iOS 11.1 çıktı!

Bu konuyu okuyanlar

atknyrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İphone 6 kullanan arkadaşlar varsa ben bilgilendireyim. Şarj 3 dk'da %4 gidiyor konum servisli uygulamalar çok harcıyor. Bekleme süresi içinse bişey diyemiyorum yarın denedikten sonra buraya yazarım.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
İphone 6 kullanan arkadaşlar varsa ben bilgilendireyim. Şarj 3 dk'da %4 gidiyor konum servisli uygulamalar çok harcıyor. Bekleme süresi içinse bişey diyemiyorum yarın denedikten sonra buraya yazarım.

Temiz kurulum yapmakta fayda var.eger oyleyse sorun yok.

atknyrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Temiz kurulum yapmakta fayda var.eger oyleyse sorun yok.

Itunes üzerinden kablo ile yaptım benim önerim bu şekilde bilgilerinize, halen geçmeyi düşünen varsa biraz daha beklesin. İOS 10.3.3 de olan varsa hiç geçmesin orda kalın ben pişman oldum siz olmayın :)

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168

Konum servisi her telefonda çok şarj yiyor genel kullanıma bakın bence ben genelde ihtiyacım olduğu zaman açıyorum navigasyon için konum servisini onun dışında hep kapalı tutarım

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Konum servisleri kullanirken ;
a05779a5db5b0f7c6c8a9277a337077a.jpg

Seklinde secerseniz pile etkisi olmaz.gerekli surumlarda devreye girer.

Birde sarj en son baktigimda %12’ydi ve telefon kafasina gore tasarruf moduna girmis,ustelik wifi’yi yine kafasina gore koparmis.:))ozellikle baktim tasarruf modu ayarlardan acikmi diye ama kapaliydi.ilk bugu diyebilir miyiz 11.1’in?

Ios10’da olmasi lazim belli yuzdeden sonra soruyorduya,guc tasarruf moduna alayimmi filan diye,bu direk kendi aliyor.nihayi karar telefonda:))bakalim sizde yapicakmi aynisini?

Hizlanma-batarya super olmus yanliz.%1 kalsin paylasicam ss’ini.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Pil meselesine gelince;
b0c32bb82ebee51da79ef9bea590341c.jpg

7dca60b69505fea46c93adf52ffffb74.jpg

Yani kac aylik-yillik cihaz oldugundan ziyade,sarj dongusunun ne oldugu onemli.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Çok başarılı ben hiç bi zaman bu kadar kullanım alamadım :)
Telefonu ilk aldigimda 10 saatin uzerine cikabiliyordum.%10 civari pil omrumun doldugunu buradan anlayabiliyorum.15-20 gune 7 yada 7 plusa gecme niyetim vardi ciddi ciddi.7-7 plus kullanicilarin elestirilerinden sonra vaz gectim gibi.boyle giderse se2'yi bari bekliyim diyorum.

Iphone se almayi dusunen arkadaslsr varsa hic dusunmelerine gerek yok.meger minik canavarmis cihaz.

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Telefonu ilk aldigimda 10 saatin uzerine cikabiliyordum.%10 civari pil omrumun doldugunu buradan anlayabiliyorum.15-20 gune 7 yada 7 plusa gecme niyetim vardi ciddi ciddi.7-7 plus kullanicilarin elestirilerinden sonra vaz gectim gibi.boyle giderse se2'yi bari bekliyim diyorum.

Iphone se almayi dusunen arkadaslsr varsa hic dusunmelerine gerek yok.meger minik canavarmis cihaz.

