iOS 8'de Alternatif Klavye Yüklenebilecek

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Apple, WWDC 14 etkinliğinde artık üçüncü parti klavye uygulamalarının telefonlara yüklenebileceğini duyurmuştu.

Duyurunun üzerinden pek fazla zaman geçmeden TouchPal şirketi ios sisteme entegre olmuş bir klavye programının kullanıldığı videoyu paylaştı.
Gesture Keyboard olarak adlandırılan tuşlar üzerinde parmağınızı kaydırarak yazmaya izin veren uygulamanın alfa sürümü yayınlandı.

[video=youtube;kTzGAviT3oA]http://www.youtube.com/watch?v=kTzGAviT3oA[/video]

Uygulamanın kurulumu ise oldukça basit. App store üzerinden indirilip yüklenebilen uygulama daha sonra Ayarlar / Klavye menüsünden etkinleştiriliyor.

touchpal_installation.jpg

touchpal_usage.jpg

TouchPal uygulaması Posta, Mesajlar, Safari, Notlar, iWork gibi uygulamalara da entegre olabiliyor.

Kaynak

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
şu üst kısma rakamlar eklense varya cok rahat olucak, g2den sonra 5s'e geçince bu rakamlar nerde diye insan ister istemez özlüyor :p. Kaydırma şeysi güzel olmuş. Şimdiye kadar hiç bir telefonda kaydırarak yazı yazmamıştım şimdi videoyu izleyince yazı yazmayı ciddi anlamda kolaylaştırdığını gördüm. Umarım sorunsuz çalışır ayos 8 gelince :p

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
şu üst kısma rakamlar eklense varya cok rahat olucak, g2den sonra 5s'e geçince bu rakamlar nerde diye insan ister istemez özlüyor :p. Kaydırma şeysi güzel olmuş. Şimdiye kadar hiç bir telefonda kaydırarak yazı yazmamıştım şimdi videoyu izleyince yazı yazmayı ciddi anlamda kolaylaştırdığını gördüm. Umarım sorunsuz çalışır ayos 8 gelince :p

bende Sony den geçtim iphone 5c ye :) tek özlediğim Sony nin klavyesi. kaydırarak yazma ve harfler üzerindeki rakamlar çok kullanışlıydı :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
bende Sony den geçtim iphone 5c ye :) tek özlediğim Sony nin klavyesi. kaydırarak yazma ve harfler üzerindeki rakamlar çok kullanışlıydı :)

İos 8 ne zaman yayınlanıcak bu konuda bilgim yok '' sizin varsa söylermisiniz :D '' gelince bende denemek istiyorum çok hoş gözüküyor. Arada G2 yi elime alıyorum kurcalıyorum sayfada sorulara cevap vermek için, klavye gelince rakamlar için devamlı diğer sayfalara geçiş yapıyorumda sonradan anlıyorum :p neyse böyle alışmak zorundayız anlaşılan :D. Zaten rakamlarda gelse ekranın %80i klavye olucak :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
swype stili sonunda ios'a geldi demek :)
[MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION] seni de mi kaybettik :p

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
İos 8 ne zaman yayınlanıcak bu konuda bilgim yok '' sizin varsa söylermisiniz :D '' gelince bende denemek istiyorum çok hoş gözüküyor. Arada G2 yi elime alıyorum kurcalıyorum sayfada sorulara cevap vermek için, klavye gelince rakamlar için devamlı diğer sayfalara geçiş yapıyorumda sonradan anlıyorum :p neyse böyle alışmak zorundayız anlaşılan :D. Zaten rakamlarda gelse ekranın %80i klavye olucak :)

iOS 8 Beta 3 29 Haziran'da gelecekmiş :)

swype stili sonunda ios'a geldi demek :)
@Mehmet.Yildiz seni de mi kaybettik :p

artık bende bir Apple fanıyım :p telefonla uğraşmaya pek vaktim yok artık. hem azıcıkta ios hakkında bişeyler öğrenelim dimi :mrgreen:

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
iPhone'a geçtin de avatarınla profil foton hala android abi ne iş ? :p [MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
iPhone'a geçtin de avatarınla profil foton hala android abi ne iş ? :p @Mehmet.Yildiz

Android aşktır, emek ister. İos aşktır, püsürlük ister :D. Bende rom root işlerinden sıkılmıştım hatta Nexus 5 e geçmek istiyodum yani değişiklilik arıyodum sonra çat diye ip 5s hediye gelince kafam rahatladı artık. Hem androidçiyim hemde İosçuyum. Her iki işletim sistemide kendi çapında king o yüzden forevır Andrios tamam saçmaladım :p.
[MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION] Mehmet abi beta olarak değilde tüm iphonelere dağıtım ne zaman başlayacak? bu konuda bilgin varmıdır acaba.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
iPhone'a geçtin de avatarınla profil foton hala android abi ne iş ? :p @Mehmet.Yildiz

yardıma ihtiyacı olanlar soru sorabilsin diye :p :D
Android aşktır, emek ister. İos aşktır, püsürlük ister :D. Bende rom root işlerinden sıkılmıştım hatta Nexus 5 e geçmek istiyodum yani değişiklilik arıyodum sonra çat diye ip 5s hediye gelince kafam rahatladı artık. Hem androidçiyim hemde İosçuyum. Her iki işletim sistemide kendi çapında king o yüzden forevır Andrios tamam saçmaladım :p.
@Mehmet.Yildiz Mehmet abi beta olarak değilde tüm iphonelere dağıtım ne zaman başlayacak? bu konuda bilgin varmıdır acaba.

kesin bi tarih bilmiyorum bende ama yaklaşık 2 ay sonra çıkar sanırım :)

android diyince milletin aklına uğraşmak geliyor :D

uğraşmak zevkli aslında ama bi noktadan sonra bıktırıyor be üstad :D