İnternet sorunu çok ilginç

Bu konuyu okuyanlar

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar çok ilginç bir sorun ile uğraşıyorum, başlık ismini ne açacağımı dahi tam tahlil edemedim genel olarak internet sorunu yazdım. Yaşadığım problem ve bu problemin sürecini şöyle özetleyim. Öncelikle gom player yazılımı ile entegre gelen avast antivirüsü kaldırmak için çok uğraştım, hatta sitesinden avast kaldırma aracını indirip onunla denedim ancak sonuç alamadım ve çaresiz format attım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Orijinal lisanslı Windows 10 kurdum, sonrasında Google chrome tarayıcısını kurdum ancak internete çok yavaş girmeye, internetten düşmeye hatta çoğu kez sayfa görüntülenemiyor demeye başladı, başlarda internetimle ilgili bir sorun zannediyordum ancak explorer'i açtığımda durumun öyle olmadığını gördüm. Explorer takır takır internete girerken chrome girmemeye, dns hatası vermeye başladı. Dns ile ilgili yapmadığım şey kalmadı, hatta forumlarda arayıp komut sistemi yoluyla yapılan işlemleri tek tek denedim çare olmadı. Chrome kullanmak zorunda olmasan hiç uğraşmıyacam ancak malumunuz uzantılarından dolayı kullanıyorum, her neyse başka bir tarayıcı olan opera'yı indirip denemek istedim malumunuz vpn ve reklam filtresi entegreli olduğu için işime yarayacağını düşündüm ancak durum yine hüsran oldu. Opera'da donup kalıyor, kitleniyor ctrl _delete yoluyla sayfayı kapatabiliyorum. Ne yaptıysam çözüm olmadı defalarca format attım, hatta Windows dvd'sinde acaba bir eksik bir şey mi var diye başka Windows 10 dvd'si ile format attım sonuç hep aynı. Birde daha ilginç bir şey dikkatimi çekti mesela chrome açıyorum internet yok, chrome açıkken explorer'i yada edge'yi açtımı chrome'ye de internet geliyor sanki diğer tarayıcılarla entegre çalışıyor gibi çok mantıksız ama durum bu. Ne yaptıysam olmadı yaklaşık 10 gündür bu problemle uğraşıyorum pc'de fiziki bir sorun olsa ethernet devresi gibi Explorer yada edge'ninde internete girmemesi gerekiyor değil mi? Pc'de ekran kartı ram vb. donanımlar sağlam sizce sorunum ne olabilir? Lütfen yardım.

muhammedkaya22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ilginç ilkez böyle bi durum gör
yorum bende 100 tlilik 1 yılık mcafe var googleye 5 saniye geç giriyo ama donma yok

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Çepni nedir anlamadım ancak tüm yazılımları orijinal sitesinden indiriyorum

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Crom'u kendi sitesinden indirdim.

Zafer kurt

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Crom da sorun olabilir bazı uygulamalar çalışmayabilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Crom u güncelle olmadi

Son düzenleme:

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hayır aynı crom'u işyerimde de kullanıyorum en ufak bir sorun yok. Artı crom'da sorun var diyelim peki opera neden aynı sorunu yapıyor? Ayrıca ben cromu güncel kurdum ve abartısız 20 kere format atıp kurmuşumdur.

Zafer kurt

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Opera çok yavaş bende de var

Bilgisayar i yeniden baslat

Son düzenleme:

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam 20 kere format attım 15 gündür uğraşıyorum diyorum. Pc yeniden başlatmak crom'e güncel mi bakmak ilk günlerde defalarca denediğim şeylerdi. Ayrıca ufak bir ihtimaldir diye Ethernet kablosunu da yeniledim, hatta usb wifi adaptör denedim sorun yine aynı.

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ana sayfam zaten google yıllardır crom'u o şekilde kullanırım. Sorun bunlarla alakalı değil. Yani pc kullanmayı epey bilen biriyimdir.