Bende SE alıcaktım , fakat ön kamerasının 6S ten düşük çözünürlükte olması ve 3D touch olmamasından dolayı tercih etmemiştim , çünkü 2 sinide aktif şekilde kullanıyorum ama eğer SE2 çıkarsa ve bu özellikler iyileştirilirse bende SE2 ye geçmeyi düşünüyorum.5 lerin kasası kadar mükkemmel bir kasa yok benim için.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Bende SE alıcaktım , fakat ön kamerasının 6S ten düşük çözünürlükte olması ve 3D touch olmamasından dolayı tercih etmemiştim , çünkü 2 sinide aktif şekilde kullanıyorum ama eğer SE2 çıkarsa ve bu özellikler iyileştirilirse bende SE2 ye geçmeyi düşünüyorum.5 lerin kasası kadar mükkemmel bir kasa yok benim için.
Mart gibi gelecek bakalim.a10 kesin ama a11 le surpriz yaparda cikarirlarsa ikinci bir se efsanesi dogar.6s'le ayni cpu koymuslardi buna zamaninda hala note8'e filan kafa tutuyor.on kamera fena degil,ekran flasi durumu yeterince kotariyor.sosyal medyalik zaten iste.5 kasasini modernize edip cikarirlarsa fiyatta se1 deki gibi fplik cikarsa kucuk tel tarafini kesin kapatir yine.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168

Bu kullanım sürelerini sürekli alıyorsan geçmeni hiç önermem açık konuşmam gerekirse ben ortalama 7 saat kullanım süresi alıyorum ekranı açık kullanımı

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Bu kullanım sürelerini sürekli alıyorsan geçmeni hiç önermem açık konuşmam gerekirse ben ortalama 7 saat kullanım süresi alıyorum ekranı açık kullanımı

7 plus icin 7 saat civari normal.o ekran boyutu ve cozunurluge gore.pil o sekildeyse sorun yok yani.

Takilma olaylarini netlestiremedim.o kisim kaldi geriye.

Fender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3D Touch ta olan takılmalar giderilmiş şarj süresi daha iyi olmuş ve bir önceki sürüme göre biraz daha hızlı gibi geldi bana

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Arkadaşlar iphone 7 kullananların yüklemesini tavsiye ederim. 3D Touch takılmaları ve donmaların çoğu giderilmiş, şarj için birşey söyleyemem fakat 11.0.3’e göre çok daha iyi ve hızlı bir sürüm. İtunes üzerinden temiz kurulum tavsiye edilir.

Efsanexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pil konusunda kötü bi olmuş açıkçası gözümün önünde pili azalıyo resmen 2/30-3:00 saatte pil tükeniyo kullanımda internette 3 saat artımış diyolar kullanım o şekilde değil ayrıca plus ların pil sorunu fazla yoktu zaten daha çok 6s -7 gibi cihazlarda bu sorun vardı bunda da dedğim gibi sıkıntılı

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
İphone 6 ile ios 10.2 kullanımı...

Ekli dosyalar

• IMG_0813.jpg
    IMG_0813.jpg
    133.5 KB · Görüntüleme: 734

Sef_60FB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Assitive touch a gelen özellikler ana ekran tuşu kullanım oranını çokça aşağıya çekiyor.
Güncellemenin en önemli özelliği bu bence tabikide hızlandırma çalışmaları işe yaramış. Ama rehberde kişi geçişlerindeki sorun hala düzelmemiş.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
6s plus iOS 11.1 sürümdeyim 3D Touch çoklu görev ve 3D Touch kasılmalar gitmiş telefon biraz daha iyi oldu ama yeni sıkıntılar geldi
1.Şarj da pek değişiklik olmamış bazen iki yüzdelik birden düşüyor özellikle İnstagram da keşfet bölümünde biraz geçince %8 aniden şarj düşüyor aynı şey Apple Music içinde geçerli
2.Yüklediğim uygulama App Store yüklü gözüküyor ama nedense ana menüde uygulama ikonu yok telefonu açtım kapattım yüklediğim uygulama ikonu geri gelmiş iOS tarihinde böyle bir şey görmedim
3.3d touch çoklu görev geri geldi ama iOS 10 daki daha iyiydi bunda sol tarafa basıp biraz bekletmek gerekiyor iOS 10 da basınca hemen geliyordu
4.Telefonu kapatıp açtıktan sonraki mesaj yağmuru hala devam ediyor kapatıp açınca bi düzine mesaj sanki yeni gelmiş şekilde üst üste bildirimlerle geliyor
Bu sistem anca 11.3 ile oturur tam

