IOS'tan Android'e Geçiş. Iphone 6S - Samsung S7

Bu konuyu okuyanlar

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba, Iphone 4S ile başlayan maceram 5, 5S , 6 ve 6S olarak sürekli devam etti. sadece kısa bir dönem LG G2 ilk çıktığında mecbur kullanmak durumunda kaldım. fakat androidden öyle bir soğuttu ki bir daha hiç dönmedim .. ama son dönemde kıyaslamalara baktığım zaman Samsung S7 nin muhteşem performans verdiğini görüyorum. Şuanda Iphone 6S malesef su teması ile uzun süre bekletildiği için içindeki tüm malzemeler çürüdü ve çöp diyebilirim..

Iphone tercih etme sebebim kesinlikle hız. arayüzlerde geçiş hızı, kamerada tıkladığın gibi çekme, oto focus gibi özelliklerden dolayı .. Android telefonlarda bu hızı yakalarmıyım iki telefonuda kullanan varmıdır ? Oyun oynamıyorum hiç bir şekilde .. dediğim gibi whatsapptan , instagrama oradan twittera oradan facebooka çok seri geçiş yapabilirmi .. ve uzun süre kullanıldığında android cihazların donmaya başladığıda söyleniyor buda beni korkutan gelişme ..

Önerileriniz benim için önemlidir saygılar ..

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
İos uzun süre tıkanma yapmaz arada kasma donmalar oluyor ama çok sık değil uzun süre kapatıp açmayınca oluyor en stabil mobil cihaz ios'tur.Android'te hala ram kullanımı sıkıntılı çoğu oyun durduruldu hatası alıp oyuna girmen mümkün olmuyor Çok oyun oynamam diyorsan facebook Whatsapp instagram arası geçişlerde android sıkıntı çıkarmaz cihazı çok doldurursan şişerse yani kasmalar başlıyor 6 ayda ya da 3 ayda bir format atılması gerekiyor tercih senin tamamen kullanımına bağlı

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Sadece whatsapp, facebook filan için alacaksan o kadar pahalı bir cihaz almana gerek yok onlar arası geçiş çoğu cihazda iyi artık ama hızları farklı olur tabiki...

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İos uzun süre tıkanma yapmaz arada kasma donmalar oluyor ama çok sık değil uzun süre kapatıp açmayınca oluyor en stabil mobil cihaz ios'tur.Android'te hala ram kullanımı sıkıntılı çoğu oyun durduruldu hatası alıp oyuna girmen mümkün olmuyor Çok oyun oynamam diyorsan facebook Whatsapp instagram arası geçişlerde android sıkıntı çıkarmaz cihazı çok doldurursan şişerse yani kasmalar başlıyor 6 ayda ya da 3 ayda bir format atılması gerekiyor tercih senin tamamen kullanımına bağlı

3 ile 6 ay arasında formatla uğraşmakta istemiyorum. aldığım zaman 2 yıl kullanmayı planlıyorum.

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sadece whatsapp, facebook filan için alacaksan o kadar pahalı bir cihaz almana gerek yok onlar arası geçiş çoğu cihazda iyi artık ama hızları farklı olur tabiki...

+ tabiki kameranın iyi olması lazım...uzun ömürlü cihaz .. paradan yana sıkıntım yok teşekkürler düşündüğün için :)

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
iOS'cu olduğum için söylemiyorum. Doğruya doğru Samsung'u alınca 2 yıl boyunca sıfırlamadan o akıcılıkta kullanamazsın. Ama kamera olsun tasarım olsun s7 iyidir.

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iOS'cu olduğum için söylemiyorum. Doğruya doğru Samsung'u alınca 2 yıl boyunca sıfırlamadan o akıcılıkta kullanamazsın. Ama kamera olsun tasarım olsun s7 iyidir.

zaten tek sıkıntım o olduğu için özellikle soruyorum . Iphone 6Ste kullandım son telefonum oydu .. Şu android sistem olmasa dünyada samsung , lg ,htc hepsi iphone markasını ezmişlerdi ..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
iOS'uda sıfırlıyorsun. Apple Store'da 6s'i olan birisi geldi cihaz donuyor v.s dedi, sıfırlayalım dediler ve gönderdiler adamı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
yani 2 yıl için s7 kullan mı diyorsun ? :))
Yeni arayüzde sıfırlamaya pek ihtiyaç kalmıyor. Note4 ilk çıktığında aldım 8 ay kullandım ve hiç sıfırlamadım. İlk günkü gibi stabil çalışıyordu. Sonra note5 aldım yıne 7-8 ay kadar kullandım, güncelleme yaptıkran sonra 1 defa sıfırladım ama donma v.s. yoktu, başka sebepten sıfırladım. Şuan iPhone kullanıyorum ama yakın zamanda android'e geçiş yapabilirim.

