İosmu yoksa android mi ?

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Önceden Jailbreak vardı. Ne günlerdi be :cool: bildirim çubuğunu sektirerek indiriyordum, ayeris ile icon pack kuruyordum, telefonumun şifresi o anki saat dakika neyse o oluyordu.
İOS mühendisleri isteseler yaparlar ama hep bir sonraki güncellemeye koyuyorlar. Daha hücresel veri kısayolu İOS 11 ile gelecek, 4 sene önce güzelim WP' deki Lumia' da kullanıyordum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İOS mühendisleri isteseler yaparlar ama hep bir sonraki güncellemeye koyuyorlar. Daha hücresel veri kısayolu İOS 11 ile gelecek, 4 sene önce güzelim WP' deki Lumia' da kullanıyordum.
Nokia geri döndü hazır dönmüşken sizde de bir Nokia 8 görürüz artık. :D

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Ona da çare gelmişti tam türk bir abimiz iphoneyardim.net aracılığıyla cydia da geliştirdiği uygulamayı tanıtmıştı yeni sürüm gelse bile o sürümde sıfırlama yaparak jailbreak'te kalabiliyorduk. Böyle bahsedince gerçekten çok özlediğimi farkettim. :) Lumia 1520 yi kullanmıştım bende baya hoştu pert olmasaydı.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Nokia geri döndü hazır dönmüşken sizde de bir Nokia 8 görürüz artık. :D
Nokia için beklemedeyim. Bir süre daha izlemede kalacağım. Android' li Nokia' nın iyi olduğunu ve olacağını düşünüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ona da çare gelmişti tam türk bir abimiz iphoneyardim.net aracılığıyla cydia da geliştirdiği uygulamayı tanıtmıştı yeni sürüm gelse bile o sürümde sıfırlama yaparak jailbreak'te kalabiliyorduk. Böyle bahsedince gerçekten çok özlediğimi farkettim. :) Lumia 1520 yi kullanmıştım bende baya hoştu pert olmasaydı.
Lumia' dan aldığı hazzı ve zevki şu an kullandığım Iphone 6S Plus' tan almıyorum maalesef. 1520 efsane idi gerçekten. Bende L820 vardı.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Nokia için beklemedeyim. Bir süre daha izlemede kalacağım. Android' li Nokia' nın iyi olduğunu ve olacağını düşünüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---

Lumia' dan aldığı hazzı ve zevki şu an kullandığım Iphone 6S Plus' tan almıyorum maalesef. 1520 efsane idi gerçekten. Bende L820 vardı.
Kesinlikle öyle ekrandaki canlılık blok kutular şeklinde canlı bir menü özellikle wp10 sürümünde iken.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kesinlikle öyle ekrandaki canlılık blok kutular şeklinde canlı bir menü özellikle wp10 sürümünde iken.

Gerçekten çok özlüyorum WP sistemini eğer doğru yönetilse idi bir numara olacağını düşünüyordum. Ama olmadı.

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tabiki de ios. Android her ne kadar eskisi kadar sorun çıkarmasa da iosdaki akıcılığı veremiyor.

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yahu daha kullanışlıliğin ne olduğunu bilmiyorsunuz kalkmisiniz tabiki de ios diyorsunuz sizin kullanışlılık tanımınız hız ve akıcılık mi ?

Tamam siz her şeyi daha iyi biliyorsunuz. Ben telefonla her şeyi yapıp saçma sapan durduruldu, uygulamadan atma hataları alıp donma, takılmalarla uğraşacağıma hiçbir şey (!) yapamayıp akıcı ve sorunsuz kullanmayı tercih ederim.

Not: Eskidendi artık şimdiki cihazlar da olmuyor demeyin. Şuan da kullandığım ve daha alalı 2 ay bile olmayan S7 Edge de yaşıyorum bu sorunları.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Tamam siz her şeyi daha iyi biliyorsunuz. Ben telefonla her şeyi yapıp saçma sapan durduruldu, uygulamadan atma hataları alıp donma, takılmalarla uğraşacağıma hiçbir şey (!) yapamayıp akıcı ve sorunsuz kullanmayı tercih ederim.

Not: Eskidendi artık şimdiki cihazlar da olmuyor demeyin. Şuan da kullandığım ve daha alalı 2 ay bile olmayan S7 Edge de yaşıyorum bu sorunları.
O zaman sorun sizde:)

iosdan androide geçip hiç sorun yaşamayan kaç kişi var bu forumda

Jangura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ya beyler hala androidimi tartısıyoruz iosla

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
uygulamadan atıyor diyen arkadaşlar androidin uygulamadan atması gayet doğaldır. Evler de kullandığımız normal bir windows pc gibi düşünün arada bir atmalar donmalar illaki yapacaktır ios'un yapmaması demek çok çok iyi olduğu anlamına gelmez. Bunu senelerdir iphone kullanan bir insan olarak söylüyorum. Sadece eskiden çok fazla atmalar oluyordu androidde fakat ios 3.2.1 i hatırlıyorum. Kontrol merkezimiz bile yoktu ek olarak jailbreak ile üstten kaydırarak gerçekleştirirdik. Her iki işletim sistemi de çok gelişti.

özet olarak ; Eğer sen diyorsan ki ben torrent yüklerim bedava apk yüklerim. Ne bileyim dizilere netflix e para vermem torrentten çekerim... Seçimin android olmalı. Ha yok ben daha çok son kullanıcıyım basit bir kullanım gerçekleştireceğim vs. o zaman ios kullanırsın.
Ben bir seçim yapamıyorum yapanlarında marka hayranlığı veya düşmanlığı besleyerek yaptığını düşünüyorum.