J4cob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6s - 11.1 deneyimlerim.
- Pil performansı 11.0.3'e göre %5-%10 daha iyi (ios 10.3.3 e göre hala kötü)
- Instagramda aşırı şarj gidiyor.Keşfette 10 dk gezinin %8-10 sarjınız gidiyor.
- 3D touch task manager geldi ve animasyonları güzel.
- 3D touch lag leri düzeltilmiş
- 11.1'de 2 kez telefon çöktü. (ikisinde de home+power basıp yeniden başlatmak zorunda kaldım) 1: instagramda gezinirken telefon kilitlendi hiçbir işlem yapamadım. 2: youtube'da video izlerken telefon kilitlendi hiçbir işlem yapamadım.
- Uygulamayı task manager den kapatmaya çalıştığımda ekran kararıp ana sayfaya dönüyor ve uygulama kapanmıyor (4 kez başıma geldi.)
- Bildirim merkezinden toplu bildirim silmek için X butonu çıkmıyor.Ekranı kilitleyip tekrar bildirim merkezini açınca X butonu çıkıyor
- Bilindiği gibi denetim merkezinden wifi tam kapanmıyor.Denetim merkezinden Wifi kapatıp sabah telefonu elime aldığımda wifi otomatik açık oluyor. (ayarlardan kapatmak gerekli)

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
iPhone 6s - 11.1 deneyimlerim.
- Pil performansı 11.0.3'e göre %5-%10 daha iyi (ios 10.3.3 e göre hala kötü)
- 3D touch task manager geldi ve animasyonları güzel.
- 3D touch lag leri düzeltilmiş
- 11.1'de 2 kez telefon çöktü. (ikisinde de home+power basıp yeniden başlatmak zorunda kaldım) 1: instagramda gezinirken telefon kilitlendi hiçbir işlem yapamadım. 2: youtube'da video izlerken telefon kilitlendi hiçbir işlem yapamadım.
- Uygulamayı task manager den kapatmaya çalıştığımda ekran kararıp ana sayfaya dönüyor ve uygulama kapanmıyor (4 kez başıma geldi.)
- Bildirim merkezinden toplu bildirim silmek için X butonu çıkmıyor.Ekranı kilitleyip tekrar bildirim merkezini açınca X butonu çıkıyor
- Bilindiği gibi denetim merkezinden wifi tam kapanmıyor.Denetim merkezinden Wifi kapatıp sabah telefonu elime aldığımda wifi otomatik açık oluyor. (ayarlardan kapatmak gerekli)

Hocam bu kadar sorun yasiyorsan power+home tuslariyla yeniden kur 11.1’i...

J4cob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu kadar sorun yasiyorsan power+home tuslariyla yeniden kur 11.1’i...
Home+Power yeniden kurulum değildir.Hard Reset 3 kez attım zaten.Ayrıca yeni güncelleme için sıfırdan kuracaksam vay haline! 5 senedir iPhone kullanıcısıyım. İlk defa bir güncelleme bezdirdi beni.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Home+Power yeniden kurulum değildir.Hard Reset 3 kez attım zaten.Ayrıca yeni güncelleme için sıfırdan kuracaksam vay haline! 5 senedir iPhone kullanıcısıyım. İlk defa bir güncelleme bezdirdi beni.

Dfu modu kastetmistim zaten.temiz kurulum olayini.valla oyleyse sorun buyuk diyelim...

J4cob

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dfu modu kastetmistim zaten.temiz kurulum olayini.valla oyleyse sorun buyuk diyelim...
aynen DFU kurulum (sıfırdan kurulum) yapmak istemiyorum. iOS9 'dan 10'a geçişte böyle büyük hatalar olduğunu hatırlamıyorum.Yeni güncellemeleri bekleyeceğiz artık.

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
11.2 Beta 2 testlerini inceledim ; Açılış hızı , batarya ve genel performansta gözle görülür artış gözüküyor.Ayrıca hesap makinesi sorunu çözülü durumda 11.2 de , açıkcası 11.2 den memnun kalacağız gibi duruyor.

Efsanexx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6s cihazım var sizce 11.2 ye güncellesem tabi yaynınlandığı zaman pilde ve akıcılıkta herhangibir sorun yaşarmıyım yolsa 11.1 de kalmalımıyım