iOS 7 hakkında ne düşünüyosunuz?

Bu konuyu okuyanlar

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iPhone 4S aldım ve iOS 7 yüklesem mi yüklemesem mi kararsız kaldım sizin düşünceleriniz nelerdir?

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şu anda beta sürümleri var ben yüklememeni tavsiye ederim. Cihazında iOS 6 seriliğini bulamayacaksın ısınma ve şarj sorunu henüz çözülebilmiş değil.

Ama arayüz hoşuma gitmedi değil ne yalan söyleyeyim.

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION] Şuan yüklesem sorun çıkar mı yaşar mıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazı cihazlarda özellikle refurbished olarak satılan cihazlarda kronik wi-fi problemi var. Güncellemeden sonra wi-fi gidiyor. Telefonun internetini sadece 3G üzerinden kullanabilirsin. En büyük problem ise telefonunun refurbished olup olmadığını tüketici olarak öğrenemiyorsun. Servisler öğrenebiliyor ama ona da çok güvenme. Güncelleştirmeler Apple 'a göre büyük yenilikler getiriyor görünse de bana göre büyük bir fark getirmiyor.
Bence,

Yurtdışından aldıysan ve yurtdışı garantisi bitmemişse yükle :)
Yurtdışı garantisi bittiyse kesinlikle yükleme :(

Türkiye'den aldıysan garantisi varsa yükle :)
Garantisi yoksa kesinlikle yükleme :(

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Beta 5 4s için neredeyse iOs 6.1.3 seviyesinde stabil arkadaşlar bilginiz olsun.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beta olduğu için mutlaka yaşarsın yani bir nevi 'buglar içinde yüzersin'' diyebilirim. Ben iPhone 4 sahibiyim en son beta 4 ü yüklemiştim iPhone 3G kullanmış gibi hissettim. Bence 1 ay bekle çıkacak zaten yakında tam sürümü.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Beta 5 4s için neredeyse iOs 6.1.3 seviyesinde stabil arkadaşlar bilginiz olsun.

Bak bundan haberim yoktu işte. Ama yinede buglar var değil mi?

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim şuan telefonumda 6.1.3 yüklü, pek de bilgim yok hemen bişey öğrenmek isteyince buraya geliyorum. Burdan çıkardığım sonuçlarla yapıyorum :)

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim şuan telefonumda 6.1.3 yüklü, pek de bilgim yok hemen bişey öğrenmek isteyince buraya geliyorum. Burdan çıkardığım sonuçlarla yapıyorum :)

Eğer serkanbb06 arkadaşım haklıysa rahatlıka yükleyebileceğini düşünüyorum UDID olmadan yapmayı bilmiyorsan yapamazsın yanlız anlatabilirim sana ama.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Beta olduğu için mutlaka yaşarsın yani bir nevi 'buglar içinde yüzersin'' diyebilirim. Ben iPhone 4 sahibiyim en son beta 4 ü yüklemiştim iPhone 3G kullanmış gibi hissettim. Bence 1 ay bekle çıkacak zaten yakında tam sürümü.

Bak bundan haberim yoktu işte. Ama yinede buglar var değil mi?

Çok fazla olmasada var ama rahatsız etmiyor seni pek fazla. Öyle sürekli tekrarlanan buglar da değil arada bir oluyor 5 6 saniye sürüyor telefonun aptallaşması sonra düzeliyor tuş kilidi kapatıp açınca.

Eğer serkanbb06 arkadaşım haklıysa rahatlıka yükleyebileceğini düşünüyorum UDID olmadan yapmayı bilmiyorsan yapamazsın yanlız anlatabilirim sana ama.

Ben udid kayıtlı restore ederek yükledim iOs 6'nın üzerine nasıl olur güncelle diyerek bilemiyorum pek kardeşimin iPhone 4'üne udid kayıtsız yükledim sapıttı telefon beta 5'te ama o beta 5'in 4 için olan sıkıntısı mı yoksa restoresiz iOs 6 üzerine kurduğum için mi oldu kararsızım. Deneyip görmekte fayda var.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Mustafa655 Şöyle söyleyim onun bile ne olduğunu bilmiyorum :( Zaten yeni aldım telefonu :)

Zararı yok iPhone aldıysan zorla bile olsa öğrenirsin :) iOS 7 BETA 5 i kendi telefonuna göre indirmen gerekiyor önce bir kaynaktan. Sonra telefonu itunes a bağlayıp shift+güncellemeleri denetle yapacaksın. Yalnız dikkat ''shift+geri yükle'' değil ''shift+güncellemeleri denetle'' bunu yaptığında indirdiğin yazılımı seçeceksin ve başlayacak yüklemeye.

Yapmadan önce yedeğini al telefonunun ve telefon yurtdışından geldiyse kesinlikle yapma telefonu kullanamazsın.

