İos mu Android mi?

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve telefonmanyagı tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. telefonmanyagı

telefonmanyagı Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- İos mu Android mi?

arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. ben karar verdiğim anda telefon alıcam fakat alacağım telefonun android mi yoksa ios mu olması konusunda karar veremedim.eğer ios alırsam iphone 5 android alırsamda htc one alıcam.telefondan beklentilerim:

1-oyun performansı çok iyi olmalı

2-telefon kendi içinde hızlı olmalı takılmalar olmamalı

3-sistem stabil çalışmalı

lütfen bilen arkadaşlar....yardımlarınızı bekliyorum....:mellow::cool::mellow::cool:

2. vasooo

vasooo Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    android tabiki.nedeni ise androidde rom yükleme tema değiştirme vs olayları mevcut fakat bunları ios'ta yapamıyorsunuz.android bu bakımdan özgür bir sistem.androidin kötü yanı ram'den yiyo olması stabiliteliği biraz kötü arada sırada kasma gözlemleniyor.ios ise stabiliteli.ama androidin gelecek günlerde bu sorununu ortadan kaldıracağına inanıyorum.neyse öte yandan bu ios sistemini ben anlamış değilim şarkı indiremiyorsunuz şarkı yükleyebilmek için telefonu bilgisayara bağlayıp oradan atmak zorundasınız yani bu ios sisteminde öyle android gibi dosyalarım bölümü vs yok bence çok saçma ve çokta garip :S yani söylemek istediğim tabiki android.

3. kissofblade

kissofblade Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dediğin performans ve stabil olma konusunda iOS bayağı iyi fakat bir süre kullandıktan sonra telefonun seni çok fazla kısıtladığını göreceksin. Android olarak HTC One alacağım diyorsan zaten bu 3 konuda sıkıntın olmasın, telefon bence istediklerini fazlasıyla verecek.

Android ve iOS arasında tercih yapman gereken tek konu serbestlik. Android daha özgür bir ortam.

4. I223TTIN

I223TTIN Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    Zihin Engelliler Öğretmeni
    Yer:
    Gaziantep - Hatay
    android S3 kullanıcısı olarak..kesinlikle İOS diyorum..çünkü iphone lar da yazılım bizzat tlf için çıkarılıyor. yani android gibi bi android sürümü çıkıp firmalar onu kendilerince donatıp güncelleme diye sunmuyor.o yüzde stabilite konusnda İOS 1 numara..ostabilite olunca tabi tlf da ne yaparsan yap hata vermiyr donma takılma falan yapmıyor yine İOS 1 numara..oyun konusuna gelince aklında olsun oyunlar önce İOS için çıkar daha sonra android e uyarlanır..android de o kadar güçlü tlf da bile takılma yapan oyun iphone 4 de bile takır takır oynar iphone 5 i sen düşün..yani oyun da da İOS..eğer market uygulamalarının bazılarına para vermek zoruma gitmez diyorsan ve bu 3 kriterini de önemsiyorsan tabi ki İOS.

5. onura.me

onura.me Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kişiye göre değişir ıosun şarjı hemen bıtıyor bi işe yaramaz ister 20ghz olsun batarya olmadıktan sonra o 20ghz yi nasıl hissetcez sürekli telefon şarjda mı kullancaz

7. Jiraiya06

Jiraiya06 Mobil Dünya Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul, Ankara
    telefonmanyagı kac tane ayni konu actin merak ediyorum

8. Ɲevermore

Ɲevermore Profesör

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    63
    Tabi androiddeki açıklarla androidde bedava internete girmek gibi bişe de var :D onu geçtim müzik veya herhangi bişe indirebiliyorsun mavidiş var :D

9. Webkurum

Webkurum Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    IOS kesinlikle.
    ip5 alana kadar androidciydim bende. Özgür açık diye. Ama stabil bir sistem arıyorsan 2 sene oyunlarda kasmasın vs. gibi kesinlikle IOS

10. Mrtaltg

Mrtaltg Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    android ve stabillik :) andorid ve hız :)akşam akşam ayranmı içtik stabillik ve hızda ikisi arasında tabiki ios tek secenek o

11. smnfrkn

smnfrkn Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TDU-SD
    Yer:
    İstanbul
    Ya iPhone alacaksın ya da Nexus. Stabilitenin şahı bu ikisinde. Diğerlerinde sistem eklentilerle ağırlaşıyor. Nexus hatta bence daha önde. Tercih meselesi tabi.

12. telefonmanyagı

telefonmanyagı Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma kardeş forumda yeniyim de bi yanlışlık olmuş (merakının giderilmesinde yardımcı oldummu??)

13. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    galaxy s4 grafik performansında 1. şu anda o bile takılma yaşıyor gta da filan düşün yani hiç takılmayan bir telefon yok şu an telefondna o kadar da şey beklememek lazım adı üstünde bilgisayar değil bu telefon

14. clients

clients Profesör

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    48
    yaparsin ios a jailbreak andeoidmis ozgurlukmus takmazsin en ozgur sen olurun

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

HTC one, androidin en iyi uyarlandığı ve ios kadar satabil ve iphone5 ten daha yağ gibi ve hızlı çlışan tek model şuan, ios süper demeyi bırakın artık, 10 senedir aynı sistem, aynı telefonlar aynı tip, gelişime kapalı ios un devride kapandı artık.

16. XReisX

XReisX Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Wifi dağıtma ozellııgı s4 de var sadece degilmi? ip5 de yok?

17. Jiraiya06

Jiraiya06 Mobil Dünya Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul, Ankara
    Hayir hemen hemen yeni bütün modellerde var diye biliyorum ... misal galaxy s2 s3 s4 htc one x one s xperia s falan cogunda var tam olarak iosu bilmesemde onda da var diye hatırlıyorum

18. DumDumaq

DumDumaq Dekan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun kararını erecek olan biz değil Sensin çünkü çok öznel birşey bu her kafadan ayrı tel çıkabilir anlatabiliyormuyum Biz ne dersek diyelim en son karar sende 2 side çok iyi

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Kesinlikle iOS. HTC One hala Android 4.1.2'yle geliyor. Ve Android güncelleme konusunda (Nexuslar hariç) en iyi firma Samsung. iOS kadar stabil ve akıcı başka bir mobil işletim sistemi yok. Uygulamalarda en iyi iOS'te optimize çalışıyor, oyunlar konusunda sıkıntı çekmezsin. Yine de öncelikli amacın oyun ise, iPhone 5'in ekranı biraz küçük gelebilir.

20. Uakbacakcom

Uakbacakcom Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Uygulama bolluğu ve hız istiyorsan IOS , Özgürlük istiyorsan ANDROİD

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş