İnternetimin hizi 16 ya kadardi şimdi 4 mpbslerde geziyor..

Bu konuyu okuyanlar

sezer8090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba lafi uzatmadan konuya girecegim.ben yaklasik 2 hafta once evime ilk defa internet baglattim.internet ozelliklerime baktigimda ultranet50 gb `16mpbs`ye kadar`hiziniz var dediler. internet baglandigi gun hizini bi merak ettim ve baktim.indirme hizim 4.20/4.78 arasi gidip geliyordu.ve halen de oyle ama paket ozelliklerimde 16 mpbs hizimin oldugu yaziyor musteri hizmetlerini aradim bir sorun olmadigini soylediler.dun bidaha. Test ettim bu sefer de. Nerdeyse 10mpbs e kdr cikiyor ama tekrar 4 lere dusuyor.indirirken de en fazla 480 ile indirme yapiyor modemi de de degistirdim yine olmadi acaba yavas yavas hizimi arttrirlarmi yorumlarinizi ve cozum onerilernizi bekliyorm tesekkurler

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba lafi uzatmadan konuya girecegim.ben yaklasik 2 hafta once evime ilk defa internet baglattim.internet ozelliklerime baktigimda ultranet50 gb `16mpbs`ye kadar`hiziniz var dediler. internet baglandigi gun hizini bi merak ettim ve baktim.indirme hizim 4.20/4.78 arasi gidip geliyordu.ve halen de oyle ama paket ozelliklerimde 16 mpbs hizimin oldugu yaziyor musteri hizmetlerini aradim bir sorun olmadigini soylediler.dun bidaha. Test ettim bu sefer de. Nerdeyse 10mpbs e kdr cikiyor ama tekrar 4 lere dusuyor.indirirken de en fazla 480 ile indirme yapiyor modemi de de degistirdim yine olmadi acaba yavas yavas hizimi arttrirlarmi yorumlarinizi ve cozum onerilernizi bekliyorm tesekkurler

Hatta bir problem olabilir. AKK aşmadıysanız anormal bir durum. Müşteri hizmetlerini arayıp kontrol ettirin isterseniz.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
50 gb aşmadığına eminsin dimi? kotana bak bi

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
aynı sorun bendede var benimde internet paketim 16 mbit ama 4 mbite kadar destekliyormuş bizim evimiz.
450 kb a kadar çıkıyor downloadlar.

yani sizin binadaki kablolar yada altyapı eski sorun ondan kaynaklanıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kotayi aşmama 3 gb kaldi dediğim gibi ilk geldiği gün de denedim ayni sorun yine

ErayD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı Sorun Arkadaşımda Var ilk ay saniyede 4-5 MB indirme yapıyoduk diğer ay 100 kb ye indi

NOT-AKK yi aşmışsındır demeyin AKK yenilendiği gün hız düştü

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Aynı Sorun Arkadaşımda Var ilk ay saniyede 4-5 MB indirme yapıyoduk diğer ay 100 kb ye indi

NOT-AKK yi aşmışsındır demeyin AKK yenilendiği gün hız düştü
kardeş benimde ultranet 50 gb 16 mbps e kadar hızı download hızı 7,85 mpbs upload hızı 0,65 mpbs

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kota bugün yenilendi ama hızına baktım yine aynı

baris1988

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o bende de var aynı sorun 8 mbit internet kullanıyorum ama 4 mbit ile indırıyo sankii

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi müşteri hizmetlerini ara aynen şunu söyle 'hattımın 16mbps olduğunu biliyorum hattıma 16mbps nin altında sınır koymuşsunuz acilen hattımı güncelleyin' kesin dns değiştirtmeye calışacak 'zaten ttnet dns kullanıyorum diyin' paşa paşa hızınızı arttıracak ayrıca hattınız desteklemiyor derse inanmayın banada öle dedi 16mbps adsl kullanıyorum 6mbps ye düşümüşlerdi şimdi paşa paşa 12 mbps sağlıyorlar 12mbps nin altına indiği anda arıyorum. 16 değil ama olsun yinede yüksek