iOS 11.3 Beta 5 Yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
052AE3EC-69FA-4794-B6D9-958F9C4C0D83.jpeg

Cupertinolu teknoloji devi, batarya yıpranmasından dolayı yavaşlayan iPhone modellerini iOS 11.3 güncellemesi ile eski hızlarına geri döndüreceğini açıklamış ve Beta testlerine başlamıştı. Geçtiğimiz hafta iOS 11.3 Beta 4 ile karşımıza çıkan Apple, bugün de Beta 5'i yayınladı.

Yaklaşık olarak 265 MB büyüklüğündeki iOS 11.3 Beta 5 güncellemesi ile sistemde yaşanan sorunların düzelmesinin yanında maalesef ki farklı bir yenilik sunulmuyor.

Birden fazla HomePod'un aynı anda çalışmasını sağlayacak AirPlay 2 özelliğinin, Beta 5 sürümü ile yine sunulmadığını belirtelim.

872ABCD4-9822-4A2E-A9D4-2FEC1FECFABA.jpeg

iOS 11.3 İle Gelecek Olan Yenilikler

iOS 11.3 güncellemesi ile yeni arttırılmış gerçeklik (AR) deneyimi sunulacak. ARKit 1.5 olarak geçecen SDK sayesinde geliştiriciler AR'ın bütün nimetlerinde yararlanabilecek.

Güncelleme ile gelecek bir diğer yenilik iPhone X sahiplerini ilgilendiriyor. iPhone X ile gelen Animoji özelliğine; ejderha, ayı, iskelet ve aslan seçenekleri ekleniyor.

Güncelleme ile iMessage'a da yeni özellikl geliyor. İşletmeler için iMessage olarak duyurulan özellik sayesinde, işletmeler müşterileri ile iMessage üzerinden iletişme geçebilecek.

Performans ve verimlilik seçeneği sisteme eklenecek. Artık kullanıcılar iOS 11.3 ile iPhone'larını bu iki moddan birini seçerek kullanabilecek.

Bu seçencek şimdilik sadece iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinde aktif olacak.

Sağlık uygulamasına ise kayıtlar özelliği geliyor. Örneğin; destekleyen hastahanelerdeki verilerinize Sağlık uygulamasından erişebileceksiniz.

iOS 11.3 Beta 5’i bizzat kendim indirdim. iPhone6 - 64GB cihazıma yükledim. Ciddi bir performans artışı mevcut. Batarya performansını test etme şansım olmadı, malum yeni yükledim. iOS 11.3’ün tam sürümü sanırım bu Beta sürümü olacak. Bu sürümle birlikte uygulama açılma hızları artmış durumda. Tepkime süreleri de aynı şekilde artmış durumda gözle görülür bir şekilde performans artışı var. iOS 11.3 ile birlikte iOS eski stabil halini kazanmış görünüyor fakat uzun süreli kullanımlar önemli tabi. Bunlar benim görüşlerim, geliştirici hesabı kullanıp Beta sürümünü yüklememiş olanlar veya yükleyenler var ise aşağıya yorumlarını belirtebilirse faydalı olur.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Bu performans verimlilik seçeneği nasıl olacak bakalım

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Youtube de bir videoda %89 seviyesinde değiştirilebildiği görünüyor bakalım nasıl olacak final sürümünde