İp Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Sourena

Doçent
Katılım
13 Ağu 2016
Mesajlar
880
Puanları
43
Konum
Unkown
Bu izlenimizini zorlaştırır sadece. İp adresiniz asla değişmez ;)
 

kmurat

Dekan
Katılım
8 Şub 2014
Mesajlar
5,680
Puanları
113
Birincil ve ikincil adresler var. Veriyi dağıtan nokta sabit, alıcılar değişiyor.
 

Sourena

Doçent
Katılım
13 Ağu 2016
Mesajlar
880
Puanları
43
Konum
Unkown
A. ister adsl, ister modem, ister bir baska makineden olsun, dinamik(degisken) IP hizmeti aliyorsaniz bile, sonucta hangi telefon numarasindan hangi saatte internete baglandiginiz telekom, superonline, e-kolay ve diger tum sitelerde kayıt altına alınmaktadır.

B. ister proxy server degistire bir program kullanin, ister bu hizmeti veren veb sayfaları icindeki gitmek istediginiz adresi tek tek girmek zorunda oldugunuz kutucuklara yaıp o sayfa ustundeki kutucuga klikleyip o sayfa ustunden istediginiz siteye gidin (
gibi onu COM, MİL, GOV, EDU, ORG, ile bitmeyen, NET, CX, BOX gibi alt aglara baglanan herkesin kaydi AYRICA tutulmakta ve silinmemektedir.

C. yuksek ping talebi yapan, veya IP/PORT taramasi yapan (Angry IP scanner gibi program kullanan) herkesin IP/Telefon numarası ayrica kaydedilmektedir.
 

BaranKoçovalı

Üyecik
Katılım
14 Ara 2018
Mesajlar
27
Puanları
3
Konum
Türkiye,İstanbul
İp adresi asla değişmez diye bir olay yok! Pc ip'sini değişemezsin imei yazılımlı olduğundan. Fakat İpv4 Bağlantın değişir (Modem ip'si) Ama modemin sabit ip adresi olmalı mesela benimki dakikada 1 değişiyor engel olamazsın.
Alıntı Tarif (Windows Support)
  1. Başlangıç , ardından Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi’yi seçin .
  2. Bilinen ağları yönet, ayarlarını değiştirmek istediğiniz ağı ve ardından Özellikler’i seçin.
  3. IP atamasının altında Düzenle’yi seçin.
  4. IP ayarlarını düzenle’nin altında Otomatik (DHCP) veya El ile’yi seçin.
    • Otomatik (DHCP)’i seçtiğinizde IP adresi ayarları ve DNS sunucusu adresi ayarı, yönlendiriciniz veya diğer erişim noktası (önerilen) tarafından otomatik olarak ayarlanır.
    • El ile’yi seçtiğinizde IP adresi ayarlarınızı ve DNS sunucusu adresinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz.
 

cadance

Üyecik
Katılım
28 May 2014
Mesajlar
16
Puanları
3
Konum
Tekirdağ
Herkes sallamış bakıyorumda. Ip adresiniz değişir. Eğer sormak istediğiniz soru indirme sitelerinde ip adresinizdeki indirme vs. limiti doldu gibi birşey ise modemizi kapayıp açın. ip adresiniz değişecektir. ip adresiniz öyle saatte bir günde bir dakikada bir değişmez. Ancak bağlantınız koptuğunda veya modeminize kapayıp açtığınızda değişir. Ancak bazı kullanıcılar internet hizmeti aldığı firmalardan statik ip talep ediyorlar. Bu talep aylık 10-20 TL gibi ücretlendiriyor. Kamera izlemeleri. bazı web sitesi vs. kullanımlarını evdeki bilgisayarlarında yapmak için statik ip alıyorlar. Sizin kullandığınız normal bir internet hattı ise kesinlikle dinamik ip dir. Yani her zaman farklı ip alır (modem her açıldığında), ve modeminizi kapatana kadar aksi bir durum olmadığı sürece ip adresiniz değişmez.
 
Üst
stat counter