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sanırım anlatamadım, opera neden sorunlu? Opera'nın vpn'yi her açmamda kitleniyor, konum değiştiriyorum yine aynı, tarayıcılar sağlıklı çalışmıyor sorunum bu, salt crom'e ile ilgili bir problem değil.

Zafer kurt

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Opera bende de dönüyor bilgisayar kaldirmiyordur çok yavaş aciyor

Forees kullan

Son düzenleme:

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gigabyte z77x-ud3h 1.1V Anakart
İntel i7 3770 işlemci
8Gb DDR3 Ram
2Gb Asus Hd 7850 256 bit Ekran kartı

Heralde bu donanım kaldırır :)

Rewo unistaller ile gelişmiş olarak kaldırdım crom'u tekrar kurdum sonuç yine aynı resimdeki gibi

http://www.resimag.com/p1/86ba2bac89.png

Son düzenleme:

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sizin bana önerdiğiniz herşeyi ilk gün yaptım zaten, sanırım açmış olduğum konuyu iyice okumadınız, verdiğiniz öneriler bilgisayarı açma kapamayı yeni öğrenmiş kişilerin deneyeceği türden şeyler, 20 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım ve aynı zamanda tamir işleriylede uğraşıyorum. Google'ye sorun demek öneri değil, google'ye sorarak sonuç alamadığım için buraya başlık açtım zaten belki bu sorunu burada çözeriz google'ye soran kişide buradaki konudan yararlanır diye açtım bu başlığı. Bu tür konularda daha donanımlı arkadaşlar cevap yazarsa memnun olurum.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Modemi değiştirip bir de öyle deneyin bence modeme bir şey bulaşmış gibi duruyor

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Modemi değiştirip bir de öyle deneyin bence modeme bir şey bulaşmış gibi duruyor

Modemi sıfırlayıp tekrar kurulum yaptım. Ayrıca explorer ve edge'de internet var. Chrome ve opera'da sorun yaşıyorum. Ama belki de haklısınızdır, ben artık bu sorunun kaynağında çok fazla mantık aramıyorum.

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İlk denediğim şeylerden biriydi, onla alakalı değil.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Modemi sıfırlayıp tekrar kurulum yaptım. Ayrıca explorer ve edge'de internet var. Chrome ve opera'da sorun yaşıyorum. Ama belki de haklısınızdır, ben artık bu sorunun kaynağında çok fazla mantık aramıyorum.
Buna benzer bir durum eski işyerim de başıma geldi modeme bulaşan zıkkım ne ise artık yeni firmware yüklememe rağmen sorun yaratıyordu ,yani modemi değişmekten başka şansım kalmamıştı .

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Peki modemi değiştirince sorununuz düzeldi mi? Bu arada Asus'un N-19 isimli VPN özellikli bir modemini sipariş ettim çaresiz olarak, bu modemde VPN özelliğinden bahsettiğine göre engelli olan wikipedia gibi sitelere herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan girebilir miyim acaba? Modem özelliklerinde ücretli VPN almanıza gerek yok yazıyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Peki modemi değiştirince sorununuz düzeldi mi? Bu arada Asus'un N-19 isimli VPN özellikli bir modemini sipariş ettim çaresiz olarak, bu modemde VPN özelliğinden bahsettiğine göre engelli olan wikipedia gibi sitelere herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan girebilir miyim acaba? Modem özelliklerinde ücretli VPN almanıza gerek yok yazıyor.
Evet yeni modemle halledebildim.
diğeri için ,
özelliklerinde öyle yazıyorsa sıkıntı yaratmayacaktır.(=

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Modem'im geldi kurulumu yaptım sorunum düzeldi, sorun çok mantıklı bir açıklaması olmasada modemdenmiş. Şimdi Google'ye soracak kişilerde öğrenmiş olacak :)

