İnternetten Radyo Yayını...

Bu konuyu okuyanlar

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Ben bilgisayarımla internet üzerinden radyo yayını yapmak istiyorum. Biraz araştırdım caster.fm ve VirtualDJ ile bu iş yapılıyormuş. Siteye üye oldum ve radyo yayını için IP, Port, Kullanıcı Adı ve Şifreyi programa girdim ama yayına başlamadan server hatası alıyorum. Biryerde yanlış yapıyorum ama ne olduğunu çözemedim bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

Dragun0v

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığınız hata nedir ? Flatcast ile çok rahatlıkla yapılıyor , kurdum fakat 1 hafta yayın yaptım sıkıldım açıkçası tabi kişiye göre değişir bu.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
winamp üzerinden shoutcast ile de güzel yayın yapılıyor benim tercihim

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Peki bu yayınlar da süre kısıtlaması varmıdir .

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Winamp ile veya Sam2 programı ile de yapabilirsin, internette bazı sitelerde resimli anlatmışlar oradan bakmanı tavsiye ederim :)

Şu siteye üzerinden yapabilirsin.

http://www.listen2myradio.com/

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dragun0v sunucuya bağlanılamıyor hatası alıyorum... IP numarası hatası veriyor sanırım ama bana sitenin verdiği IP numarasını giriyorum programa...

celalim93 winamp'ı da denedim ama ondan da yapamadım... Eğer Virtual DJ programı olursa harici mixer kullanmak zorunda kalmam o yüzden winamp bu iş için biraz tercih dışı kalıyor.

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle ne flascast nede diğerleri bu işi ilerleteyim diyorsan yada biraz olsun dinleyici kitlem olsun diyorsan kesinlikle radyo hosting alman gerek.Fiyatlarıda kimseyi zorlamayacak seviyede örneğin 50 dinleyici sınırlı mp3 kalitesinde yayın yapabilen auto dj destekli yani sen bilgisayar başında olmasan da otomatik yayın yapan radyo hosting paketleri aylık 10-15 tl gibi çok cüzi bir rakam.Benden sana tavsiyem al bunlardan birini ondan sonra ya Sam adlı dj programıyla yada winamp üzerinden yayınını yap.Ama ben sam adlı programı tavsiye ederim şarkının üstüne reklam ekleme yayında kendi sesinle konuşma yaparken arkada müzik çalma ses efekleri ekleme gibi bir çok özelliği mevcut.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
winapla yaptım ancak onu nasıl blok sayfama atacağım orda link vereceğim bir de verilir mi bilmiyorum bir türlü anlayamadım yoksa winap üzerinden yayını başlatmayı başarmıştım medya endokır dan da yapılıyor yanlış bilmiyorsam evet internet üzerinden resimle anlatan siteler var çok güzel anlatıyorlar

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle ne flascast nede diğerleri bu işi ilerleteyim diyorsan yada biraz olsun dinleyici kitlem olsun diyorsan kesinlikle radyo hosting alman gerek.Fiyatlarıda kimseyi zorlamayacak seviyede örneğin 50 dinleyici sınırlı mp3 kalitesinde yayın yapabilen auto dj destekli yani sen bilgisayar başında olmasan da otomatik yayın yapan radyo hosting paketleri aylık 10-15 tl gibi çok cüzi bir rakam.Benden sana tavsiyem al bunlardan birini ondan sonra ya Sam adlı dj programıyla yada winamp üzerinden yayınını yap.Ama ben sam adlı programı tavsiye ederim şarkının üstüne reklam ekleme yayında kendi sesinle konuşma yaparken arkada müzik çalma ses efekleri ekleme gibi bir çok özelliği mevcut.
Kardeş öyle yükseklerde gözüm yok twitter'da takipçilerime yayın yapıcam eğlence amaçlı.
Sam Broadcaster programıyla sabaha kadar uğraşıp sonunda yayın yapmayı başardım... Başka hiçbir programla başaramadım.
Ama çok karışık müzik çalarken arkadan nasıl sesimi göndericem çözemedim

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Googlede arama yaparsan sam programının kullnımı resimli bir şekilde anlatılmış örneklerini bulabilirsin.Sam de yanlız radyo host almadan yayın yapmayı nasıl başardın.Çünkü sam radyo host kullanarak yayın yapar sen sesinin başkalarına gittiğinden eminmisin arkadaşların senin sesini nasıl dinledi zira kendi bilgisayarının ip adresi değişken olduğu için sam de yayın yapamazsın gibime geliyor.

