Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Dün akşam Turknet'i aradığımızda port bulunmadığını söyledi ve boş port olunca bize haber vereceklerdi.
Bu gün babamı aramışlar ve boş port olduğunu söylemişler.
Biraz önce yine aradık ve boş port'un bulunmadığını ve Turk Telekom'a söyleyip boş port açmamız gerektiğinden bahsetti.
Anlamadığım şey bu boş port olup olmadığı neye göre belli oluyor?
Port açma nasıl yapılıyor? Bu durumda Turk Telekom'a durumu bildirip boş port açmalarını söyleyip daha sonra Turknet'e mi dönmeliyiz?
@kadirirdem @Lazzz

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Dün akşam Turknet'i aradığımızda port bulunmadığını söyledi ve boş port olunca bize haber vereceklerdi.
Biraz önce yine aradık ve boş port'un bulunmadığını ve Turk Telekom'a söyleyip boş port açmamız gerektiğinden bahsetti.
Port açma nasıl yapılıyor? Bu durumda Turk Telekom'a durumu bildirip boş port açmalarını söyleyip daha sonra Turknet'e mi dönmeliyiz?
@kadirirdem @Lazzz
Önce Türk telekom'a söylemeniz gerek daha sonra internet başvuru yapılması gerek.Fakat şöyle bir durum var sizin eve gelen bir telefon hattı yok mu ? Yeni bina mı ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@kadirirdem @Lazzz
Türknet öyledir. Bir dedikleri bir dediğine uymaz.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İnternet için fazla bekleyemezdim. Babam Turk Telekom'a başvurmuş. 8 Mbps - 50 GB AKN'li 60 TL olan pakete başvurmuş.
Babama gelen mesajda ayın 10'unda internet kurulumunu yapacaklarını söylemişler.
Gönül isterdi ki 35mbps internet kullanmak. :) Ama aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İnternet için fazla bekleyemezdim. Babam Turk Telekom'a başvurmuş. 8 Mbps - 50 GB AKN'li 60 TL olan pakete başvurmuş.
Babama gelen mesajda ayın 10'unda internet kurulumunu yapacaklarını söylemişler.
Gönül isterdi ki 35mbps internet kullanmak. :) Ama aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.
Geçmiş Olsun o zaman ,kaçtı 35 mbps ve sınırsız internet!

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
35mbit hızı lokasyona göre alacaktı.sorun yaşama ihtimali de vardı öyle düşünelim.
ek olarak 2 yıl taahhüt çok. ancak bana 50mbit verip 70 75 ₺ arasında sunar ise kabul etmeyi düşünüyorum ben.
onun dışında Türknet ile şansımı deneyeceğim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sağ olun hocam.
Bugün Turk Telekom'dan internet çekmek için gelmişler ve interneti çekememişler.
Babamı arayıp durumu anlatmışlar. Babamdan duyduğum ve anladığım kadarıyla ilk önce altyapıda sorun var demişler. Daha sonra ise binanın girişindeki internet hattında sorun olduğunu ve elektrikçi çağırıp sorunu düzeltmemiz gerektiğini söylemişler.
Anlayacağınız internet çekmekte sorun yaşıyoruz. İnşallah sorun düzelir de en kısa zamanda interneti çekerler.
Aslında boş port bulunsa Turknet'ten çekmeyi düşünmüyor değilim. :)

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bir de şunu fark ettim. Bunu da yeni fark ettim 1 -2 hafta önce bende turknette hız sorgusu yaptığımda 35mbps diyordu şimdi yapıyorum 16 diyor bu işte bir şeyler oluyor sorgulama yapacaksanız muhakkak turkneti arayın!

