İOS 11'e Geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

meteorian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün iPhone 7 Plus 32 GB alıcam ve bu cihaz İOS 10 ile bana gelicek. Sizce İOS 11'e geçmeli miyim? A10 işlemci ve 3 GB ram yeterli olur diye düşünüyorum hız konusunda. Sadece bu batarya sıkıntıları hakkında beni biraz aydınlatın istiyorum birisi geliyor telefon çok hızlı batarya mükemmel birisi geliyor telefonum berbat oldu nasıl geri dönerim. Geçmeli miyim geçmemeli miyim?

yilmazcanyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bugün iPhone 7 Plus 32 GB alıcam ve bu cihaz İOS 10 ile bana gelicek. Sizce İOS 11'e geçmeli miyim? A10 işlemci ve 3 GB ram yeterli olur diye düşünüyorum hız konusunda. Sadece bu batarya sıkıntıları hakkında beni biraz aydınlatın istiyorum birisi geliyor telefon çok hızlı batarya mükemmel birisi geliyor telefonum berbat oldu nasıl geri dönerim. Geçmeli miyim geçmemeli miyim?
Geçmelisin ve mecbur geçeceksin. Çünkü kullandığın birçok uygulama eski sürüm olduğu için bir yerden sonra iOS 10'u desteklememeye başlayacak. Hem iOS 11'e geçmen daha güvenli ve daha stabil bir cihaz kullanmanı sağlayacaktır.

Batubenn

Asistan
Reaksiyon puanı
83

Geçme başkan. Bekledin bekledin 12 beta kur ya da dinal sürümü bekle

---- Mesajlar birleştirildi ----

Geçmelisin ve mecbur geçeceksin. Çünkü kullandığın birçok uygulama eski sürüm olduğu için bir yerden sonra iOS 10'u desteklememeye başlayacak. Hem iOS 11'e geçmen daha güvenli ve daha stabil bir cihaz kullanmanı sağlayacaktır.
Beta 12 kursun daha iyi

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Bir sürüm altını kullanmaktan zarar gelmez. Sizin dediğiniz olay 3-4 sürüm farkından sonra ortaya çıkar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@kaanm55 haklı. iOS 10’la birkaç ay idare et. iOS 12 tam sürüm çıktığında temiz kurulum yaparsın. Daha sağlıklı olur tercih yine sizin. Ben iOS 11’i görmek istiyorum nasıl bir şeymiş kurcalamak istiyorum dersen olabilir neden olmasın :) Temiz kurulum rehberleri iOS 12 yayınlandığında forumumuzda olur. Forumdan ayrılmayın :) Bu arada hayırlı olsun. İyi haberler alırsınız İnşallah :) İyi forumlar :)

TunaDrsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bence ios 11.4 e geçme batarya sıkıntısı vardı ios 11.4.1 çıkınca geçebilirsin. Şuanlık ios 11.3.1 stabil onunda imzaları kapalı geçemezsin. İos 12 de uygulama açılış hızlıarı vb düzeltmişler o konuda iyi... Uygulamalar arkaplanda çalışmıyor kapatınca tamamen kapatılıyor

yilmazcanyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bir sürüm altını kullanmaktan zarar gelmez. Sizin dediğiniz olay 3-4 sürüm farkından sonra ortaya çıkar.
Apple geliştiricisiyim yeterince bu konulara hakimim. Örneğin iOS 12 ile gelen ARKit 2.0 daki pekçok özelliği birçok uygulama mutlaka kullanacaktır. iOS 10 daki ya da 11 deki bir kullanıcı bu nimetten yararlanamayacak. Ayrıca Apple her güncellemede neredeyse 30'dan fazla güvenlik sorununu düzeltiyor ve ifşa ediyor web sayfası üzerinden. Ayrıca bu güvenlik sorunlarını bulan kişiler bunları detayları ile birlikte ifşa ediyorlar. Bu yüzden yüklenmesini şiddetle tavsiye ederim! iOS 9.3.5 güncellemesini unutma! Apple silah kaçakcılarının şantaj vb işlemler için kullandığını 3 adet güvenlik sorununu düzeltti. Sorun ise Safari üzerinden cihaza sızabiliyorlardı.
Şuraya bakabilirsin : iOS 9.3.5'in güvenlik içeriği hakkında

Geçme başkan. Bekledin bekledin 12 beta kur ya da dinal sürümü bekle

Beta 12 kursun daha iyi
Tecrübeli bir kullanıcı değil ise kurmasın. Teknoloji siteleri bilinçsizce yazılar yazıyorlar bunla ilgili. İnsanlar beta sürümleri stabil sanıp yüklüyorlar. Sonra bilmeden eleştiriyorlar; yok geçme , yok çok kötü , yok pili çok yedi, uygulama çöktü cart curt. Deneyip tekrar stabil sürüme geçmesini tavsiye ederim

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ama yükseltince sorun yaşayan birçok kullanıcı oluyor... bence kararlı sürümde kalmak daha mantıklı.