ipad air 2 taşınabilir disk algılayabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dostlar raw formatlı fotoğraflarımı işlemek için ipad air 2 alacağım o yüzden birkaç soru soracağım.

1-Fotoğraf makinemle ipad air 2'yi Lightning - USB Kamera Adaptörü kablo ile bağlasam ipadde canlı izleyebilir miyim konuyu?

2-Aynı kabloyu ipade bağlayıp taşınabilir harddiskimi okutup hem içine dosya atabilir ve dosya alabilir miyim? İOS izin verir mi veri transferine?

3- Fotoğrafları aktarmak için bu 2 kablodan hangisini alsam daha yararlı olur benim için? Sadece bir tane alabilirim içlerinden. Lightning - USB Kamera Adaptörü Lightning - USB 3 Kamera Adaptörü

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
1- Fotoğraf makinenizi bağlarsanız içindekileri görebilir ve iPad'inize aktarabilirsiniz. iPad'den dışarı aktaramazsınız.
2- Harddisk bağlanır mı bilmiyorum ama sadece içeri aktarabilirsiniz.
3- Lightning - USB Kamera Adaptörü bunu almalısınız. USB 3'ü sadece 12.9 inç iPad Pro destekler.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
1- Fotoğraf makinenizi bağlarsanız içindekileri görebilir ve iPad'inize aktarabilirsiniz. iPad'den dışarı aktaramazsınız.
2- Harddisk bağlanır mı bilmiyorum ama sadece içeri aktarabilirsiniz.
3- Lightning - USB Kamera Adaptörü bunu almalısınız. USB 3'ü sadece 12.9 inç iPad Pro destekler.

Benim bir şekilde ipad'e attıklarımı yedeklemem için taşınabilir diskime aktarmam lazım şimdi lap-top falan gerekecekse hiç ipad air 2 almayayım bir anlamı kalmayacak çünkü amacım daha hafif daha işlevsel şekilde çalışmak.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Benim bir şekilde ipad'e attıklarımı yedeklemem için taşınabilir diskime aktarmam lazım şimdi lap-top falan gerekecekse hiç ipad air 2 almayayım bir anlamı kalmayacak çünkü amacım daha hafif daha işlevsel şekilde çalışmak.
Olmaz maalesef. Android tabletlere yönelebilirsiniz

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Olmaz maalesef. Android tabletlere yönelebilirsiniz

Büyük kayıp doğrusu. O kaliteli ekran ve akıcı sistemle fotoğraf işlemek kolaydı. Şimdi windows 10 tablet pc alacağım ne ekran kaliteli nede işletim sistemi. İşin kötüsü ücretsiz kaliteli raw işleme uygulaması yok. Androidler zaten raw işleyemiyor var olan uygulamaları da pahalı... Yada ipad mini alıp 128gb hafızalı alacağım en azından bir bilgisayar bulduğumda taşınabilir diskime aktarabilirim. Apple gerçekten kullanıcı düşmanı...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Büyük kayıp doğrusu. O kaliteli ekran ve akıcı sistemle fotoğraf işlemek kolaydı. Şimdi windows 10 tablet pc alacağım ne ekran kaliteli nede işletim sistemi. İşin kötüsü ücretsiz kaliteli raw işleme uygulaması yok. Androidler zaten raw işleyemiyor var olan uygulamaları da pahalı... Yada ipad mini alıp 128gb hafızalı alacağım en azından bir bilgisayar bulduğumda taşınabilir diskime aktarabilirim. Apple gerçekten kullanıcı düşmanı...
Apple zaten eğlence aracı. Windows üretim

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
iPad'den dışarı aktarmak için SanDisk'in kablosuz cihazları da var.Ancak biraz pahalı.Örneğin bu ve bu . iOS güzel ama bu kadar kapalı sistem olması üzücü.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
iPad'den dışarı aktarmak için SanDisk'in kablosuz cihazları da var.Ancak biraz pahalı.Örneğin bu ve bu . iOS güzel ama bu kadar kapalı sistem olması üzücü.

Benimde aklıma geldi ama wireless diskler çok az depolama alanı sunuyor. Aynı fiyata 1 TB diskler var ne yapacağıma dair bir fikrim yok. Büyük ihtimal 100 TL'ye kingston wireless kart okuyucu alacağım 250 TL'yede taşınabilir disk alıp usb ile birbirlerine bağlayacağım sonra wireless ile ipad'e aktaracağım başka yolu yok gibi. Bunu destekler mi hem kart okuyucu hemde veri aktarımı yapar mı wireless ile ipad hiçbir fikrim yok. Zaten yavaş yavaş apple firmasına garez besliyorum her an bir apple store patlatabilirim.

edit: Benim söylediğim sistem daha fazla şarj tüketecektir daha fazla şarja ihtiyaç duymamı sağlayacaktır... Her türlü sıkıntı yani.

Edit2 : Biraz daha çalışıp 600 TL'ye 1tb wireless disk alacağım ya da. Arkadaş ya bir fotoğraf yedekleyeceğim diye ipad pro 12.9 inçlik fiyat çıkı üstüne birde objektif alırım. Varsa daha ucuz yollu çözümler yardım edin lütfen.

Son düzenleme: