iOS 4.1 RedSnow Jailbreak Hakkında Her Şey

Bu konuyu okuyanlar

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Jailbreak yapılmış cihazların Apple tarafından garanti dışı sayıldığını hatırlatmaktada fayda var :)

Yinede bir çok kişi cihazı tekrar restore edip orj. hale getirdikten sonra garantiye yolladıklarında hiç bir sorun olmadıklarını söylüyorlar.

real_sinan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben iPhone 3GS kullanıcısıyım...
Jailbreak yapmayı istiyorum ama "ya cihaza zarar verisem" gibi karmaşık düşünceler içindeyim ama bir yandan da daha özgür uygulamaları yüklemeyei de istiyorum.
Öğrenmek istediğim şu: Jailbreak yapılmış cihazların görünümü vs gibi şeylerde değişiklik oluyormu yoksa tıpatıp orijinal apple yazılımı kalıyor da sadece cihaza müdahale anlamında mı kolaylıklar sağlıyor bize...Orijinal iPhoneuna Jailbreak yapan arkadaşlar var ise yapapmamı tavsiye ediyolar mı?..Bu konuda beni aydınlarıtsanız sevinirim.
Birde Jailbreak yapılmış olan iPhonun artıları ve eksileri nelerdir.
Teşekkür ederim

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ben iPhone 3GS kullanıcısıyım...
Jailbreak yapmayı istiyorum ama "ya cihaza zarar verisem" gibi karmaşık düşünceler içindeyim ama bir yandan da daha özgür uygulamaları yüklemeyei de istiyorum.
Öğrenmek istediğim şu: Jailbreak yapılmış cihazların görünümü vs gibi şeylerde değişiklik oluyormu yoksa tıpatıp orijinal apple yazılımı kalıyor da sadece cihaza müdahale anlamında mı kolaylıklar sağlıyor bize...Orijinal iPhoneuna Jailbreak yapan arkadaşlar var ise yapapmamı tavsiye ediyolar mı?..Bu konuda beni aydınlarıtsanız sevinirim.
Birde Jailbreak yapılmış olan iPhonun artıları ve eksileri nelerdir.
Teşekkür ederim

"JB siz iphone sadece telefondur" felsefesi öncelikle benliğinde dolaşmalı :) Jb yapınca redsn0w ile cihazın sadece yazılımında değişiklikler oluyor. bu tıpkı windowsun aktivasyonu gibi bir şey (kabaca). JB istediğin (ücretli veya apple'ın onay vermdiği) programı yüklemene izin verir. özelliklerini açar. Özet olarak bu.

real_sinan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki, JB yapınca iTunes ile App yükleyebiliyormuyum yine yoksa sadece JB yapılan telefonlara yüklenebilen App mı yükleyebiliyorum.

gurkansnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
jailbreak bir de bir hobi haline geldi bir yandan. siteleri kuruluyor, üstüne saatlerce ateşli tartışmalar yapılıyor, iphone nasıl daha fazla hacklenir diye uzun uzun kafa yoruluyor. bu biraz linux sistemi gibi, evet mantıklı ama hiç durmadan ilgi istiyor.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
jailbreak bir de bir hobi haline geldi bir yandan. siteleri kuruluyor, üstüne saatlerce ateşli tartışmalar yapılıyor, iphone nasıl daha fazla hacklenir diye uzun uzun kafa yoruluyor. bu biraz linux sistemi gibi, evet mantıklı ama hiç durmadan ilgi istiyor.

haklısın, çok vakit kaybettiriyor insana.

JB li ya da JB siz farketmiyor, her durumda itunes ile uygulama yükleyebiliyorsun. Üstelik JB olduğunda cihaz ücretli uygulamalara bir şekilde bedava erişip para vermeden de yükleyebiliyorsun. Tabii onu burada anlatamam yeteri kadar illegal bilgi verdim :) Gerçi illegal olup olmadığı da tartışma konusu. JB işlemi aslında çok basit. JB sonrasında cihazın açılmama riski %1 lerde. Oldu da sana denk geldi, çözümü de çok basit, restore yapıyorsun. Yani orjinal 4.1 i tekrar yüklüyorsun. Temalar, Widget lar, fontlar ve daha bir çok şey JB ile gelen Cydia uygulamasında var. Bir dene derim :)