Başarılar dilerim :)

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION] Telefonu burdan aldım Vatan Bilgisayardan, şimdi benim hiçbir bilgim yokmuş onu anladım :( Kendi telefonuma göre iOS 7'yi nerden bulcam ve benim telefonuma göre olduğunu nerden anlıycam

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
@Mustafa655 Telefonu burdan aldım Vatan Bilgisayardan, şimdi benim hiçbir bilgim yokmuş onu anladım :( Kendi telefonuma göre iOS 7'yi nerden bulcam ve benim telefonuma göre olduğunu nerden anlıycam

Durun ben size bulmaya çalışacağım.

https://mega.co.nz/#!jkQFWDwY!Ga5ePXOJk0flTo0B0EMYpXgGPnBZlx0ahzyGILyI79Y bu linkten indirebilirsiniz.

İşletim sisteminiz windows diye tahmin ediyorum bunu indirin daha sonra yapamadığınız yerlerde yine bu konu üzerinden konuşalım.

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION] telefonuma uyumludur değil mi?

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben udid kayıtlı restore ederek yükledim iOs 6'nın üzerine nasıl olur güncelle diyerek bilemiyorum pek kardeşimin iPhone 4'üne udid kayıtsız yükledim sapıttı telefon beta 5'te ama o beta 5'in 4 için olan sıkıntısı mı yoksa restoresiz iOs 6 üzerine kurduğum için mi oldu kararsızım. Deneyip görmekte fayda var.

Haklısınız ama iPhone 4 gerçekten sapıtıyor yahu ben beta 4 yüklemiştim telefon kendinden geçti. Beta 5 te iyileştirmeler mutlaka vardır tabii ama iPhone 4 için en iyisi tam sürümü beklemek.

''Yeni iPhone olarak ayarla'' yapınca yine biraz serileşiyor ama yinede kasmalar mevcut.

@Mustafa655 telefonuma uyumludur değil mi?

iPhone 4S ile uyumludur :)

aslanalperh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zararı yok iPhone aldıysan zorla bile olsa öğrenirsin :) iOS 7 BETA 5 i kendi telefonuna göre indirmen gerekiyor önce bir kaynaktan. Sonra telefonu itunes a bağlayıp shift+güncellemeleri denetle yapacaksın. Yalnız dikkat ''shift+geri yükle'' değil ''shift+güncellemeleri denetle'' bunu yaptığında indirdiğin yazılımı seçeceksin ve başlayacak yüklemeye.

Yapmadan önce yedeğini al telefonunun ve telefon yurtdışından geldiyse kesinlikle yapma telefonu kullanamazsın.

Başarılar dilerim :)

Telefonum iphone 5 yurtdışından geldi İsviçreden ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum iOs 7 beta 5 i.

burakorpinar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION] indirdiğim dosya çıkmıyor :(

aslanalperh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Youtube'da iphonedo kanalı var orda herşeyi anlatıyor arkadaş sağolsun.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bende bir izleyeyim bakayım düşünceleri nasıl.

aslanalperh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış biliyorum o zaman. Hiç bir ek işlem yapmadınız mı?
[video=youtube;ZKSvCn2BBdM]http://www.youtube.com/watch?v=ZKSvCn2BBdM&feature=youtu.be[/video]

Başka hiçbir işlem yapmadım. Bu video yardımıyla gerçekleştirdim. Hatta iOs 7 Beta 1 yükledim iOs 6.1.4 geri döndüm iOs 7 Beta 5 e tekrar güncelledim.

O dosyayı çıkartmayacaksınız. iTunes da güncellemeleri denetle tuşunu shift tuşuyla basacacaksın ve o dosyayı seçeceksin. o otomatik yüklemeye başlayacaktır zaten.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
[video=youtube;ZKSvCn2BBdM]http://www.youtube.com/watch?v=ZKSvCn2BBdM&feature=youtu.be[/video]

Başka hiçbir işlem yapmadım. Bu video yardımıyla gerçekleştirdim. Hatta iOs 7 Beta 1 yükledim iOs 6.1.4 geri döndüm iOs 7 Beta 5 e tekrar güncelledim.

O dosyayı çıkartmayacaksınız. iTunes da güncellemeleri denetle tuşunu shift tuşuyla basacacaksın ve o dosyayı seçeceksin. o otomatik yüklemeye başlayacaktır zaten.
,

Bu işlemi biliyorum zaten sadece yurtdışı telefonların kilitli kaldığını duymuştum :) Yanlışmış aydınlattığınız için teşekkür ederim :)

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
IOS 6 dan iyi olduğunu söyleyebilirim ama halen var eksiklikleri onuda zamanla kapatır full sürümü sağlam çıkartır

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Her apple kullanıcısının iphonedo yu takip etmesini tavsiye ederim

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu beta sürümlerini yükleyip yüklememek size kalmış yine de ama bunlar kullanıcılar için değil, geliştiriciler için. Telefonda sorun yaşadığında kendin çözüm üretemeyecek isen hiç kalkışma. Zaten bir ay kadar bir süre kaldı final sürümüne de. Ama harika bir şey yapmışlar. :)

Son mesajlar