İnternet Hızınız ve Kopmalar Yaşıyormusunuz

Bu konuyu okuyanlar

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
spped test ekran görüntülerini atarsanız sevinirim bide kopmalar yaşıyormusunuz belirtiniz

edit:

Ekli dosyalar

• Opera Anlık Görüntü_2019-10-16_170025_www.speedtest.net.png
    Opera Anlık Görüntü_2019-10-16_170025_www.speedtest.net.png
    10.7 KB · Görüntüleme: 224

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İksir WİFİ adında bir internet kullanıyorum.Catiya bağlanan bir alıcı ile evime kablosuz bir şekilde internet geliyor.Hava olayları internet hizima herhangi bir etki yapmıyor.Taahhutsuz kullanıyorum yani bı ay odemezsem internet kesiliyor ama örnek veriyorum 1 yıl sonra odedigim anda interneti aciyorlar,yazlık evler için ideal.Bunlar bir çok şehirde farklı isimde bulunuyor,ben Kocaeli(izmit) de yaşıyorum ve burada İksir wifi adında geçiyor.Tavsiye ederim.
İnternetin geldiği merkezde bazen çalışma yapılıyor ve dolayısıyla internet o süreçte (1 saat) kesiliyor,bu çalışmalar 2 ayda bir filan oluyor,sizi sıkıntıya düşürecek kadar uzun bir kesinti değil yani.

15mbit download için aylık 65 TL ödüyorum.
IMG_20191016_173248.jpg

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
İksir WİFİ adında bir internet kullanıyorum.Catiya bağlanan bir alıcı ile evime kablosuz bir şekilde internet geliyor.Hava olayları internet hizima herhangi bir etki yapmıyor.Taahhutsuz kullanıyorum yani bı ay odemezsem internet kesiliyor ama örnek veriyorum 1 yıl sonra odedigim anda interneti aciyorlar,yazlık evler için ideal.Bunlar bir çok şehirde farklı isimde bulunuyor,ben Kocaeli(izmit) de yaşıyorum ve burada İksir wifi adında geçiyor.Tavsiye ederim.
İnternetin geldiği merkezde bazen çalışma yapılıyor ve dolayısıyla internet o süreçte (1 saat) kesiliyor,bu çalışmalar 2 ayda bir filan oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 80323
hmm
ben de 25 dowland 5 uploada
ayda 55tl ödüyorum

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
İnternetin geldiği merkezde bazen çalışma yapılıyor ve dolayısıyla internet o süreçte (1 saat) kesiliyor,bu çalışmalar 2 ayda bir filan oluyor,sizi sıkıntıya düşürecek kadar uzun bir kesinti değil yani.

Ekli dosyayı görüntüle 80323
ping gerçekten gösterdiği gibi mi? yani oyunlarda daha fazla anormal pingler veya dalgalanmalar oluyor mu acaba.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
ping gerçekten gösterdiği gibi mi? yani oyunlarda daha fazla anormal pingler veya dalgalanmalar oluyor mu acaba.
League of legends ta 25 MS alıyorum,evde birisi telefona bir şey yüklemeye çalışmazsa dalgalanma olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hmm
ben de 25 dowland 5 uploada
ayda 55tl ödüyorum
Maalesef ben bu şekilde kullanmak zorundayım çünkü çok ta şehir gibi bir yerde yaşamıyorum,koy bile denebilir.Burada evlere gelen interneti dağıtan kutu (elektrik direğine bağlı) pas tutmuş ve sarmaşık kaplamış,anlayacağın çok eski.Bu internetten önce 16mbit download olan bir paket vardı Vodafone un ama 16 mbiti kaldirmiyordu bu bahsettiğim kutu 16 mbit geldiğinde kopuyodu internet,ben de 2 sene boyunca 8 mbit kullanmak zorunda kaldım.Bende isterim senin gibi bir internet ama şartlar bunu gerektiriyor ?

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
League of legends ta 25 MS alıyorum,evde birisi telefona bir şey yüklemeye çalışmazsa dalgalanma olmuyor.

Maalesef ben bu şekilde kullanmak zorundayım çünkü çok ta şehir gibi bir yerde yaşamıyorum,koy bile denebilir.Burada evlere gelen interneti dağıtan kutu (elektrik direğine bağlı) pas tutmuş ve sarmaşık kaplamış,anlayacağın çok eski.Bu internetten önce 16mbit download olan bir paket vardı Vodafone un ama 16 mbiti kaldirmiyordu bu bahsettiğim kutu 16 mbit geldiğinde kopuyodu internet,ben de 2 sene boyunca 8 mbit kullanmak zorunda kaldım.Bende isterim senin gibi bir internet ama şartlar bunu gerektiriyor ?
yinede fiyat ve durumu göre iyiymiş?

