasada kaliteli ikinci eller var.Ben bu zamana kadar aldığım cihazları genelde ikinci el aldım,bir sorun yaşamadım.Xr ın ikinci eli 5500 TL.İphone 11 in sıfırı 7300 TL.Arada 1800 TL fark var.1800 TL yi hakedecek ciddi bir fark görmüyorum.

Son düzenleme:

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bence aynı fiyata note 10 plus al yada bütçeyi arttırıp 11 pro alabailirsin

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Özellikle İOS kullanmak istiyorsanız 11’i öneririm. 11 güzel cihaz sadece bataryası kardeş modellerine (11 Pro/ Pro Max) karşı daha düşük batarya kapasitesine sahip.

Bi Note 10 serisine ve OPPO Reno 10X Zoom’a da göz atmanızı öneririm.
IGHM IGHM Se2 almayı düşünen ben :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
Piyasada kaliteli ikinci eller var.Ben bu zamana kadar aldığım cihazları genelde ikinci el aldım,bir sorun yaşamadım.Xr ın ikinci eli 5500 TL.İphone 11 in sıfırı 7300 TL.Arada 1800 TL fark var.1800 TL yi hakedecek ciddi bir fark görmüyorum.

Demek istediğim şans işi bu siz sorun yaşamamış olabilirsiniz ancak, Alacak arkadaşın yaşamayacağını nereden bileceksiniz?
2'el çok zor durumda kalınmadığı sürece tercih edilmemeli bu benim bakış açım.
A12 ve A13 arasındaki farkı yeterince iyi gözlemlediğimi de düşünüyorum.
İphone Xs Max den İphone 11 Pro Max geçtiğimde her iki cihazı da karşılaştırmak gibi bir artım olmuştu.
Ve artı 1 yıl daha güncelleme alma gibi faktörleri de göz önünde bulunduracak olursak İphone 11 alınması daha mantıklı olacaktır.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Demek istediğim şans işi bu siz sorun yaşamamış olabilirsiniz ancak, Alacak arkadaşın yaşamayacağını nereden bileceksiniz?
2'el çok zor durumda kalınmadığı sürece tercih edilmemeli bu benim bakış açım.
A12 ve A13 arasındaki farkı yeterince iyi gözlemlediğimi de düşünüyorum.
İphone Xs Max den İphone 11 Pro Max geçtiğimde her iki cihazı da karşılaştırmak gibi bir artım olmuştu.
Ve artı 1 yıl daha güncelleme alma gibi faktörleri de göz önünde bulunduracak olursak İphone 11 alınması daha mantıklı olacaktır.
İkinci el olayı tercih meselesi.İkinci el alınmaz yorumunu doğru bulmuyorum.Konuyu açan 0 alacağım dese niye ikinci el almadın? Demem.İşlemci olayına gelince Siz kullandığınız İphone u eğer 5 ile 6 yıl kullanacaksanız o zaman işlemci farkı uzun vadede ortaya çıkıyor ama 2 yada 3 yıl sonra elden çıkarıyorsanız aradaki farkı anlayamazsınız.Bugün İphone kullananların yüzde 70 i cihazları 2 yada 3 yıl sonra elden çıkartıyor.Ortada böyle bir tablo varken İşlemci farkından bahsetmek bana mantıklı gelmiyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
İkinci el olayı tercih meselesi.İkinci el alınmaz yorumunu doğru bulmuyorum.Konuyu açan 0 alacağım dese niye ikinci el almadın? Demem.İşlemci olayına gelince Siz kullandığınız İphone u eğer 5 ile 6 yıl kullanacaksanız o zaman işlemci farkı uzun vadede ortaya çıkıyor ama 2 yada 3 yıl sonra elden çıkarıyorsanız aradaki farkı anlayamazsınız.Bugün İphone kullananların yüzde 70 i cihazları 2 yada 3 yıl sonra elden çıkartıyor.Ortada böyle bir tablo varken İşlemci farkından bahsetmek bana mantıklı gelmiyor.

ilk çıktığı andan itibaren Xs Max ve İphone 11 Pro Max kullanıyorum aradaki farkı görebilecek kadar tecrübem var.
İşlemci olayı önemli bir detay, Telefoncu da ve Yetkili Teknik Serviste çalıştım yeterince tecrübem var.
2 ve 3 yıl kullanıp elden çıkaranların büyük çoğunluğu pasaport kayıtlı kullanıcılardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve ayrıca 2'el alınmaz demiyorum, zor durumda kalınmadığı sürece tercih edilmemeli diyorum!
"Ortada böyle bir tablo varken İşlemci farkından bahsetmek bana mantıklı gelmiyor." demişsiniz bu yorumunuz da bana pek mantıklı gelmedi doğrusunu söylemek gerekirse!

Son düzenleme: