İos mu tercih edeyim Android mi

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
5000-7000 arası alabilirim şuanki telefonum huawei g7 yaklaşık 4.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum.ilk 1-2 yıl memnundum ama çoğu android gibi 2 yıldan sonra kasmalar donmalar pil sorunları yavaşlamalar başladı bende diyorum ki evet donanım bakımından belki mate 20 pro,note 9 daha iyi olabilir ama android olduğu için 2 yıl sonra aynı sorunları yaşarım diye ios yani bu fiyatada iphone x almayı düşünüyorum ama belki değişmiştir belki bu sorun ortadan kalkmıştır note 9 da mate 20 pro daha yeni deneyimlenmemiştir ama yinede sorayım dedim.Hala androidde bu sorunlar var mı ios mu almalıyım android mi galaxy s10 u beklemeli miyim yoksa androidden hayır gelmez mi ?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Çok uzun kullanımda ios bence daha mantıklı.
X değil de xr bence daha iyi olur biraz daha pahalı ama. Hem daha uzun ömürlü hem de daha performanslı olmuş olur. Veya yurtdışı xs ler o paraya vardı sanrıım 7 k civarına. Onlara da bi bakın derim.
Tabi garanti önemli değilse yani.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bide apple ın cihazları daha az değer kaybediyor. İphone 5s in hala iyi bir değeri var.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
5000-7000 arası alabilirim şuanki telefonum huawei g7 yaklaşık 4.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum.ilk 1-2 yıl memnundum ama çoğu android gibi 2 yıldan sonra kasmalar donmalar pil sorunları yavaşlamalar başladı bende diyorum ki evet donanım bakımından belki mate 20 pro,note 9 daha iyi olabilir ama android olduğu için 2 yıl sonra aynı sorunları yaşarım diye ios yani bu fiyatada iphone x almayı düşünüyorum ama belki değişmiştir belki bu sorun ortadan kalkmıştır note 9 da mate 20 pro daha yeni deneyimlenmemiştir ama yinede sorayım dedim.Hala androidde bu sorunlar var mı ios mu almalıyım android mi galaxy s10 u beklemeli miyim yoksa androidden hayır gelmez mi ?
O sana kalmış. Ben s10’u beklerdim ama mesela uzun süre güncelleme desteği falan almak istiyorsan ios daha iyi seçim olabilir.

Fakat şahsen Türkiye’den iphone alınmaz çünkü aşırı pahalılar. Türkiye’de 7500’e 64gb XR alırken Amerika’da benzer fiyata 512gb XS MAX alabiliyorsun.

Biliyorum,iphonelar uzun ömürlüdür ve piyasada diğer telefonlara göre daha yavaş değer kaybediyor ama cidden fiyatlar Türkiye’de kazık.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10+ beklenebilir yada s10. İphone xr var ama üzebilir o cihazda donanımsal olarak. Dışardan getirtilecekse xr derim ama türkiyeden alınacaksa s10/10+ zaten xr'den bayağı iyi uzun ömürlülük dersen yine samsung diyebiliriz çünkü artık bu donanımla yapamıyacağın bir şey yok.

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
S10+ beklenebilir yada s10. İphone xr var ama üzebilir o cihazda donanımsal olarak. Dışardan getirtilecekse xr derim ama türkiyeden alınacaksa s10/10+ zaten xr'den bayağı iyi uzun ömürlülük dersen yine samsung diyebiliriz çünkü artık bu donanımla yapamıyacağın bir şey yok.
Ama korkum şu ki ben telefonu ilk aldigimda orneğin asphalt 8 i kasmadan oynatiyorken şimdi birak aphalt 8 i instagram da kasiyor,uygulamadan atiyor
Bu yuzden şuan kasmayabilir ama android olsuğu için ileriki yillarda sorun cıkartı mi acaba diye korkuyorum yoksa muthis donanimli s10 plus 12 gb ram li telefon varken neden iphone x tercig edeyim belkide doğrudur s10 plus mantiklidir,işte bende bunu öğrenmeye geldim buraya tam olarak

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hangi cihaz hocam bahsettiğiniz eski cihazınız?

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Xr x den daha uzun ömürlü olucak

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Saf uzun ömürlülük önemli ise xr alınabilir tabi ki.
Ama g7 donanım olarakda zaten bir şey vaat edmediği için çok uzun süre stabil dayanmasını bekleyemeyiz evet önceden donanımlar kaldıramayabiliyordu uygulamaları ama şuan için bunları diyemeyiz diye düşünüyorum. Çünkü bahsettiğimiz cihazlar artık uygulamalar için fazla güçlü.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
satmak için mi alıyorsun kullanmak için mi? + apple iphonelar değer kaybediyor kendinizi kandırmayın...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
satmak için mi alıyorsun kullanmak için mi? + apple iphonelar değer kaybediyor kendinizi kandırmayın...
Arkadaş telefonu kullandıktan sonra satamaz mı? Örneğin arkadaş yeni bir telefon alacaksa o telefona tam fiyat vereceğine kullandığı telefonu satıp geri kalanını ekler ve yenisini alır...Ben burada kötü bir şey görmüyorum.