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
benimki vodafone turkcell okadar ucuz olur mu hiç:)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ScreenHunter 79.png

Ping iyi mi :)

1571238715423.png

35 lik aslında daha mantıklı ama oyun oynayan biri değilim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
76 sanki biraz pahalı gibi
Hocam ama hizmet enfes diyebilirim :) sON 3 -4 ayda nerdeyse hiç kopma kesilme yaşanmadı. Aradığımda kolayca ulaşabiliyorum ve sorunum ile gerçekten ilgileniyolar. Uploadlık işim yok ama 1mbts :)

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Hocam ama hizmet enfes diyebilirim :) sON 3 -4 ayda nerdeyse hiç kopma kesilme yaşanmadı. Aradığımda kolayca ulaşabiliyorum ve sorunum ile gerçekten ilgileniyolar. Uploadlık işim yok ama 1mbts :)
bilemedim 76 tl pahalı geldi ama normal bu hayatta

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bilemedim 76 tl pahalı geldi ama normal bu hayatta
Kafam rahat en azından, taahhüt yok, sınır yok, sadece fatura ödüyorum... 35 lik olana gelecek ay geçmeyi düşünüyorum şu an denemek amaçlı 16 lık paketi kullanıyorum ve sadece +10 tl ile 35 lik olan pakete geçecem.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Kafam rahat en azından, taahhüt yok, sınır yok, sadece fatura ödüyorum... 35 lik olana gelecek ay geçmeyi düşünüyorum şu an denemek amaçlı 16 lık paketi kullanıyorum ve sadece +10 tl ile 35 lik olan pakete geçecem.
16 da uploadın acayip düşük normalde alman gereken upload hızın kaç acaba bide 35 dowlanda geçersen 3upload yeter mi ki sana

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1 mbps alacağıma 0,64 geliyor işte :) Ama fazla işim olmadığından upload'la sıkıntı yaşamadım hiç. 35 lik pakete geçince de tahmini 2,5 mbps hıza yükselir...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
fazla işiniz yoksa götürür zaten
Yazın download miktarı 250 gb ile 350 gb arası değişiyor, bedavaya geldi sanki ? Kopma yaşanmaması önemli, istikrar önemli :D

fazla işiniz yoksa götürür zaten
Hocam vodafone nette o tarifeniz hakkında link atabilir misiniz, şimdi bulamadım ...?

Vodafone da şu var 24 dovload hızı olarak:

1571242960386.png

Son düzenleme:

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
biz indirim sırasında almıştık sanırım yeni başvuracaksanız 69 gibi bir miktarı var snrm

v.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
biz indirim sırasında almıştık sanırım yeni başvuracaksanız 69 gibi bir miktarı var snrm
Olabilir hocam çünkü internette öyle bi pakete sırf şartları neymiş diye bakayım dedim ama bulamadım ...

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
v2.png

yani 6 ay sonra pahalı oluyor

ama 2 yıl vodafone tv bide 6 ay boyunca 500 dowland hızı fena değil aslında fiyatı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ekli dosyayı görüntüle 80339

yani 6 ay sonra pahalı oluyor

ama 2 yıl vodafone tv bide 6 ay boyunca 500 dowland hızı fena değil aslında fiyatı
Şöyle yazıyor esaslarda şimdi (değişmiş olmalı...) :

Kampanya kapsamında 500 TL değerindeki modem hizmet süresince abone kullanımına aylık 6,90 TL
modem kullanım bedeli karşılığında sağlanacak ve 350 TL’lik modem kurulum hizmeti Aboneye
ücretsiz olarak sunulacaktır. Abonenin kullanımından kaynaklanan arızalar veya abonenin modemi
kaybetmesi durumunda 500 TL modem bedeli aboneye yansıtılacak olup, abone kullanımından
kaynaklanmayan arızalarda modem değişim işlemleri Vodafone Net tarafından gerçekleştirilecektir.
Kampanya dahilindeki EVDE+ 16 ve EVDE+ 24 paketleri için upload hızı 2 Mbps’dir.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
2 ye indirmişler

2 de az kaldı ozmn neden alınsın ki

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Eğer modemi de zorunlu olarak veriyorlarsa ki 500 tl hiç de az değil yani modem için, ve ilk altı ay 500 mbps hızı da veremiyolarsa ki verseler de kullanmak mümkün değil :) iş biraz karışıyor...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tarife hakkında bir bilgim yok ama sinama paketi ile birlikte 100 TL'ye yakın bir para ödüyoruz onu biliyorum
Bu olmalı :

1571258223867.png

50 mbps akıllı sınırsız paket olmalı eğer sınırlı değilse...
1571258398462.png

Yalnız burda da upload hızı 5 mbps, sizde ise 2 mbps...

Ben taahhüt olayına baştan beri karşı olduğum için türksat ve turkcell seçeneklerini değüerlendiremedim ayrıca hem fiyat bakımından hesaplı hem de sınırsız olan ve müşteri hizmetleri iyi olan ne var diye araştırınca netspeed karşıma çıktı, görüştüm dedim deneyeceğim sonra memnun kalmazsam hemen iptal ederim :)

Tamam, dediler ama hizmetleri gayet güzel fakat bir kötü yanları var, altyapı bakımından tt altyapısına mecburlar, o yüzden ara sıra sorun yaşanabilir... Ama 4 aydır hiç sorunsuz kullanıyorum ve hattım 75 mbps hızı kaldırabilirmiş.

1571259327700.png
1571259406509.png

Tarifeler bakımından bence gayet iyiler, fiyat ve fayda oranlarına bakarsak... (Sağdakiler engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel tarifeler)

Son düzenleme: