iOS 7.0.6 için Jailbreak Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Jailbreak yaptım, öyle kullanıyorum. Memnunum. Herhangi bir eksikliği yok.

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yahu hakaret olarak algılamayın ama, önüne gelen editör mü oluyor bu sitede arkadaş? hani tamam sistemin stabilitesi bozulabiliyor kullanılan tweakler ve jailbreak uygulamaları yüzünden. ama güvenlik açığı yarattığını tam olarak nereden çıkartırsınız anlamam.

tepkileri duyar gibiyim. şu şöyle şu böyle. evet biliyorum ve tek basit bir güvenlik önlemini alırsanız hepsi fasafiso. o da root şifrenizi değiştirmeniz. standart olarak "alpine" olarak gelen şifreyi değiştirin kafanız rahat olsun. en azından jailbreak işlemi size güvenlik açığı oluşturmaz.

ayrıca iOS güvenli ama jailbreak güvenlik açığı yaratıyor diyenlere ithafen, iOS işletim sisteminin bu kadar çok açığı olmasa bu hackerlar nasıl kıracak sanıyorsunuz iOS'u :) adamlar senelerdir çalışıyor, her sene de kırılıyor. ayrıca saçmasapan lockscreen password girmeden açma durumları da iOS'a özgü. jailbreak ile alakası uzaktan yakından "yok".

şimdi gelin jailbreak işlemine güvenlik açığı oluşturuyor demeyi bırakın ve önce işinize bakın. kulaktan dolma bilgiyle yazı yazacağınıza açın adam gibi bişeyler okuyun, tartışın, uygulayın, öyle yazınızı yazın. piyasacı, malzeme üretmeye yönelik haberler yazmak yerine oturun kendinizi geliştirin, "adam" olun.

not:tekrar söylüyorum hakaret amaçlı değildir yazdıklarım. ayrıca herşeyi bildiğimi iddia da etmiyorum bilmediklerim/yanlış bildiklerim de olabilir.