Ve kim kendisini kandırıyor? Bırada iphonelar hiç değer kaybetmez diyen birisi görmedim. Sadece onlar,diğer telefonlara göre daha az değer kaybediyor.

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
O zaman en iyisi biraz daha bekleyip s10 u beklemek sanırım
Peki o zaman zaten 3000-4000 tl lik telefonlar artik uyvulamalar için fazla güçlü ise nedir bu ios,iphone'nin özelliği insanlar neden note 9 s9 gibi donanimlari daha güçlü cihazlar varken neden ios u tercih ediyor ben
Eğer bende tercih edeceksem stabillik,daha sorunsuz temiz çalıştığından diye dusunuyorum peki android de bu iş için yeterliyse nedir iosun ozelligi ?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yurtdışından xs max alabilir yada 1 ay daha dişini sıkıp s10 ları görüp hoşuna giderse satın alabilirsin

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Arkadaşlar İphone bundan 4 sene önce veya 3 sene önce androidin fazla gelişmemiş zayıf ve uzun ömürlü olmayan telefonları varken çok değerliydi. Ama su an piyasası sallayan androidler var iphone kadar uzun ömürlü olabiliryor. Bence apple'a o kadar para vermeyin pişman olursunuz bunu apple kullanan biri olarak söylüyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O zaman en iyisi biraz daha bekleyip s10 u beklemek sanırım
Peki o zaman zaten 3000-4000 tl lik telefonlar artik uyvulamalar için fazla güçlü ise nedir bu ios,iphone'nin özelliği insanlar neden note 9 s9 gibi donanimlari daha güçlü cihazlar varken neden ios u tercih ediyor ben
Eğer bende tercih edeceksem stabillik,daha sorunsuz temiz çalıştığından diye dusunuyorum peki android de bu iş için yeterliyse nedir iosun ozelligi ?
İşte onun cevabı zor. Bundan başka konuda da bahsetmiştim. Onu aşağıya kopyaladım. Bu sorunun cevabını büyük ihtimalle uzun süre kullanırsan alacaksın. Ama kullanmadan kesin bir cevap vermek zor.

[BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)]“İos,androide göre eşşiz bir özellik taşıyor: Bazıları daha stabil diyor. Bazıları kullanması daha kolay diyor(babam buna örnek). Bazıları daha akıcı diyor. Bazıları imessage diyor. Bazıları apple ekosistemi diyor. Bazıları ise daha optimizeli uygulamar diyor vb...(bu kısımda katılıyorum) Ama asıl cevabı ne? Orası tam bilinmiyor”[/BGCOLOR]

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
İki ekosistem de birbirine benzedi. Eğer cihazı 2 yıl kullanır sonra satarım diye alıyorsanız iOS alın.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Iphone'un Android'e göre hiçbir üstünlüğü kalmadı artık. O eskidendi. Ancak Android alırken de gidip giriş seviyesindeki cihazları alıp amiral gemisi bir Iphone ile karşılaştırmaya kalkmayın bi zahmet. Iphone'ların dengi olan Android cihazlar Note 9, mate 20 pro, mi 8, s9+, pixel vb cihazlar. Bunlardan birini almanız çok daha mantıklı olur çünkü Iphone çok pahalı Türkiye'de, kesinlikle değmez yani o kadar para vermeye, yazık günah.

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bilmem programlarla aran nasıl. Mesela almadan önce ios a market dışı uygulama yükleyemeyeceğini bilmen lazım. Amaaa İphone un son modeli ile 2 3 jenerasyon eskisini kullananlar telefonlarından hala memnunken android de 2 3 nesil önceki telefonda sorunlar yaşayabilirsin. Samsung alacaksan Note serisi yada S serisinden son yada sondan bir önceki modelleri al.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
hala dandiphone alıp 2 ay sonra aldığı fiyata ( bazısı daha pahalıya ) satabileceğini sanan sheeple tayfası var... tabi 14000TL verip alıncaaraba ( VW ) sanıyor ama vag markası...

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Eski bir iphone cu olarak hiç bir modelini tavsiye etmiyorum artık iphone nun bi albenisi kalmadı artık
kesinlikle haklısın hocam ben de 2014'ten beri 5s kullanıyorum model yükseltmek istedim dolar fırladı artık Türkiye'de İPhone kullanamayacagım böylece kesinleşti bir de Apple hep yerinde sayıyor (kutu iceriği lightning girisi kulaklık) bir de çoğu çinli firmanın tasarımı İPhone'dan kat kat daha iyi