iPad 2018 (6. Nesil)

Bu konuyu okuyanlar

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar, iPad 2018 (6. Nesil) almayı düşünüyorum, fikirleriniz nelerdir? Kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
İçinde A10 çip var. Bu mevcudiyetten 2 nesil geri. Geri yanı harikulade.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu yıl yenisinin çıkacağını düşünmüyorum zaten. Air ve mini modellerinin fiyatı yüksek. Biraz daha uygun fiyatlı olsalardı onları değerlendirebilirdim. En uygun model iPad 2018 (6. Nesil) gibi görünüyor. Arkadaşlar bir de bunun sizce uzay grisi rengi mi daha güzel altın rengi mi?

Son düzenleme:

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bu yıl yenisinin çıkacağını düşünmüyorum zaten. Air ve mini modellerinin fiyatı yüksek. Biraz daha uygun fiyatlı olsalardı onları değerlendirebilirdim. En uygun model iPad 2018 (6. Nesil) gibi görünüyor. Arkadaşlar bir de bunun sizce uzay grisi rengi mi daha güzel altın rengi mi?
Ekseriyetle yüzüne bakacaksınız. Sizin tercihiniz. Lakin siyah olması, ekran boşluğunu görmemek için daha iyi. Nereden alacaksınız?

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hepsiburada veya Amazon’dan almayı düşünüyorum. Orada fiyatlar uygun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok mu gerekli? Ne için kullanacaksın? Ben olsam almazdım. 10.5 3. nesil air altı bana biraz parayı çöpe atmak gibi geliyor. O cihaz 1500 tl iken iyiydi.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPad Air 3’ün fiyatı 3.500 TL, iPad Pro 10.5 olanının fiyatı da 4000 TL’ye yakın. Cihazda çizim veya grafik işleriyle uğraşmayacağım. iPad 2018 (6. Nesil) internette 2000 TL fiyatla bulunabiliyor. iPad Air biraz daha uygun fiyatlı olsa düşünebilirdim.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Online Apple Store'da öğrenci indirimi var.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
200 TL gibi bir fiyat indirimi var. Yine de fiyatlar yüksek. Uygun fiyatlı bir iPad’in işimi göreceğini düşünüyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaşlar, iPad 2018 (6. Nesil) almayı düşünüyorum, fikirleriniz nelerdir? Kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
Kullanıyorum ve gayet memnunum. Fakat aldığım zaman fiyatı 1800₺’ydi. Şimdi çok daha pahalı sanırsam.

Genel olarak benim aldığım fiyata göre çok iyi bir tablet. Ekran kalitesi müthiş diyemem. Boşluklar var köşede ve yansıma önleyici yok. Ekranı da tüm ipadler gibi 4:3 oranda. Bu sosyal medya için gayet iyi ama videolarda falan ekranın 1/3’üne yakını siyah çizgiden ibaret. Performans konusunda gayet iyi. 2016 model a10 işlemcisi kullanıyor ve çoğu oyunda yüksek grafikle rahatlıkla oynanıyor.

Bu tabletten tek şikayetim ekran. Dediğim gibi diğer ipadlerden daha kötü.

Eğer sadece video ve film izleyeceksen huawei mediapad t5 gibi bir tablet almak daha iyi olabilir ama genel olarak bu fiyata ipad 6’dan daha iyi bir tablet görmüyorum.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Kullanıyorum ve gayet memnunum. Fakat aldığım zaman fiyatı 1800₺’ydi. Şimdi çok daha pahalı sanırsam.

Genel olarak benim aldığım fiyata göre çok iyi bir tablet. Ekran kalitesi müthiş diyemem. Boşluklar var köşede ve yansıma önleyici yok. Ekranı da tüm ipadler gibi 4:3 oranda. Bu sosyal medya için gayet iyi ama videolarda falan ekranın 1/3’üne yakını siyah çizgiden ibaret. Performans konusunda gayet iyi. 2016 model a10 işlemcisi kullanıyor ve çoğu oyunda yüksek grafikle rahatlıkla oynanıyor.

Eğer sadece video ve film izleyeceksen huawei mediapad t5 gibi bir tablet almak daha iyi olabilir ama genel olarak bu fiyata ipad 6’dan daha iyi bir tablet görmüyorum.
Ekranda video seyretmek cok mu sikinti. Yani bosluk kaliyor elbet, lakin pixeller iyi oldugucun iyidir diyebilir miyiz

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Youtube’de video formatları değişti. Videoları büyütünce de ekranın kenarlarında siyah boşluklar kalıyor mu? iTunes’tan da arada film izlemeyi düşünüyorum. Umarım bir sıkıntı olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Peki ekran kalitesi kötü dediğinizden kasıt renk kalitesi mi iyi değil?

