İnternet Sağlayıcımda Alınan Paket Gönderilenden Daha Fazla

Bu konuyu okuyanlar

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herkese merhaba öncelikle.

Önceden kullandığım internet paketi 13MBPS hızındaydı ve gayet güzel 720p - 1080p videoları takılmadan ,donmadan izleyebiliyordum.
Yaklaşık 2 ay önce bir üst pakete çıkmaya karar verdik. Daha hızlı olanına yani. Herşey güzel sorun yok derken son 2 haftadır "YouTube" üzerinden videoları HD izleyemiyorum 720p aldığımda donuyor. Hatta bazen 480p de bile donma oluyor.
İnternet hız testi ve gönderilen - alınan paket miktarının fotoğraflarını aşağıya ekleyeceğim.
gqVREb.png

Yardımcı olursanız sevinirim.
M0gRRN.png

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Alınan paket sizin o oturumdaki kullandığınız internet miktarıdır. Bence bunun servis sağlayıcısı ile alakası yok.

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Alınan paket sizin o oturumdaki kullandığınız internet miktarıdır. Bence bunun servis sağlayıcısı ile alakası yok.
Bu paketin bir alt versiyonunu kullandığım zamanlar gönderilen çok fazlaydı ama alınan azdı. Ters orantı var.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu paketin bir alt versiyonunu kullandığım zamanlar gönderilen çok fazlaydı ama alınan azdı. Ters orantı var.
Takmayın kafanıza. Eğer ki gerçekten problem olduğunu düşünüyorsanız müşteri hizmetlerine danışın bence.

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Takmayın kafanıza. Eğer ki gerçekten problem olduğunu düşünüyorsanız müşteri hizmetlerine danışın bence.
Aslında benim asıl sorunum daha internetimin kotası dolmamışken ay başı olsa bile "YouTube" dan 720p video izleyemememdir.
Bu belirli bir zaman içerisinde değil her gün, her saat, her dakika oluyor.
Hiç hoşnut değilim bu durumdan.

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Modem ayarlarinda bir oynama yaptınız mi ?? Alınan paket çok olduğuna göre ekstra bir program vardır internetinizi kullanan modeminizi kontrol edin

Öncelikle fabrika ayarlarina sifirlamani öneriyorum

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Modem ayarlarinda bir oynama yaptınız mi ?? Alınan paket çok olduğuna göre ekstra bir program vardır internetinizi kullanan modeminizi kontrol edin

Öncelikle fabrika ayarlarina sifirlamani öneriyorum
Daha 1 hafta önce sıfırlamıştım. Video izlerken genelde sadece Steam arka planda çalışır durumda oluyor. Onun dışında bir program yok.

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Akşam gelince mesaj atarım ben sana
--- Gönderi Güncellendi ---
Sorunun çözülmezse eğer tabi

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Testleri yaparken interneti kullanmıyorsun değil mi ?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Video filan açık olması gibi mi ? Fazla birşey farkedeceğini sanmıyorum o yüzden kapatmıyorum diğer sekmeleri :D
Olur mu? İnternet hız testi yaparken internet kullanan şeylerin internet bağlantısını kesin. Videoları kapatın. Daha doğru bir hız testi sonucu için. :)

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Olur mu? İnternet hız testi yaparken internet kullanan şeylerin internet bağlantısını kesin. Videoları kapatın. Daha doğru bir hız testi sonucu için. :)
Ya sonuç olarak ortada 22MBPS lik bir internet hızı söz konusu. YouTube gibi bir platformda 720p video izlemek için en az 3MBPS gerekiyo benzeri bir cümle duymuştum. Ama benim 720p videoları her 10 saniyede bir donarak izlemem çok saçma bir durum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
meter.net ---> Bu siteden internet hız testi yapıp ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? Bence meter.net doğruya yakın sonuç veriyor.

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
TTNET kullanıcısıysanız bu bela her zaman vardır

sonuç olarak Yapabileceğiniz tek şey.

TTNET müşteri hizmetlerini aramak Ardından internetinizin
Üst pakete geçtiğinizi söylediniz Bunu ileterek temsilciye İnternet hızım çok düşük üst pakete geçtiğimden beri diyeceksiniz
ve sizi yanılmıyorsam 2 saat boyunca internetinizi kapatmayınız testler vs vs. yapılacak diyecekler

hiç kapatma modemi daha sonra eminim internet hızında ciddi oradan hizlanma olacaktır

TTNET kazıklayıcıdır unutmayın. 8mbps hızı olanlar genelde 4 ile 5mbps kullanabiliyor ilerisi olmuyor 8mbps diye kandırıyorlar insanları kimse anlamıyor diyorlar nede olsa.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
...8mbps hızı olanlar genelde 4 ile 5mbps kullanabiliyor ilerisi olmuyor 8mbps diye kandırıyorlar...
Aslında o tam olarak kandırma değil bence. Diyelim ki fiber internet kullanıyorum ama hat iyi değilse alabileceğim hız fibere göre yavaş olabilir bence.
Yani 8Mbps interneti her zaman 8Mbps hızda kullanacaksınız diye bir şey yok varsa da ülkemizde yoktur diye düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur. :)
Zaten o maximum 8Mbps olmuyor mu yani 8Mbps internet paketi olan birisi en fazla 8Mbps hızında internet kullanmaz mı? :)

AllyCaptain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
TTNET kullanıcısıysanız bu bela her zaman vardır

sonuç olarak Yapabileceğiniz tek şey.

TTNET müşteri hizmetlerini aramak Ardından internetinizin
Üst pakete geçtiğinizi söylediniz Bunu ileterek temsilciye İnternet hızım çok düşük üst pakete geçtiğimden beri diyeceksiniz
ve sizi yanılmıyorsam 2 saat boyunca internetinizi kapatmayınız testler vs vs. yapılacak diyecekler

hiç kapatma modemi daha sonra eminim internet hızında ciddi oradan hizlanma olacaktır

TTNET kazıklayıcıdır unutmayın. 8mbps hızı olanlar genelde 4 ile 5mbps kullanabiliyor ilerisi olmuyor 8mbps diye kandırıyorlar insanları kimse anlamıyor diyorlar nede olsa.
Teşekkürler deneyeceğim. Paketi yükselttiğimizde de zaten 32MBPS demişlerdi :)
meter.net ---> Bu siteden internet hız testi yapıp ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? Bence meter.net doğruya yakın sonuç veriyor.
ojrE8b.png

Sanırım sonuç olarak her ay düzenli olarak TTnet' i arayıp düzenli bağırmak gerekiyor. Diğer türlü sömürdükçe sömürüyolar :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Teşekkürler deneyeceğim. Paketi yükselttiğimizde de zaten 32MBPS demişlerdi :)

ojrE8b.png
Hız testi sonucuna bakarsak internet hızınız gayet iyi. Eğer 720p video izlemede sıkıntı varsa bir ya da bir kaç sorun vardır bence. Modeminizi yeniden başlatın ve daha sonra düzelmez ise müşteri hizmetlerini arayın. İnşaAllah çabucak sorununuzu çözersiniz. İyi günler.

Son mesajlar