İnternette yeni çılgınlık Aduket-ing

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
1990'lı yıllarda çocuk olanların çok iyi bildiği Street Fighter oyununun en kritik hamlelerinden olan "Aduket" internetin yeni çılgınlığı oldu.

Orjinal adı "Hadouken" olan ancak Türkiye'de "Aduket" olarak bilinen hareketi yapar gibi fotoğraflar çektiren gençler bu kareleri sosyal medyada yayınlıyor.

Fotoğraflarda bir kişi "Aduket" hareketi yaparken arkadaşları da "Aduket" darbesi almış gibi poz veriyor.

Fotoğraflar hafta sonu internette yayılmaya başladı ama furya şimdiden Harlem Shake'i ve Tebowing'i solladı.

Daha önce de "planking", "owling" gibi benzer çılgınlıklar dünya çapında olay olmuştu.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

Hürriyet

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Hey gidi günler! :D

[video=youtube;pHJKS3r_YUg]http://www.youtube.com/watch?v=pHJKS3r_YUg[/video]

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Kumsaldaki gerçekten mükemmel. İnşallah bu yaz yapmak isterim böyle bir şey :D

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kumsaldaki gerçekten müthiş.

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gör bunları Sabri :D

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
07.jpg

bu süper olmuş gerçekten :) hemen benimde yapmam lazım :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bugune kadar yapılan saçmalıklar arasındaki en mantıklısı :)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
İnternetinde doyuma ulaştığı içerik sıkıntısına ulaştığı günlere giriyoruz. Artık kimimizin ilgisini çekebilen çekmeye çalışan içerikler bir dönem TV'lerde olduğu gibi arka arkaya çıkacak hatta bir yıldız bile çıkabilecek diye düşünüyorum. Ancak TV'ler ile başlayan kendi iç dünyasına çekilme devamında sanal kalabalıklar içerisine karışarak ev aile ortamında dahi soyutlanan bireyler için bu tür içerikler günü kurtarsada artık o içeriklerinde yetmediği günler gelecek.Kısaca götürdüğü getirisinden fazla. Peki ne yapmalı? Yaşam biçimi olmuş birşey hakkında fazla yorum yapmak kişiye itici gelebilir. Sadece olguyu yazmak yeterli. Ancak içerikler ilgi çekmiyor değil.En azından bugün.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hala st oynarım. Atari salonlarından çıkmadığımız günlerden beri bizim için bir fenomendi zaten.
Bir de db de benzer bir hareket olan kamehame dalgası var.
[video=youtube;wXYjDXhb80k]http://www.youtube.com/watch?v=wXYjDXhb80k[/video]

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yeni bir saçmalık silsilesi daha... Dünya insanının yapacak iş yok galiba böyle şeyler uydurup aklınca "şekil" yapıyor. Gerçi bu -zamanlaması iyi olanlar- diğerlerinden (Owling, Planking vs.) daha estetik duruyor.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Yeni bir saçmalık silsilesi daha... Dünya insanının yapacak iş yok galiba böyle şeyler uydurup aklınca "şekil" yapıyor.
olaya bu kadar ciddi yaklaşmamak lazım hocam eğleniyor insanlar bırak takılsınlar.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İnsanların eğlenmesine bile tahammül edememek bu olsa gerek. :)

Çok eğlenceli, hiç bir yerde yayınlanmayan eserlerimiz arasına bunu da ekleyelim biz. Yüzyılın Harlem Shake'ini yaptık, oynayanlardan başka izleyen yok. İleride deli para edecek bunlar. :D

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
07.jpg

Matrix'i izleyesim geldi :)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
olaya bu kadar ciddi yaklaşmamak lazım hocam eğleniyor insanlar bırak takılsınlar.
Takılsınlar lafım yok da hangi videoyu izlersem izleyeyim peşine Harlem Shake videolarının bir sürü versiyonları "otomatik" olarak başlayınca ister istemez "sevmiyorum", "gıcık oluyorum" durumuna yükseliyor. :)

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Bunun yakında "nah" hareketiyle yapılan versiyonu çıkar. Hangi ülkeden çıkar bilemiycim. :p

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Kurşun Kalem dedi ki:
Bunun yakında "nah" hareketiyle yapılan versiyonu çıkar. Hangi ülkeden çıkar bilemiycim. :p
Avustralya'da var zaten :) (Aborjinlerin yerel dansı)

[video=youtube;JwWrGx4a80A]http://www.youtube.com/watch?v=JwWrGx4a80A[/video]

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yeni bir saçmalık silsilesi daha... Dünya insanının yapacak iş yok galiba böyle şeyler uydurup aklınca "şekil" yapıyor. Gerçi bu -zamanlaması iyi olanlar- diğerlerinden (Owling, Planking vs.) daha estetik duruyor.

Street fighter da paso dayak yemiş, ayrıca komboları da düzgün yapamamış gibi bir halin var :D

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Yok street fighter'ı çocukken bir kaç kez oynadım ama tarzını sevmediğim bir oyundu... Street Fighter kültürüm yoktur. Ben daha çok araba, uçak yarışları (adlarını hatırlayamadım) oynuyordum.

Tamam tepkimde biraz abartmış görünüyor olabilirim yalnış algılanmayayım, ben bunu yapanlara değil -onlar kafalarına göre eğleniyorlar-, bunu bir "tüm dünyayı saran" bir "çılgınlık" olarak dünyaya lanse edenlere kızıyorum, (sözüm meclisten dışarı) bunda medyanın büyük payı var. Çıkış noktasına dönersek, 3-5 kişi eğlenirken fotoğraf çektirmiş bunu "dünyayı saran bir çılgınlık" diye sunarak, buradan suni gündem yaratma çabası olarak görüyorum.
Neyse ben düşüncelerimi kendime saklayayım daha fazla uzatmayayım :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
uzak doğuluların hepsi kısa etekli mi bana mı öyle geldi?

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Akım süpermiş :D özellikle okuldaki kız metsu hadouken yapmış galiba :D

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hala st oynarım. Atari salonlarından çıkmadığımız günlerden beri bizim için bir fenomendi zaten.
Bir de db de benzer bir hareket olan kamehame dalgası var.
[video=youtube;wXYjDXhb80k]http://www.youtube.com/watch?v=wXYjDXhb80k[/video]
Bu oyun mu yoksa çizgi film mi efektler felan güzel :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Okuldan çıkınca atari salonuna giderdik ama ben bu oyunları pek sevemedim yaa bana hep saçma gelirdi.. Gerçi ben oldum olası pek oyunlardan hoşlanmam. Arkadaşlar oynardı ben seyrederdim..

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kumsaldakini denemem lazım......

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu oyun mu yoksa çizgi film mi efektler felan güzel :)
Anime. Adı dragon ball. Oyunları da var ama konsol için.
Anime dediysem öyle dandik bişey değil. Eski ve kaliteli bir yapımdır.

Okuldan çıkınca atari salonuna giderdik ama ben bu oyunları pek sevemedim yaa bana hep saçma gelirdi.. Gerçi ben oldum olası pek oyunlardan hoşlanmam. Arkadaşlar oynardı ben seyrederdim..
Al sana başka bir tuş kombinasyonu yapamayan daha :D
Oynayamıyordum diyomiyorda :D

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Saçma falan ama bırakın da insanlar hayatını da yaşasınlar, eğlenmeyip stres topu gibi gezsinler mi yani?