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ekranda video seyretmek cok mu sikinti. Yani bosluk kaliyor elbet, lakin pixeller iyi oldugucun iyidir diyebilir miyiz
Ekranın ppi değeri düşük ama pikselleri ayrıştırmak yinede zor. Benim için sıkıntı dediğim 4:3 oranı. Kötü mü? Hayır ama çok daha iyi olabilirdi.

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Peki ekran kalitesi kötü dediğinizden kasıt renk kalitesi mi iyi değil?
Hayır renk kalitesi gayet iyi. Kalitesine de kötü demedim. Ama diğer ipad modellerininkiler daha iyi. Dediğim gibi bu ipadde yansıma önleyici yok ve lamine etme yok(kenarlarda boşluklar var)

YouTube’da “pinch to zoom” özelliği ipadde yok. Zaten olsa da önermem çünkü videonun bir kısmını göremez olursun.

En iyisi size bunu almadan önce herhangi bir mağazadan denemenizi öneririm. Eğer ekran oranı sorun değilse bence alın derim.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekranın ppi değeri düşük ama pikselleri ayrıştırmak yinede zor. Benim için sıkıntı dediğim 4:3 oranı. Kötü mü? Hayır ama çok daha iyi olabilirdi.

Hayır renk kalitesi gayet iyi. Kalitesine de kötü demedim. Ama diğer ipad modellerininkiler daha iyi. Dediğim gibi bu ipadde yansıma önleyici yok ve lamine etme yok(kenarlarda boşluklar var)

YouTube’da “pinch to zoom” özelliği ipadde yok. Zaten olsa da önermem çünkü videonun bir kısmını göremez olursun.

En iyisi size bunu almadan önce herhangi bir mağazadan denemenizi öneririm. Eğer ekran oranı sorun değilse bence alın derim.
Ekran oranı çok sorun değil benim için, mağazada deneyimlemeyi düşünüyorum, peki ses kalitesi nasıl tabletin, bir fikriniz var mı bu konuda?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ekran oranı çok sorun değil benim için, mağazada deneyimlemeyi düşünüyorum, peki ses kalitesi nasıl tabletin, bir fikriniz var mı bu konuda?
Ses kalitesi gayet iyi. Yarımı bile bazen bana fazla gelebiliyor. Fakat hoparlörleri sadece sağ tarafta. Yani ipad pro 2018 gibi ses performansı bekleme.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ses kalitesi gayet iyi. Yarımı bile bazen bana fazla gelebiliyor. Fakat hoparlörleri sadece sağ tarafta. Yani ipad pro 2018 gibi ses performansı bekleme.
Kendi sitesinde stereo hoparlör yazıyor ama hem sağında hem solunda diye, bir yanlışlık yok değil mi?

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Var. Stereo ama ikisi alt tarafında(alt derken şarj soketinin orda). Hem üste hem altta olan ipad pro 2018
Ses kalitesi yeterli seviyedeyse sıkıntı yok, iPad Pro modelinin 4 hoparlör olması süper bir şey ama iki hoparlör de yeterli olur bence.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ses kalitesi yeterli seviyedeyse sıkıntı yok, pro modelinin 4 hoparlör olması süper bir şey ama iki hoparlör de yeterli olur bence.
Bence yeterli olacaktır. Denemenizi öneririm. Bana göre çok iyi. Genelde yarım bile bana fazla gelebiliyor dediğim gibi...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Aklımdaki soruları cevaplandırdınız, sağolun.
Ne demek. Size göre en uygun tablet tercihinizi yapın ve güle güle kullanın. Bana büyük ekranlı ve fiyatına göre iyi performans barındıran bir tablet lazımdı. Bu durumda bundan daha iyi bir tablet düşünemiyorum.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ne demek. Size göre en uygun tablet tercihinizi yapın ve güle güle kullanın. Bana büyük ekranlı ve fiyatına göre iyi performans barındıran bir tablet lazımdı. Bu durumda bundan daha iyi bir tablet düşünemiyorum.
Aynen, aslında yeni çıkan iPad Mini 5’te iyi ama ekranı küçük olduğu için sanırım iPad 6. Nesil (2018) modelini tercih edeceğim. Hem daha kullanışlı, hem de uygun fiyatlı.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ben mini 5 öneririm size. Hem performans farkı var hem de bencr taşıma ve cihazın ekranına ulaşım anlamında mini serisi daha iyi.

Ergün.33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben mini 5 öneririm size. Hem performans farkı var hem de bencr taşıma ve cihazın ekranına ulaşım anlamında mini serisi daha iyi.
iPad mini 5’in fiyatı iPad 2018 (6. Nesil) ile benzer olsaydı düşünebilirdim ama fiyatı biraz yüksek.