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni arayüzde sıfırlamaya pek ihtiyaç kalmıyor. Note4 ilk çıktığında aldım 8 ay kullandım ve hiç sıfırlamadım. İlk günkü gibi stabil çalışıyordu. Sonra note5 aldım yıne 7-8 ay kadar kullandım, güncelleme yaptıkran sonra 1 defa sıfırladım ama donma v.s. yoktu, başka sebepten sıfırladım. Şuan iPhone kullanıyorum ama yakın zamanda android'e geçiş yapabilirim.

Anladım. şunu merak ediyorum, iphone ile çektiğin fotoğraf anında çekim yapabilirken , androidte fotoğraf çektikten sonra 1 sn gibi kısa bir süre bekliyor .. bu bile beni delirtebiliyor )) yeni nesil androidde mevcutmudur bu )) saygılarr

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Anladım. şunu merak ediyorum, iphone ile çektiğin fotoğraf anında çekim yapabilirken , androidte fotoğraf çektikten sonra 1 sn gibi kısa bir süre bekliyor .. bu bile beni delirtebiliyor )) yeni nesil androidde mevcutmudur bu )) saygılarr
WWDC 16 canlı yayınında canlı yayında Tolga denedi aynı şeyi s7 ile yapamdı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Note 5'te böyle birşey yoktu. Tak diye çekiyordu. Ama şöyle birşey var mesela gece çekeceksin samasung'un kendi yazılımı var gece çekimlerinde resmi olağandan dhaa iyileştiriyor ışıklandırıyor v.s. onu açık bırakırsan gece çekince yazılım çalışması için 1 saniye bekleyebilir belki ama gün ışığında bekleme yok. Tak tak iPhone gibi çek sıkıntı çıkmıyor artık. Sen yinede alacağın cihazın kullanıcı kulübüne bir sor bunu aklında soru işareti kalmasın.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
H8cam siz iyi fotoğraf mı çekmek istiyorsunuz yoksa şipşak fotoğraf mı çekmek istiyorsunuz. Arada fark var. Ayrıca sırf sosyal medya ve kamera için tercih edilebilecek daha mütevazi cihazlar var. Kameranın çekim kalitesi çok önemliyse şayet, bir dslr almanız çok daha mantıklı olur. Yanina da 1000 1500 arası orta segment bir cihaz alsanız yeter. Ama çekim hızı kaliteden daha önemli ise o zaman iPhone'dan devam edin.

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
H8cam siz iyi fotoğraf mı çekmek istiyorsunuz yoksa şipşak fotoğraf mı çekmek istiyorsunuz. Arada fark var. Ayrıca sırf sosyal medya ve kamera için tercih edilebilecek daha mütevazi cihazlar var. Kameranın çekim kalitesi çok önemliyse şayet, bir dslr almanız çok daha mantıklı olur. Yanina da 1000 1500 arası orta segment bir cihaz alsanız yeter. Ama çekim hızı kaliteden daha önemli ise o zaman iPhone'dan devam edin.

Çekim hızı daha önemli açıkçası aynı zamanda uygulamalar arası geçişte tabiki , pozlama , enstantane ve diyafram özellikleride önemli tabiki .. sonuç olarak yinede iphone önde gidiyor şuan tam karar vermedim ama yorum içinde ayrıca teşekkürler.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Çekim hızı daha önemli açıkçası aynı zamanda uygulamalar arası geçişte tabiki , pozlama , enstantane ve diyafram özellikleride önemli tabiki .. sonuç olarak yinede iphone önde gidiyor şuan tam karar vermedim ama yorum içinde ayrıca teşekkürler.

