İnternet üzerinden çinden ürün alacağız

Bu konuyu okuyanlar

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
arkadaşlar çinden internet üzerinden toplamda 50 dolar kadar flash disk 2 tane falan , hafıza kartı 2 tane, iki tane de kulaklık alacağız bide bir kaç telefon kılıfı toplamda 50 doları geçmiyor sizden öğrenmek istediğim alacağım ürünler gümrükte kalır mı kaç lira üzeri vergi alınıyor birde bir internet sitesinde bazı çin alışveriş siteleri buldum işte bunlar güvenilir mi sizin tavsiye ettiğiniz siteler var mı ?

[url]www.focalprice.com[/URL]
www.dx.com
www.tinydeal.com
www.espow.com
www.aliexpress.com
www.everbuying.com
www.bestofferbuy.com

bi kaç kez alışveriş yapacağız hoşumuza giderse ağustosun sonu eylül başı gibi açacağımız dükkana toptan almayı düşünüyoruz bu sitelerden toptan getirsek gümrük sorunu olurmu vergi ne kadar olur

Yorum atan herkese şimdiden teşekkürler
İYİ RAMAZANLAR

wusti007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çin malları Türk malı gibi sahte oluyor ama çinde fazla para verdin zaman kaliteli mallarda var tavsiyem çin malı bişi alma :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Sanırım en güveniliri aliexpress, hepsi için geçerli olarak 70 dolar üstü bişey getirtemezsin. Telefon vs. de getirtemezsin.
Getirtebileceğin ürünler Türkiye de çok da pahalı değil zaten.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
hımm peki sağolun ben ps4 aldığımda ona oyun getitirirsem dil sorunu falan olur mu herşey çince mi olur ? :D

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
çin malı dedinmi uzak duracan.hele sattığın adamlar bol küfüür eder arkandan,
sözüm geçse çinden ithalatı direk yasaklarım belli markalar için belli standartlar ile üretilenler hariç.
kaç yıldır avrupadayım aldığım ürünler hiç eskiyip bozulmuyor türkiyedeki gibi neden çünkü herşey çakma yada çin işi değil :lol:
biraz pahalı ama sonuçta marka.birçoğu ömürlük diyebilirim.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
arkadaşlar ben bir daha konu açmak istemiyorum ve şöyle bir sorum daha olacak size ben yurt dışından ürün getirip satsam getirirken ne gibi sıkıntılar çıkar illegal yollarla kolay oluyor ben legal olarak getirsem kar eder miyim başlarda telefon kılıfı kulaklık hafıza kartı gibi basit şeylerle başlamak istedim

çini seçmemin nedeni söny somsang ayfone gibi markalar değilde zopo oppo gibi çin markalarının telefonlarını tabletlerini getirmekti

konuyu şöyle toplayım ben amerikadan toptan ürün getirsem illegal yada legal nasıl olur :D

Haa bide ciddi bişey soruyum illegal diyince kaçakçılık oluyor kaçakçılık günah mı ? (Lütfen doğru cevap verin) Hayırlı İftarlar... :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yok mu ya yardımcı :)

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Nihat hatipoğluna soru sorunlara donmussun metnin ortasında kayboldum cevaplamiyorum

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Nihat hatipoğluna soru sorunlara donmussun metnin ortasında kayboldum cevaplamiyorum

hocam soruyu şöyle kısaltıyım :D ben amerikadan toptan sd kart kılıf kulak vb. gibi şeyler alsam gümrükte ne veririm legal olarak getirsem kazancım ne olur kısacası bu :D diyelim napalım

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Hemen hemen hepsi çin siteleri. toptan alacaksan alibaba tek tük alacaksan aliexpress. Zaten aliexpress alibabanın yan şirketi:)
gittigidiyor tarzı sistemi var güvenlik havuzu falan.
Ürünü aldığın satıcıyla iletişime geçersin fiyat etiketini düşük yazar sıkıntı olmaz ama tabi aynı satcıdan fazla sayıda ürün alırsan illaki sıkıntı çıkma olasılığı doğar. Tek tük telefon ıvırzıvırları alıyorum hiç sıkıntı çıkmadı biraz uzun sürüyor 15-20 gün ama bedava kargoyla geliyor o kadarda olsun.

verdiğim sitede diğer siteler hakkında da bilgiler mevcut internette de biraz araştırırsan bilgi alırsın.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Hemen hemen hepsi çin siteleri. toptan alacaksan alibaba tek tük alacaksan aliexpress. Zaten aliexpress alibabanın yan şirketi:)
gittigidiyor tarzı sistemi var güvenlik havuzu falan.
Ürünü aldığın satıcıyla iletişime geçersin fiyat etiketini düşük yazar sıkıntı olmaz ama tabi aynı satcıdan fazla sayıda ürün alırsan illaki sıkıntı çıkma olasılığı doğar. Tek tük telefon ıvırzıvırları alıyorum hiç sıkıntı çıkmadı biraz uzun sürüyor 15-20 gün ama bedava kargoyla geliyor o kadarda olsun.

verdiğim sitede diğer siteler hakkında da bilgiler mevcut internette de biraz araştırırsan bilgi alırsın.

hımm anladım zaten internette araştırma yaptım http://www.balkopugutasarim.com/2013/07/ucuz-cin-siteleri-ucretsiz-kargo.html bu sitede yazanlar hoşuma gitti ben yinede sdn üyelerine soruyum dedim :)