İPad Pro 10,5 mi ? 12,9 mu ? Yoksa MacBook Air mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Bilgili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, öncelikle teknolojik ürünlerin tanıtımını yapmanız bizler için çok faydalı oluyor fakat soruma cevap bulamadığım bir husus var. Ben Sakarya Üniv. Üretim ve Pazarlama YL öğrencisiyim. Akademisyen olma yolunda ilerliyorum fakat bana bir cihaz lazım bu cihazla akademik makale,dergi,tez,online veritabanları incelemek ve Office ( Word,Excel,Power Point ) aktif bir şekilde kullanmak için Macbook Air ve İpad Pro arasında kaldım ama izlediğim videolar neticesinde İpad Pro almaya karar verdim. İpad pro için 10,5 mi 12,9 inç mi alsam diye düşünüyorum. Aynı zamanda hatlı olup olmaması bir avantaj olur mu bilemiyorum. Sizin bu konuda tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum. Beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
12.9 alsan büyük ekran ile daha rahat çalışma imkanın olur. (2. nesil 12.9 al tabi ki)
Fakat iPad Pro'da bir bilgisayar esnekliği bulamazsın. Pil ömrü olarak da Macbook Air performansı alamazsın. Word excel powerpoint falan çalışayım diyorsun. Klavye parası vereceksin birde çünkü iPad klavyesinden yazman zor olur. Ayrıca Word Excel vb. iPad için olan sürümü Macbook kadar kapsamlı olur mu bilemem.

Bütçeni tam olarak söylersen bu işler için doğru dürüst bir windows bilgisaayr bulabilirz veya bir macbook air'de alabilirsin ama ben bu fiyata daha iyi windows cihazlar bulacağın düşüncesindeyim.

Ahmet Bilgili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
12.9 alsan büyük ekran ile daha rahat çalışma imkanın olur. (2. nesil 12.9 al tabi ki)
Fakat iPad Pro'da bir bilgisayar esnekliği bulamazsın. Pil ömrü olarak da Macbook Air performansı alamazsın. Word excel powerpoint falan çalışayım diyorsun. Klavye parası vereceksin birde çünkü iPad klavyesinden yazman zor olur. Ayrıca Word Excel vb. iPad için olan sürümü Macbook kadar kapsamlı olur mu bilemem.

Bütçeni tam olarak söylersen bu işler için doğru dürüst bir windows bilgisaayr bulabilirz veya bir macbook air'de alabilirsin ama ben bu fiyata daha iyi windows cihazlar bulacağın düşüncesindeyim.
Bütçem 3600. Elimde Tohiba bilgisayar var. MacBook air alırsam eğer ki Toshiba bilgisayarı elden çıkaracağım. iPad Pro alırsam Toshiba kalacak ve bilgisayarda sadece SPSS analiz programını kullanmak için çalışacağım. iPad Pro ile PowerPoint ve Word dosyalarını rahat bir şekilde hazırlamama imkan verir mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bütçem 3600. Elimde Tohiba bilgisayar var. MacBook air alırsam eğer ki Toshiba bilgisayarı elden çıkaracağım. iPad Pro alırsam Toshiba kalacak ve bilgisayarda sadece SPSS analiz programını kullanmak için çalışacağım. iPad Pro ile PowerPoint ve Word dosyalarını rahat bir şekilde hazırlamama imkan verir mi ?
iPad dene bir mağazadan Word indir kullan dene bilgisayar kadar kapsamlı bir deneyim vermez ama sana yetecek mi önemli olan o mümkünse bir proda dene wordu