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Maalesef sorun düzelmemiş sorun çıkartan şey Windows'un güncellenmesiyle ilgili, format attığımda tüm tarayıcılar ve internet çok rahat çalışmasına rağmen windows'u güncelleyince böyle saçma bir sorunla karşılaşıyorum. Windows update sorun düzeltmek için değil yeni sorunlar çıkartmak için çalışıyor anlaşılan, neyse lisanslı orijinal ürün kullanmama rağmen yeniden format atıp güncelleştirmeleri kapatacam çünkü başka çarem kalmadı. Boş yere modem de aldık :( Orijinal lisanslı 2018 nero'mun da etkinleştirme süresi aşındı, internetten etkinleştirilmiyor, lütfen sorunu iletin lisansınız incelenip manuel etkinleştirme yapılacak diyor. Seçeneğe tıklıyorum çıkan sayfa artık türkçe değil İngilizce seçeneklerin olduğu sayfa translate ile çevirince de sağlıklı olmuyor. Neyse herşey orijinal lisanslı olsun sorun yaşamayalım dedik, demek lisanslı kullanmanın herhangi bir artısı yokmuş bundan sonra tam gaz crack'e devam.

ery1980

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar çok ilginç bir sorun ile uğraşıyorum, başlık ismini ne açacağımı dahi tam tahlil edemedim genel olarak internet sorunu yazdım. Yaşadığım problem ve bu problemin sürecini şöyle özetleyim. Öncelikle gom player yazılımı ile entegre gelen avast antivirüsü kaldırmak için çok uğraştım, hatta sitesinden avast kaldırma aracını indirip onunla denedim ancak sonuç alamadım ve çaresiz format attım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Orijinal lisanslı Windows 10 kurdum, sonrasında Google chrome tarayıcısını kurdum ancak internete çok yavaş girmeye, internetten düşmeye hatta çoğu kez sayfa görüntülenemiyor demeye başladı, başlarda internetimle ilgili bir sorun zannediyordum ancak explorer'i açtığımda durumun öyle olmadığını gördüm. Explorer takır takır internete girerken chrome girmemeye, dns hatası vermeye başladı. Dns ile ilgili yapmadığım şey kalmadı, hatta forumlarda arayıp komut sistemi yoluyla yapılan işlemleri tek tek denedim çare olmadı. Chrome kullanmak zorunda olmasan hiç uğraşmıyacam ancak malumunuz uzantılarından dolayı kullanıyorum, her neyse başka bir tarayıcı olan opera'yı indirip denemek istedim malumunuz vpn ve reklam filtresi entegreli olduğu için işime yarayacağını düşündüm ancak durum yine hüsran oldu. Opera'da donup kalıyor, kitleniyor ctrl _delete yoluyla sayfayı kapatabiliyorum. Ne yaptıysam çözüm olmadı defalarca format attım, hatta Windows dvd'sinde acaba bir eksik bir şey mi var diye başka Windows 10 dvd'si ile format attım sonuç hep aynı. Birde daha ilginç bir şey dikkatimi çekti mesela chrome açıyorum internet yok, chrome açıkken explorer'i yada edge'yi açtımı chrome'ye de internet geliyor sanki diğer tarayıcılarla entegre çalışıyor gibi çok mantıksız ama durum bu. Ne yaptıysam olmadı yaklaşık 10 gündür bu problemle uğraşıyorum pc'de fiziki bir sorun olsa ethernet devresi gibi Explorer yada edge'ninde internete girmemesi gerekiyor değil mi? Pc'de ekran kartı ram vb. donanımlar sağlam sizce sorunum ne olabilir? Lütfen yardım.
[/QUOTE

kardeşim aynı sorunu ben de yaşadım. sorunu insanlara anlatamadım bile. " çok ilginç " iyi bir başlık olmuş.
bence windows bunu bilinçli yapıyor. başka bir şey gelmiyor aklıma.

ama iyi tarafından bakacak olursam opera tarayıcısı ile tanışmış oldum. opera yı herkese tavsiye ediyorum.

biraz önce aşağıdaki linkteki cmd ve SFC / SCANNOW denen çözümü denedim. komut istemi "tarama sonucunda bir sıkıntı bulunmadı" dedi. ,
ama bilgisayarı yeniden açınca düzeldi gibi.
sen de bir dene istersen.
selamlar