İpad Air'i MacBook' Benzeten Klavye (EVEREST)

Bu konuyu okuyanlar

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Merhabalar. Odamda yer olmadığı için masaüstü pc mi kullanamıyordum. Sattıp laptop almak istedim ama bilgisayarım para etmiyor. Benimde slayt gibi şeyleri yapmak için bir cihaza ihtiyacım vardı. Aklıma iPadim geldi bu güzel cihazı boşuna yatırmak yerine slaytlarımı bununla kolaylıkla yapabilirdim. İpadim için klavye aramaya başladım pek fazla inceleme bulamadım. Logitech'in klavyelerini beğenmedim. Rastgele Everest KB-Bt12 modelini gördüm. En ucuz fiyatı da HepsiBurada.com'da buldum. Cihazım space gray olduğu için sitede gri yazan modeli aldım. Klavye kısmı siyah arkası ipad rengine çok yakın. Cihaz bugün geldiği için hemen bi göz atıp incelemeye başladım. Baya baya bir bilgisayar klavyesi kullanıyormuşum gibi. Bilgisayar klavyesindeki her özellik var. Caps Lock özelliği shifte basıp büyük/küçük yazma. Boşuk tuşuna iki kere basınca nokta koyma gibi özellikleri de var. En üstte home tuşu var ipaddeki home tuşunun birebir karşılığı. Mikrofon işareti olan bir tuş var siri'yi açıyor. Kilit tuşundan ipadi kilitleyip açabiliyoruz. Şifreyi klavye rakamlarından girebiliyoruz. Ekranı laptop gibi kapatınca ekran da kapanıyor mıknatıs sayesinde. Sessize alma tuşu, ses yükseltme ve alçaltma tuşu, pil göstergesi ve klavye ışıklandırması için tuşları da mevcut.
Kutu içeriği;
- 1 adet ipad air klavye
- 1 adet micro usb kablo
- Kullanma klavuzu

Eksileri;
- Pil ömrü kısa yaklaşım 2- 4 saat filanmış.
- Fiyatı biraz tuzlu bence 150 tl yaklaşık (ama değer)

Artıları;
- Arka ışıklandırması mevcut olması.
- MacBook görünümüne sahip olması.
- Klavyedeki kısayol tuşları.
- Kullanımı rahat.
- Tasarımı güzel.

Yazıyı ipad üzerinden yazdım.
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Son düzenleme:

AhmetSönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tam aradığım kılıf teşekkür ederim ben de iPad Air normal var 9.6 " olur sanırım

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Işıklandırmasına bitiyorum ben bunların. Çok güzel değiller mi gerçekten :)

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Buyrun :)

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 614
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 536
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 328
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 534
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 368
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 756

MtnByk

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Kırmızı ve beyaz gerçekten çok hoşuma gidiyor, harikalar :) Masaüstüme ledli klavye bakayım ben :)

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
10 numaraklavye yanlız 7/24 bluetooth açık kalıcağı için pili biraz yiyordur herhalde.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
10 numaraklavye yanlız 7/24 bluetooth açık kalıcağı için pili biraz yiyordur herhalde.
Şimdi şöyle evet ipadin Bluetooth sürekli açık ancak klavye kullanılmayınca bekleme moduna geçiyor bir iki tuşa basınca devreye giriyor. İllaki şarj sürem biraz düştü. Ama işime yarıyor değer.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Şimdi şöyle evet ipadin Bluetooth sürekli açık ancak klavye kullanılmayınca bekleme moduna geçiyor bir iki tuşa basınca devreye giriyor. İllaki şarj sürem biraz düştü. Ama işime yarıyor değer.

tam olarak ne kadar düştü acaba söyleyebilir misiniz ? dediğiniz gibi bekleme moduna giriyorsa sıkıntı olmaz çok herhalde.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
tam olarak ne kadar düştü acaba söyleyebilir misiniz ? dediğiniz gibi bekleme moduna giriyorsa sıkıntı olmaz çok herhalde.
Net bir şey söyliyemem ama ipadin şarjı genelde 8-10 saat kullanımda gidiyor. İpadi de forumlarda takılmak için ve video izlemek için kullanıyorum.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bilgisayarım olmadığı için yazı yazarken çok rahat ettirdi :)

utkuakyüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba ben taşınabilirliği önemli hafif bir dizüstü almayı düşünürken acaba ipad pro ve klavye alsam yerini tutar mı diyedüşünmeye başladım. Sadece ofisprogramları ve web için düşünüyorum. Sizne dersiniz?

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Merhaba ben taşınabilirliği önemli hafif bir dizüstü almayı düşünürken acaba ipad pro ve klavye alsam yerini tutar mı diyedüşünmeye başladım. Sadece ofisprogramları ve web için düşünüyorum. Sizne dersiniz?
Abi ben geçen keynote da 6 sayfa yazı yazdım. Çok rahattı. Kullanışlı bence. Ama bir pc rahatlığı vermiyor bence.

utkuakyüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tablet için microsoft office de varmış. Öyleyse bilgisayar bakayım ben gene de.

utkuakyüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bir de dosyalama sistemi yok galiba. Yani yazılsrınızı veya işlerinizi müşteri müşteri klasörliyemiyorsunuz. Biri usb ile dosya verdiğinde aparat lazım ama olsa bile nası kopyalayıp alacaksınız gibi sıkıntılar var galiba. Bu tür çekincelerim olmasa niyetlenmiştim aslında

Son mesajlar