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Sağ olun hocam.
Bugün Turk Telekom'dan internet çekmek için gelmişler ve interneti çekememişler.
Babamı arayıp durumu anlatmışlar. Babamdan duyduğum ve anladığım kadarıyla ilk önce altyapıda sorun var demişler. Daha sonra ise binanın girişindeki internet hattında sorun olduğunu ve elektrikçi çağırıp sorunu düzeltmemiz gerektiğini söylemişler.
Anlayacağınız internet çekmekte sorun yaşıyoruz. İnşallah sorun düzelir de en kısa zamanda interneti çekerler.
Aslında boş port bulunsa Turknet'ten çekmeyi düşünmüyor değilim. :)
Hazır internet bağlanmamışken Türknet'e tekrar bakın derim.
--- Gönderi Güncellendi ---
35mbit hızı lokasyona göre alacaktı.sorun yaşama ihtimali de vardı öyle düşünelim.
ek olarak 2 yıl taahhüt çok. ancak bana 50mbit verip 70 75 ₺ arasında sunar ise kabul etmeyi düşünüyorum ben.
onun dışında Türknet ile şansımı deneyeceğim.
Benim eve 65-70 arası geliyor,yani genelde sitedeki yazdığı rakamlara yakını geliyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Lazzz @f.krtl1 Hocam sizce Turkcell Superonline nasıldır? Hizmet kalitesi nasıldır?
Ben Turknet çekmeyi düşünüyordum ama babam da Turkcell Superonline'ı düşünüyordu. :)
Biraz önce Turknet'i aradık ve boş port bulunmadığını söyledi.
Galiba Turkcell Superonline'a karar vereceğiz.
@f.krtl1 Hocam sizin kullandığınız internet Vdsl mi Adsl mi?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
@Lazzz @f.krtl1 Hocam sizce Turkcell Superonline nasıldır? Hizmet kalitesi nasıldır?
Ben Turknet çekmeyi düşünüyordum ama babam da Turkcell Superonline'ı düşünüyordu. :)
Yukarılarda bi yerlerde yazdığım gibi.Superonline ile 7. ayımız sanırım memnunum yani pek gıcıklık yaptığını görmedim.Adsl kullanıyorum.Ama verdikleri modem hem Vdsl hemde Adsl destekliyor.İlerde yeni kontrat imzalarsak ve bu yüksek hızda olursa ona ön ayak olsun diye sanırım.Birde yüksek hızda anlaşan kullanıcılar bazen Vdsl'den Adsl'e düştüklerini söylüyorlar.Bu modem onun içinde standart olabilir.Ben istediğim hızı alabiliyorum.Ping sorunu da son zamanlarda yaşamadım.Öneririm :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@f.krtl1 Hocam sizin kullandığınız internet Vdsl mi Adsl mi?
Adresinde fiber varsa düşünmeden SOL alabilirsin. Ben 6 yıldır süperonline fiber kullanıyorum, geçenlerde Fiber aboneliği kapatmadan Türknetten internet bağlattım memnun kalmadım Türkneti kapattırdım. Süperonline fiber de bir arızan varsa max24 saat içinde arızayı çözerler, 6 yıl içerisinde bir çok adıza meydana geldi ama teknik ekibi hızlı çalıştığı için fazla bir sorun yaşamadım. Eğer senin adresinde SOL Fiber varsa direk al ama fiber değil Telekom hattından hizmet verecekse SOL da vdsl tarifeler pahalı, vdsl için Türk Telekom a bak derim. Fiber için SOl.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hala internet çekemedik. İnternet başvurusu için hangi internet servis sağlayıcısına başvurduysak olumlu bir sonuç alamadım daha doğrusu interneti çekemedik. Ya boş port yok denildi ya da internet kablosunda sıkıntı var gibisinden şeyler.
Biraz önce Turknet'in sitesinden adres sorgulaması yaptım ve aşağıdaki resimdeki uyarı çıkıyor.

Adsız.jpg

Açık iş emri olduğundan dolayı hizmet verilememektedir.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@kadirirdem @Lazzz Hocam yaklaşık bir saat önce Turknet'in sitesinden adres sorgulaması yaptım ve boş port var gösteriyordu.
Bunun üzerine biz Turknet'i aradık. TC kimlik ve e-posta adresi istedi, biz de verdik. Telefonda görüştüğümüz beyefendi verdiğimiz e-posta adresine belgeleri gönderdiklerini söyledi. Biraz önce e-posta adresini kontrol ettim ve Turknet'ten posta gelmemiş. Peki ne yapmam gerekir?
Bir şey daha söyleyeceğim. Modem dahil değilmiş. Bizim ayriyeten VDSL modem almamız gerekiyormuş.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
@kadirirdem @Lazzz Hocam yaklaşık bir saat önce Turknet'in sitesinden adres sorgulaması yaptım ve boş port var gösteriyordu.
Bunun üzerine biz Turknet'i aradık. TC kimlik ve e-posta adresi istedi, biz de verdik. Telefonda görüştüğümüz beyefendi verdiğimiz e-posta adresine belgeleri gönderdiklerini söyledi. Biraz önce e-posta adresini kontrol ettim ve Turknet'ten posta gelmemiş. Peki ne yapmam gerekir?
Bir şey daha söyleyeceğim. Modem dahil değilmiş. Bizim ayriyeten VDSL modem almamız gerekiyormuş.
Evet modem dahil değil,VDSL2 standardını destekleyen modeminiz yoksa almanız gerek.Mail gelmediyse tekrardan arayıp mail göndermelerini isteyiniz.

osariyerli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar TÜRK NET derim başka bir şey demem.
Tavsiye ederim. Gerçekten Sınırsız ve AKN siz internet.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Altyapı olarak hepsi zaten TTnet altyapısı kullanmıyor mu? Türknet hariç yanılmıyorsam ama türknet'te çok kopma olduğunu duydum.
Hayır. Turkcell fiber altyapısını kendi kurdu kablolar tamamen ayrı. Zaten kapaklarda Superınline Fiberonline altyapısı yazdığını görürsünüz. Tt ile bağı bile yok. Belediyeden aparymandan izin al yeter. Gerisi kepçelerin işi.

operate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, ben daha önce Uydunet ve TTNET kullandım. Ve ikisi de gayet stabil çalışıyor. Müşteri hizmetleri sistemi gayet düzenli. Ve bir sorun yaşadığınızda yaşadığınız sorunu dile getirdiğiniz takdirde çözüme genelde ulaşıyorsunuz. Dolayısıyla bu iki firmayı da önerebilirim. Ve yaklaşık 10 gün önce TurkNet'e başvurdum. Ve kesinlikle ama kesinlikle başvurmayın derim. Nedenini sorarsanız aşağıdaki paragrafı okumanızı öneririm.

