Öneri İpad Pro mu MacBook Pro mu?

Bu konuyu okuyanlar

xxalperenxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, illustrator ve photoshop uygulamalarını işim gereğiyle sık kullanıyorum ve içerikler üretiyorum. Yakın zamanda after effects vb programlar da kullanmaya başlayacağım. Fakat çok sık seyahat ettiğim için Ipad pro(magic keybords, pen) ile işlerimi rahatça düzenleyebileceğimi düşünüyorum. Tablet kullanımını daha çok sevdiğim için biraz taraflı düşünüyor olabilirim bu konuda. Öneriniz Macbook pro mu olur yoksa Ipad Pro mu?

3oryk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba bence ipad pro daha el verişli ama macbookuda şeçebilirsin bence

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
M1 MBP ve M1 iPad Pro 11 kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim. Profesyonel seviyede işler yapacaksanız MBP öneririm. Eğer işiniz çizime çok bağlı ise tablet öneririm. Tek başına tablet bir tık sıkıntı çıkarabilir.

xxalperenxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M1 MBP ve M1 iPad Pro 11 kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim. Profesyonel seviyede işler yapacaksanız MBP öneririm. Eğer işiniz çizime çok bağlı ise tablet öneririm. Tek başına tablet bir tık sıkıntı çıkarabilir.
peki MacBook Air ve İpad Pro arasında aynı şartlarda seçiminiz hangisinden yana olurdu hocam?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
peki MacBook Air ve İpad Pro arasında aynı şartlarda seçiminiz hangisinden yana olurdu hocam?
Yine Air olur. MBA ile MBP arasında çok bir fark yok zaten. Sadece video render alacaksanız MBA fan olmaması sebebiyle uzun renderlarda performans düşüşü yaşıyor.