İOS 13 ün Eski İphone larda(İphone X ve 8 plustan itibaren) İOS 12 ye nazaran performansı nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

şahin köksal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben iphone 8 plus kullanıcısı olarak şu anda İOS 12.4.1 sürümünü kullanıyorum.İOS 13 e geçiş yapıp yapmamak konusunda kararsız kalmış durumdayım. İphone kullanıcısı olan arkadaşlar güncelleyen güncellemeyen deneyimleriniz düşünceleriniz neler,ne önerirsiniz ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hala bir kaç hata var. Mesela video edit yaptığınız zaman (gömülü olan video editörde) mesela hem zaman kısaltma hemde görüntü kırpma seçip aynı anda işleme koyduğunuz zaman program birden kapanıyor ve işlem iptal oluyor. iOS 12 de videodan sonra yeni video oluşturulsun mu yoksa var olanın üzerine mi edit yapılsın diye soruyordu, kaldırmışlar kötü yapmışlar. Şuan aklıma gelmeyen ama karşılaştığım bir çok problem var.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Hala bir kaç hata var. Mesela video edit yaptığınız zaman (gömülü olan video editörde) mesela hem zaman kısaltma hemde görüntü kırpma seçip aynı anda işleme koyduğunuz zaman program birden kapanıyor ve işlem iptal oluyor. iOS 12 de videodan sonra yeni video oluşturulsun mu yoksa var olanın üzerine mi edit yapılsın diye soruyordu, kaldırmışlar kötü yapmışlar. Şuan aklıma gelmeyen ama karşılaştığım bir çok problem var.
ben 13.1.2 kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım ki daha 2 gün önce falan bir videoda uyguladım.

şahin köksal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim ama hangi telefonu kullandığınıza dair bir bilgi de verebilirseniz sevinirim.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
ben 13.1.2 kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım ki daha 2 gün önce falan bir videoda uyguladım.
XR. Kuzenim 8 Plus kullanıcısı geçti çok mutlu bence siz de geçebilirsiniz rahatlıkla

şahin köksal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İOS 13 yükleyen kullanıcılar genel anlamda pil performansı konusunda da şikayetçi olduklarını dile getirmekteler.Bu konuda da deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ?

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
İOS 13 yükleyen kullanıcılar genel anlamda pil performansı konusunda da şikayetçi olduklarını dile getirmekteler.Bu konuda da deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ?
fark yok gibi 13.1.2 de baya düzeldi hatalar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
13.1.2 yüklü, ekran videosu alarak hatayı size göstereyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buyurun hata şu şekil. Sizde aynı adımları deneyerek aynı hata sizde de oluyor mu bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben iphone 8 plus kullanıcısı olarak şu anda İOS 12.4.1 sürümünü kullanıyorum.İOS 13 e geçiş yapıp yapmamak konusunda kararsız kalmış durumdayım. İphone kullanıcısı olan arkadaşlar güncelleyen güncellemeyen deneyimleriniz düşünceleriniz neler,ne önerirsiniz ?
Ben 5 yıllık 5s kullanıcısı olarak IOS 10.3.3 sürümünde bıraktım artık İPhone benim ilgimi çekmiyor heleki IOS 13 benim ilgimi hiç çekmedi soruna gelecek olursak sazan gibi atlayıp hemen güncelleme birkaç ay bekle şöyle 5 ay falan bekle ondan sonra güncelle o zamana kadar ara güncellemeler ile sürüm oturur uygulamalar optimize olur o zaman geçmen daha sağlıklı olur

Orbay1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone Xs kullanıyorum,İos 13 e ,1 ve 2 ye güncelledim,telefonum şarjı eskisinden en az %10-15 daha erken tükendi,ayrıca dünya kıyamet hata var,Kısa kod aramalarını göstermiyor,wireless bağlantısında sıkıntı var,(sürekli kendi kendine düşüyor),apple desteği aradım kendileride ne diyeceklerini bilmiyorlar.İtunes üzerinden güncelledim,telefonu sildim tekrar yükledi ,hiçbirşey düzeltmedi..Bende İos 12.4 e geri döndüm(imzası henüz kapanmamıştı)telefonum şuan canavar gibi oldu.Ayrıca ios 13 e geçtiğimde pil sağlığı 93 iken. 12.4 e döndüğümde pil sağlığım %95 oldu,çok ilginç bir durum...Güncelleme yakın zaman içinde kesinlikle yapmayın derim..

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
8plus kullanıcısıyım. 13'te ufak tefek hatalar vardı, 13.1.2 ile en aza indi bunlar.
Ben henüz bir sıkıntı yaşamadım. Sabah 7de başlayan mesai ile birlikte 150-200 telefon görüşmesi, sosyal medya kullanımı, whatsapp'tan fotoğraf alışverişi yapmama rağmen akşam 20.00 sularında şarjım %20-40 aralığında oluyor. (tüm gün düşük güç modu açık bir şekilde)

Ailemde ilave olarak 2 tane 8plus, 1tane 7plus var onlardan da şikayet duymadım ama bazıları ufak tefek problemler yaşamaya devam ediyormuş.
Korkuların varsa bir sonraki güncellemeyi beklemende fayda var.

Son mesajlar