Internetim wifisi iyi cekmiyor wifi sinyal arttirma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba arkadasl biz 2. Kattaki komsunuz ile ortak internet kullaniyoruz biz 4. Kattayiz modem 2. Katta oldugundan ben fazla iyi net kyllanamiyorum sinyal az oluyor cekmiyor yani wifi yetersiz kaliyor 3 kademe crksede internette dolasmak sıkıntı li olyuor benim ilk olarak bende bir modem taksam ayni interneti oyle kullanabikirmiyiz yada ben ne yapmam gerekir benim evimde sinyal artmasi icin ne almaylihim yardim edermisiniz

Acces point kullanarak menzili artırabilirsiniz. Önerdiğim cihazlardan birisi;
TP-Link TL-WA850RE 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici

Eğer imkan varsa öyle yapmanız daha iyi olacaktır.
Cihazı evinize kurup modemden ethernet kablosu çekeceksiniz, modemden gelen ethernet kablosunu bu cihaza takacaksınız ve hazır.

Acces Pointler Wi-fi bağlantısını güçlendirme ve genişletme işi görürken Router'lar işin daha da ileriye taşınmış hali, bir modemin yapabileceği her şeyi yapabilirken bir yandan Wi-fi alanı genişletme işlemi görür fakat sizin sadece Wi-fi alanı genişletme ihtiyacınız olduğu için daha yüksek bütçeler verip Router kullanmak yerine uygun fiyata işinizi görecek Acces Point almanız daha doğru olacaktır.

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
Ben Router öneririm.Aşağıdan çektiğiniz kablo ile evdeki Router a bağlamış olursunuz.Router ile kendi ağınızı kurup o ağa ayrı şifre koyabilirsiniz.Zamanında bu şekilde kullanmıştık bizde.Kendi bilgisayariniza da kablo çekersiniz routerdan.

Ben Router öneririm.Aşağıdan çektiğiniz kablo ile evdeki Router a bağlamış olursunuz.Router ile kendi ağınızı kurup o ağa ayrı şifre koyabilirsiniz.Zamanında bu şekilde kullanmıştık bizde.Kendi bilgisayariniza da kablo çekersiniz routerdan.
Ayri wifi yaptiktan sonra daha mi iyi olur router o zaman kablo ile alttan cektikten sonra kendi yerime yaparim routerla odamdan sadece biz gireriz anladim daha iyi ozaman tesekur ederim

Ayri wifi yaptiktan sonra daha mi iyi olur router o zaman kablo ile alttan cektikten sonra kendi yerime yaparim routerla odamdan sadece biz gireriz anladim daha iyi ozaman tesekur ederim
Dostum sana interneti sağlayacak olan ana modem altta ki kişide olduğu için kendisi her türlü kullanabilecek, router almanız size yeni bir internet sağlamaz.