Abonelik başvurumu -2 hafta süründürdüklerinden dolayı- iptal etmek için müşteri hizmetlerini aradığımda "Tamam iptal ettik. " Dediler. Şimdi ise iptal olmadığını gösteren "Kurulum için geleceğiz" gibi SMS'ler alıyorum. Sanırım kullanmadığım bir hizmet için para ödemek zorunda kalacağım. Şu an müşteri hizmetleri ile bağlantım kesildi. Ve arkadaşlar, burası önemli iyi okuyun. İnsanlar "TürkNet'te muhatap bulamıyoruz. " Dediklerinde doğru söylüyorlar. Çağrı merkezindeki bütün tuşlama kombinasyonlarını ikişer (bazılarını üçer) kez deneyecek şekilde birçok kez aradım. Hiçbirinde gerçek bir insana bağlanamadım. Ben de başvuru yapmadan önce kötü yorumları okumuştum. Ama benim başıma gelmez dedim ve başvurdum. Elimi verme gafletinde bulundum. Şu an kolumu kurtaramıyorum. Hiç başlamamış bir hizmet için para ödeyeceğim gibi duruyor. Kredi kartından otomatik ödeme verirsem kurulum ücretinin düşeceğini söyledileri için kredi kartı numaramı verdim. Şimdi ise kredi kartımı sürekli paronayak gibi kontrol ediyorum acaba ücret alındı mı/ne zaman alınacak? Diye. Ücret alındığı takdirde insanlık ve vatandaşlık hakkımı helal etmiyorum bunu bilsinler. Bununla da sınırlı kalmayacak ve şu hayatımda ilk kez Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvuracağım param için. Başvuru yapmayı düşünenler tüm zorlukları kabul etsinler. AKK'sız internet hepimizin hayali ama bu şekilde emin olun çok ama çok yıpranacaksınız. "AKK'sız internet neden diğer internet sağlayıcılarda aşırı pahalı? " Sorusunun cevabı: "Çünkü böyle bir rekabet ortamı henüz yok. Türkiye'de ucuza AKK'sız internet hizmeti sağlayan tek firma TurkNet. Ve o kadar kalitesiz bir hizmet sunuyorlar ki daha rekabete girmeyi geçin, rekabet ortamı bile oluşturamıyorlar.

Sypnosis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Vodafone Fiber Net önermem, kullanıyorum hiç fiberin hakkını vermiyor.Normal ADSL hızında bazen daha dibi de görüyor.

Darkendlesss

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Şuan kullanmış olduğum Turknet'i kullanabilirsiniz. Diğer internet sağlayıcıları akn kalktı diyerek zamlı fiyatları bize yedirmeye çalışırken, turknet zaten uzun süredir aknsiz internet veriyor. 2018 temmuz ayından beri kullandım sadece 1 kere büyük sorunla karşılaştım onda da saha ekipleri gelip sorunu hallettiler.

Bi eksiği varsa o da canlı destek hattının (canlı bir birey ile görüşemiyorsunuz) olmamasıdır. Destek kaydı açıp bekliyorsunuz cevap gelmesini. o kadar uzun sürmüyor gerçi.

Ayrıca turknet kullanmaya başlayacak var ise eğer referansımı şuraya bırakayım. ref ile kayıt açana da, ref kodunun sahibine de 1 aylık hediye internet veriliyor bilginize. kazan kazan durumu yani.

davet kodu: cmo95yu25ode

bağlantı: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Aleyküm Selam. Türk Telekom fena sayılmaz, memnunuz ama müşteri hizmetleri çok kötü hizmet sunuyor. Bir keresinde yeni modem almıştık, şifreyi soruyorum TTnet'e doğru düzgün şifre vermiyor ve 5 kere aynı şey oldu. Kaliteli Türk Telekom ama bir de SuperOnline'ı ve Millenicom'u bakın ve araştırın derim. ☺️

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Türksat kablo tv yada Türk telekom uygun olan ancak turkcell fiber internet kaliteli olanı vadofone max olanı türksat kablo tv üzerinden olanı var....türksat kablo tv 100mhz sınırsız 30 liraya eski müşterilere hizmet veriyor.....

Gunbedirhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar türknet kullanıyorum , Türk Telekom kullanıyodum daha önce
Türknetin Artıları:Fiyat performans 76 TL tarife, Hızı daha yüksek 16 mbs,Taahhüt yok. Eksileri:Telefonla konuşabiliceğiniz müşteri hizmetleri yok sadece uygulamadan yazışabiliyosunuz ancak sorununuz varsa hallediyolar çözümsüz bırakmıyolar. Bana sorarsanız eski ttnet kullanıcısı olarak kesinlikle geçin derim 16 mbs tarifesindeyim 13 14 mbs alıyorum en az ayrıyeten FGV73QN93HLT bu kodu kullanırsanız karşılıklı 1 ay bedava internet halkı kazanırız

Burhan.791

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell superonline'ın üstüne kaliteli tanımam.