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eminim kardeşim caster.fm diye bi site var o şekilde ücretsiz ve sınırsız yayın yapabiliyorum. İstersen linki veriyim şuan müzik yayını yapıyorum. Laptobumla komşunun internete bağlanarak yayın yapıyorum ve masaüstü bilgisayarımdan dinliyorum. Sesler normal olarak 2 3 saniye geç geliyor. Bu arada sitenin kullanıcı adına verdiği sabit bir IP numarası ve Port numarası var. Onun sayesinde... Yalnız programın arayüzü çok karışık ve ücretli son sürümünün serialini bulabilirsem daha iyi olcak.

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu bilmiyordum yapabiliyorsan sorun yok.Sam programında aslında biraz alışınca çok güzel oluyor yayın yapması sadece biraz araştırma yapman lazım ve ayrıca illa son sürüm bulmak zorunda değilsin sanırım googlede araştırınca ben birçok serial yada crack bulabildim olmadı torrentlerden indirirsin. yani bulmak zor değil

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buldum Sam Broadcaster 4.9.2 sürümüyle sorunsuz yayın yapıyorum. Alıştımda, programın yarısını çözmüş durumdayım :) İşte şu ses 3 5 saniye geç gidiyor. Normalde 1 2 saniye gecikme olması gerekirken. Sanırım internetten yada sitenin sunucularından kaynaklanıyor onun dışında hiçbir problem yok.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
caster.fm shoutcast üzerinden değil icecast üzerinden yayın yapar. Sorunda burdan kaynaklanıyordur.

zeren

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
en iyi radyo ve video yayınını windowsmedia encoder programı ile yapabilirsiniz.hemde türkçe prg ram denedin en iyi prg

serdargul19931

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler önerdiğiniz programları deniycem ama SAM Broadcaster'da güzel. Tabi o porgramları Caster.fm destekliyorsa... Yoksa hosting almam gerekir ki hiç gerek yok ;) 300 kişiye kadar max. 128Kbps yayın yapabiliyorum.

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
listen2myradio üzerinden 128 kbps 5000 dinleyici kapasitesine kadar yayın yapılabiliyor

askci74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçenlerde bulduğum bi site var az önce konusunu açtım bir site buldum hem radyo hostu hem auto dj bedava

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben shoutcast programı ile yayın yapıyorum ama mikrofon sesi ile müzik sesini aynı anda yayına gönderemiyorum bana bi yardımcı olabilirmisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamün aleyküm iternetten radyo yapmak istiyorum radyonun adı gecekondu fm dijey gökhanla istek hattı yapmak istiyorum saygılar gökhan gülcan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:wink:sam2 proramıyla dene çok güzel tavsiye ederim ben yaptım çok rahat
kuruluyor sam2 yaz googleye ilk sıradaki indir ve kur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İnternet Radyosu kurmak ve canlı yayın yapmak için birçok arkadaşımız ücretsiz yayın yapabileceğiniz site isimleri yazabilirler ancak bunlar ilk başlangıç deneyiminden öteye gitmezler. Bu web siteleri free hizmet verdikleri için ana sayfanızda çıkan reklam bannerlerine de tahammül göstermeniz lazım. (Ücretsiz dedik; ancak kimse size kara kaşınız ve gözünüz için bedava hizmet vermez) Ayrıca yayınlarınız cep telefonlarından da dinlenemeyecek bu da tuzu biberi... Çok mu karamsar davrandım bilmiyorum ancak aklın yolu bir derim her zaman için. Radyo Hosting ve güzel bir domain alarak kendi web sitenizi oluşturabilir ve daha profesyonel bir yayına 'merhaba' diyebilirsiniz. Dinleyicileriniz ile kendi web siteniz üzerinden flash playerler ile, cep telefonlarından küçük uygulamalar yardımıyla ve TuneIn vb gibi binlerce online radyoyu bünyesinde barındıran siteler üzerinden buluşabilir kesintisiz ve kaliteli müzik yayını yapabilirsiniz. Rakamları çok gözünüzde büyütmeyin. Genç arkadaşlarımız bu işi cep harçlıklarıyla bile halledebilir... ve otomasyon olarak Media Player, Winamp vb gibi programlar yerine SAM Broadcaster Pro kullanarak kalite çıtanızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Neden SAM? Çünkü programı kullanmaya başladığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Radyo yayını hiç bu kadar keyifli ve kolay olmamıştı...

Örnek olarak; fikir vermesi açısından kendi home-office radyomu inceleyebilirsiniz;

KLASRADiO - The Best Of 80's
Web: KLAS RADiO | The Best Of 80's
Live: Live KLAS RADiO - The Best Of 80s
TuneIn: Klas Radio - - Listen Online
Facebook: https://www.facebook.com/klasradio
Twitter: https://twitter.com/klasradio