İnternet Hızını Yavaşlatma

Bu konuyu okuyanlar

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar şuanda kullandığım paket 16 mbps hız 75 gb kota ve yetmiyor.Yetmemesinin sebebi kardeşim,annem televizyon gibi kullanıyorlar.Canlı yayınları falan izliyorlar.16 mbps hız olunca full hd açılıyor videolar falan ve kota bitiyor.Hız kısıtlaması getirirsem eğer sadace indirme yapacağım oyun,programda açıp hızımın boşa gitmesini istemiyorum.Yardım edebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Modemden yapılıyor diye biliyorum ama tam nasıl yapılır bilmiyorum. Benim de büyük bir sorunum[emoji1]

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
netcut ile internetlerini kes

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
netcut ile internetlerini kes

İnterneti kesersem bizimkiler beni keser :) Ailemle yaşıyorum ortak bilgisayardan giriyoruz.Dediğim gibi hızı 1 mbps falan düşürüp hem onların işi görülsün hemde kotamı hemen bitirmesinler

Reaksiyon puanı
16,118
annen bu oyunu fark ederse o pcden de olursu paketi değiştirmeye bak.

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
o zaman masaüstü ekranına lütfen bu bilgisayarda dizi film izlemeyin falan yazın her seferinde görecektir o zaman

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama hız limiti yapılabiliyorsa şu programı indir veya şu işlemi yap diyin lütfen.Şuanda bulunduğum konumda verimli internet aldığım tek firma malesef dsmart ve fiyatları can yakıyor.Turknet v.b firmalar falan olsa hiç düşünmeden 300 tl cayma bedeli verip 150 gb akk li paket alırım 59 liraya.Film izleme falan yaz diyorsun ama bu onlarında hakkı sonuçta aileye açık alan.Amacım görüntü kalitesini düşürtmek.Otamatik modda devamlı 1080 p açılıyor bunu 360 p ye çekersem eğer kota aşırı fark edecek ve ay sonuna falan veya oyun indirmelerimde daha rahat olacağım.Lütfen biliyorsanız derdime çare bilmiyorsanızda eğer akıl vermeyin lütfen :)

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Güzel kardeşim modem üzerinden hız limiti koyabiliyorsun. Modem marka ni söylermisin

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Modemin Qos destekliyor mu eğer destekliyorsa bunu yapabilmen mümkün

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Modem arayüzüne gir orada QOS zamanlayici yada sınırlayıcı yazmasi gerek varsa bu özellik yapılabilir

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Anladim ama beni bekleyebilirsen eğer iş yerindeyim eve geçince sana bu konuda farklı birşeyler yapabilirim

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Anladim ama beni bekleyebilirsen eğer iş yerindeyim eve geçince sana bu konuda farklı birşeyler yapabilirim

Bir arkadaş an itibariyle yardımcı oldu çok sağol ilgilendiğin için :) NetLimitter diye bir program var istediğin uygulamayı düşürüyor :)

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Sorununun çözüldüğüne sevindim. Sanırım bunun için bir konu açabilirsin faydalı olur

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Turknet'e geç 16 mb hız ve 150 GB AKK veriyor 60 TL'ye herkese bolca yeter yetmezse de ayın 25'inde kota biter kalan 5 gün sıkıntı olmaz ailen için.

Fiber altyapın varsa fiyat artmadan 100 mb hız veriyor yani 60 TL yine.

Üstelik taahhüt istemiyor koşulsuz istediğin ay veya gün çıkabiliyorsun.

Bugün onaylandı benim geçtim hızım aynı ve 150 GB kota var . Taahhüt bittiği için TTnete 82 TL veriyordum buna 60 TL ve istediğim an iptal edebilirim. İptal edecek bir neden de yok.

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
direk modem üzerinden yapılmıyo deye biliyorum sinyal arttırıcı alırsan 60tl gibi bi fiyatı var onun üzerinden yapabilirsin benim bildiğim tek yol bu ben bu şekilde yapmıştım

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar şuanda kullandığım paket 16 mbps hız 75 gb kota ve yetmiyor.Yetmemesinin sebebi kardeşim,annem televizyon gibi kullanıyorlar.Canlı yayınları falan izliyorlar.16 mbps hız olunca full hd açılıyor videolar falan ve kota bitiyor.Hız kısıtlaması getirirsem eğer sadace indirme yapacağım oyun,programda açıp hızımın boşa gitmesini istemiyorum.Yardım edebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim :)
Kotayı artır veya 8 mbps lik pakete geç :)...

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Turknet'e geç 16 mb hız ve 150 GB AKK veriyor 60 TL'ye herkese bolca yeter yetmezse de ayın 25'inde kota biter kalan 5 gün sıkıntı olmaz ailen için.

Fiber altyapın varsa fiyat artmadan 100 mb hız veriyor yani 60 TL yine.

Üstelik taahhüt istemiyor koşulsuz istediğin ay veya gün çıkabiliyorsun.

Bugün onaylandı benim geçtim hızım aynı ve 150 GB kota var . Taahhüt bittiği için TTnete 82 TL veriyordum buna 60 TL ve istediğim an iptal edebilirim. İptal edecek bir neden de yok.

Bir araştırayım tahattüt vermemek güzel olur herhalşde :) Çünkü bazı firmaların paketleri güzel ama verimsiz oluyor.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Netcut programında da o ayarlamalar var. Sadece interneti kesmez.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Orada ekleme var ip ekleyeceksiniz modem markasına göre değişiklik gösteriyor QOS
Benim modem ttnet kablosuz modem. Benzer sıkıntı bende var.evde komsunun çocuklari tabletten oyun oynuyor kotayı bitiriyor. Mac filtreleme ile engel koydum fakat modemi resetleyip duzelttiler.tablet ile nete girmelerini istemiyorum.

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Anladım Qos tam sana göre o zaman bunu kullanirsan limitini kisitlarsan tabletten pek kullanamazlar

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Anladım Qos tam sana göre o zaman bunu kullanirsan limitini kisitlarsan tabletten pek kullanamazlar
onun mac ve ip adresini ipscan24 ile görebiliyorum.fakat radmin wiev ile tablete giremiyorum.yani aynı ağdaki tableti açıkken kendi bilgisayarımdan kontrol altına almak istiyorum.bunu nasıl yapabilirim.bilginiz varmı?

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Aslında ağ dan biraz anlasan paylaştığım bir program var WireShark adında
--- Gönderi Güncellendi ---
WireShark 64Bit