bak haraket halinde foto çekiyorum iphone fotografa bakınca şaşıyor insan nasıl böyle net yakalamış çekmiş diye neredeyse 1 saniyeden daha az çıt çıt çekiyorsun fotoğraf hızı diyorsan iphone fotoğraf kalitesi diyorsan htc 10 samsung s7 ailesi lg g5 olabilir ama video kalitesi 4k çekimi ve 60fps çekimi rahat rahat sorunsuz düzgün kaliteli bi şekilde çekiyim diyorsan yine iphone

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yani profesyonel değilseniz kalite bakımından cihazlar arasındaki farkı gözle ayırt edebileceğinizi düşünmüyorum yani demek istediğim belirli bir miktarı gözden zaten çıkarmışsınız o fiyat bandındaki tüm cihazlar günlük kullanım için aşağı yukarı birbirini aratmaz. Geriye bir teknoloji marketine gidip hepsini denemek kalmış çünkü bir yerden sonra (en azından kendi adoma konuşayım) hızlı kavramına karşılık gelen cihazı önermekte zorlanıyoruz. Umarım aldığınız cihaz hoşunuza gider iyi günlerde kullanırsınız :)

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yani hız deyince artık aklıma enstantaneyi 1/800 e vurun demek kalıyor benim için. O değerde arabadan dışarıyı çekseniz etraf duruyormuş gibi çeker. Ama fotoğrafın kalitesii.....

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evde her iki platformdan amiral gemi var. S7 şu an akıcı ama bir kaç ay sonra tıkanacaktır. Note 4 de var hiç sıfırlamadan 1 sene zor kullandık. iPhone 6 var aldığımız günden beri bir defa sıfırlamışızdır. Ama kamera konusunda androidlerin amiral gemisi önde.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
WWDC 16 canlı yayınında canlı yayında Tolga denedi aynı şeyi s7 ile yapamdı.
Canlı yayın sırasında bir müzik çalmıştı Tolga telefonundan shazam açıncaya kadar şarkı bitmişti. Abi iOS'da hemen dinletirsin işte androidde bu yok diye yakınmıştı.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Uzun vadeli düşünüyorsan Android e hiç bulaşma ama kısa vadede s7 edge i önerebilirim 2 sene sonra s7/s7 edge ile güncelleme alamazsın ama iphone sana 5 sene güncelleme vaat eder tercih senin

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Ne arayüz ne kamera açısından sıkıntı yaşamaz aksine çok daha performans alırsın. Artık S3-S4-N3 zamanlarında ki gibi hantallıklar yok. Bunda hem MM hem de UFS bellek lerin(ssd gibi) kullanılmasıyla bu sorunlar aşıldı. Eskiden rehberler-kamera geç açılırdı. Numara yazana kadar insanı hasta ederdi ama artık öyle değil. Malum uygulama geliştiriciler android ekosistemin de HD den QHD e ye kadar 4:3 den 16:9 formata uygun uygulama yapmak zorunda kalıyorlar. IOS ortamında ki uygulamaların kalitesi çok daha iyi. Android de root yapmasanda bir uygulamanın,oyunun çöküşünü görmen mümkün. Evet 3000 lira ödeyip bunu görebiliyorsun.Günlük kullanımda artık face,whatsapp,instagram,skype vb bilinen programlarda,bankaların uygulamlarında sıkıntı yaşamazsın. Uzun süre kullandığın android cihazda samsung da 2-3 ayda bir factory reset yapar yüklediğim tüm uygulamalara,wifi vb ayarlara uğraşmaksızın dönebilirsin (Her ne kadar Hakkı bey wifi password ayarını yapamamaktan şikayet etsede)
Kısaca;
Skyline GTR dan Mercedes statüsü,karizması,güvenirliği,konforu beklemeyeceksen 500 beygirlik güç ile iyi bir seçim yaptım diyebileceksen S7 seni memnun edecektir.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Bence abartmaya gerek yok.

Samsung'u günahım kadar sevmem antisiyim desem yeridir ama yiğidi öldür hakkını yeme. Alpha//N4 ile arayüz toparlandı. S6-N5 ile aynı çizgi devam etti S7'de ise Samsung gerçekten iyi numaralar yapmış arayüzün akıcılığı için. Tek eksiği Bloatware'ı diyebilirim.

Ama şunu sakın unutmayın Samsung ile LG'nin genel güncelleme politikası. İlk Amiral sonra geçen senenin amirali 3 4 ayda sonra orta segment A sonra orta segment J sonra da iki jenerasyon geride amiral şeklinde ilerliyor.

