İnternet Sayfalarının Geç Açılması ve Hata Vermesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KemalCihat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Uzun bir süredir bu sorunla uğraşıyorum ve ne yazık ki internette ve forumlarda geniş bir araştırma yapsam da bir çözüm bulamadım. Sorunumu şöyle anlatayım;

Normalde internet sayfaları gayet hızlı açılsa da bazı zamanlar birkaç dakika veya 5-10 dakika boyunca tıkladığım internet sayfaları bir türlü açılmıyor (yarım yamalak açılıyor) ve en sonunda hata veriyor. Aradan birkaç dakika (veya 5-10 dk) geçtikten sonra sayfayı yenileyince açılıyor. Öncelikle sorun internet sağlayıcısı veya modem kaynaklı değil. Çünkü aynı internete farklı cihazlarla bağlandığımda böyle bir sorun yaşamıyorum ve internet hızım da gayet iyi. (24mbit)

Connectivity Fixer gibi internet problemlerini düzelten programlarını denedim ama sorun hala devam etti. Aynı zamanda DNS değiştirmeyi veya McAfee-ESED gibi farklı virüs programlarıyla tam tarama yapsam da bir çözüm elde edemedim. Zaten bu sorun her neden kaynaklanıyorsa, virüs kaynaklı olmadığını düşünüyorum çünkü bilgisayarımı yeni formatlamıştım. Dediğim gibi forumlarda yazılanları okusam da halen bir çözüm bulamadım. Epey sinir bozucu bir hal almaya başladı durum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.