Siz en akıcı android deneyimini yaşamak istiyorsanız şu an bunu veremeyecek bir amiral cihaz göremiyorum ben. Ama hem akıcı hem de ilk günkü gibi istiyorsanız Sony//Google Nexus cihazlara yönelmelisiniz.

Bu arada o istediklerinizi 1 sn gecikme kaydıyla 1200 1400 liralık cihazlar da layıkıyla yapıyor. Mesela G4 mesela Note 4. Hala takır takır çalışıyorlar. Eskiden olduğu gibi 1000 1200 liradan satılan orta seviye telefon performansı vermiyor bu cihazlar.

Son düzenleme:

alacaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uzun vadeli düşünüyorsan Android e hiç bulaşma ama kısa vadede s7 edge i önerebilirim 2 sene sonra s7/s7 edge ile güncelleme alamazsın ama iphone sana 5 sene güncelleme vaat eder tercih senin

Ne arayüz ne kamera açısından sıkıntı yaşamaz aksine çok daha performans alırsın. Artık S3-S4-N3 zamanlarında ki gibi hantallıklar yok. Bunda hem MM hem de UFS bellek lerin(ssd gibi) kullanılmasıyla bu sorunlar aşıldı. Eskiden rehberler-kamera geç açılırdı. Numara yazana kadar insanı hasta ederdi ama artık öyle değil. Malum uygulama geliştiriciler android ekosistemin de HD den QHD e ye kadar 4:3 den 16:9 formata uygun uygulama yapmak zorunda kalıyorlar. IOS ortamında ki uygulamaların kalitesi çok daha iyi. Android de root yapmasanda bir uygulamanın,oyunun çöküşünü görmen mümkün. Evet 3000 lira ödeyip bunu görebiliyorsun.Günlük kullanımda artık face,whatsapp,instagram,skype vb bilinen programlarda,bankaların uygulamlarında sıkıntı yaşamazsın. Uzun süre kullandığın android cihazda samsung da 2-3 ayda bir factory reset yapar yüklediğim tüm uygulamalara,wifi vb ayarlara uğraşmaksızın dönebilirsin (Her ne kadar Hakkı bey wifi password ayarını yapamamaktan şikayet etsede)
Kısaca;
Skyline GTR dan Mercedes statüsü,karizması,güvenirliği,konforu beklemeyeceksen 500 beygirlik güç ile iyi bir seçim yaptım diyebileceksen S7 seni memnun edecektir.

Bence abartmaya gerek yok.

Samsung'u günahım kadar sevmem antisiyim desem yeridir ama yiğidi öldür hakkını yeme. Alpha//N4 ile arayüz toparlandı. S6-N5 ile aynı çizgi devam etti S7'de ise Samsung gerçekten iyi numaralar yapmış arayüzün akıcılığı için. Tek eksiği Bloatware'ı diyebilirim.

Ama şunu sakın unutmayın Samsung ile LG'nin genel güncelleme politikası. İlk Amiral sonra geçen senenin amirali 3 4 ayda sonra orta segment A sonra orta segment J sonra da iki jenerasyon geride amiral şeklinde ilerliyor.

Siz en akıcı android deneyimini yaşamak istiyorsanız şu an bunu veremeyecek bir amiral cihaz göremiyorum ben. Ama hem akıcı hem de ilk günkü gibi istiyorsanız Sony//Google Nexus cihazlara yönelmelisiniz.

Bu arada o istediklerinizi 1 sn gecikme kaydıyla 1200 1400 liralık cihazlar da layıkıyla yapıyor. Mesela G4 mesela Note 4. Hala takır takır çalışıyorlar. Eskiden olduğu gibi 1000 1200 liradan satılan orta seviye telefon performansı vermiyor bu cihazlar.

Şuan için eylüle kadar bekleyip Iphone 7 almayı düsünüyorum. Sebebi arkadaşımın S7 telefonunu bir gün kullandım. ama kısa sürede bile o takılmalar falan kanser etti beni. Telefonu çok seri kullanan biriyim herhangi minik bekleme takılma beni deli ediyor :) Iphone 1000de 1 yapıyorsa samsungda belki gün içinde 10-15 kere yaşadım sorunu.

İlgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ediyorum.