İnternet hızım düşük , arttırma yolu var mı?

Bu konuyu okuyanlar

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
netlimitsiz tarifesini kullanmaktayım. 8 e kadar olan hızdan yalnızca 4 ü alabiliyorum. Fakat yakınlarımda 8 alan insanlar var. Doping in sitesinde de hattımın 11 mbit desteklediği yazıyordu. Tabi altında falan filandan dolayı değişebilir cart curt yazıyo her zamanki gibi. Benim istediğim ise en azından 6 mbps filan almak. Bunun için müşteri hizmetlerini arayıp ne demeliyim :D

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arayacaksın ben 8 mbit netlimitsiz tarifesine abone olduğunu fakat hızının 4 mbit'i geçmediğini söyle ve bağlantı hızının arttırılmasını istediğini belirt. 8mbit'i istiyorum de adamlar mutlaka 6 çıkarır en kötü

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2

[MENTION=6828]XuSeR[/MENTION] Benimde hızım bu. Arayıp desem bende 8 mbitim istiyorum desem, santralden dolayı diyecek fakat santral hemen kapın dibinde başka yapılabilecek bir şey var mı ? Birde bu ping nasıl düşürebilirim ?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23

@XuSeR Benimde hızım bu. Arayıp desem bende 8 mbitim istiyorum desem, santralden dolayı diyecek fakat santral hemen kapın dibinde başka yapılabilecek bir şey var mı ? Birde bu ping nasıl düşürebilirim ?

Santral kapının dibindeyse çok rahat alman lazım arkadaşım ping de büyük ihtimal senin hattını taktıkları porttan yada aradaki kablolardan kaynaklanıyodur..
Ara de benim hızımı adam gibi yapın de onlarda santral der büyük ihtimal uzaksın cart curt dersin sanrtal evimin dibi santral in içine felanmı taşınmamı bekliyosunuz de biraz uğraş düzeltirler..

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=33267]davut[/MENTION] Yarın ilk işim olacak, peki bu pingi düzeltmenin hiç mi yolu yoktur ?

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha önce yazdığım gibi internetimi bu sebepten kapatmak istiyorum diye söyle :)

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
netlimitsiz tarifesini kullanmaktayım. 8 e kadar olan hızdan yalnızca 4 ü alabiliyorum. Fakat yakınlarımda 8 alan insanlar var. Doping in sitesinde de hattımın 11 mbit desteklediği yazıyordu. Tabi altında falan filandan dolayı değişebilir cart curt yazıyo her zamanki gibi. Benim istediğim ise en azından 6 mbps filan almak. Bunun için müşteri hizmetlerini arayıp ne demeliyim :D

Kardeş benim hız 2'di sonra 444 0 375'i aradım (Akşam 7'den Sabah 7'ye bedava zamanında bol bol konuş günlük 100 dk galiba) Sonra hızım düşük diye arıza kaydı oluşturttum. Ardından sorun düzelmeyince tekrar aradım ama bu seferki bir arıza kaydımın bulunduğunu bir işlem yapamayacağını söyledi. Ondan sonraki gün ise tekrar aradım bir bayan çıktı müşteri hizmetlerinden. Allah razı olsun ben bir tane daha arıza kaydı oluşturdum dedi ve işlemleriniz hızlanacak diye ekledi. Ve ondan bir sonraki günde ise TTNet'ten aradılar , Hız arttırma işlemleriniz devam etmektedir modemi kapamayın dediler. 2-3 saat sonra ise Türk Telekom aracında TTNet görevlileri geldi. Kablo bağlantısının hatalı yapıldığını ve sadece bana internet geleceğine yan odadaki paralel telefona'da internet gittiğini söyledi. Sonra kabloları düzenlediler. Yan odaya sadece telefon bağlantısı gönderdiler. Ping değerlerinde gözle görülür bir artış oldu. Hattınız 7 Mbit'e kadar destekliyor dedi ama beni tekrar aradılar TTNet'ten. Hattımın 2'ye kadar desteklediğini söylediler. Ben hattımın 7'ye kadar desteklediğini söyleyince tamam interneti hızlandırıyorum dedi. İlk olarak 4 ve sonrasında 6 Mbit verdi.

6 Mbit hıza izin vermesine rağmen 5.2 Mbit alıyorum ama buna da şükür. 190 kb/s olan torrentlerim 650 kb/s oldu.

Sizde bu işin arkasını bırakmayın derim.

Edit : Bu yazıyı yazdıktan sonra internet gitti ve hızım 6 oldu :D

2073848373.png

Ayrıca ping 20'den 18'e indi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
DOWLAND 2,19 UPLOAD 0,45 WE PİNG 86 - bu halde olduğu için bir çok uygulamada sorun çekiyorum ne Yapmam lağazım . Yardmcı olursanız sevinirim

Sakirus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ortalama bi modem 3. kattayım tp lınk tl-wn722n kullanıyorum. mükemmle olmasa da idare eder.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

usttekini yazınca internet bu oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç konuşmayın 6. bilmem kaç diye sinirimi bozmayın 1,56 download 0,76 upload ım var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba yüksek hızda bağlantı istiyorsan kablo çekmen lazım bunun için elektrikciden tel 2 veya cat 5 kablo alacaksın ben 25 metre aldım hızım 8 kat yükseldi.

sekhum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Hızınızın yüksek olması için önce tel 2 kablo veya cat 5 kablo almanız lazım ben 25 metre aldım akn'dan dolayı hızım bu şekildedir.

Normal hızım 8 mbps yani ttnet'e bağlı hızınız ve kablo hattınız sağlam olmalıdır. Saygılarımla.

sekhum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

50 gb akn (Adil Kullanım Noktası) geçtikten sonra 3 mbps olarak hızın düşer (bütün ttnetliler için geçerlidir aknsiz hariç) hat kablon çok sağlamsa 4 mbps alabilirsin mesela ben akn den sonra 3 mbps gelmesi gerekirken 4 mbps alıyorum neden çünkü kablo çektim 25 metre ek yaptırmadan elektrikçi gelip yaptı mükemmel oldu. Bu arada aknsiz yani 8 mbps düşmeden kullanmak isterseniz en yakın ttnet şubesine gidebilirsiniz. 100 TL den başlıyor bilginize. Dediğim gibi tel 2 veya cat 5 kablo çekmen lazım yaz kış demeden kesintisiz mükemmel bağlantın olur.

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar teşekkürler ama artık hiper kullanıyorum :)

finrod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İstediğini yap yetersiz oluyor ofiste 3 kişiyiz 8 mbps yetersiz kaldı. 2. modemle işi çözdük.

Hsyn3545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3651853573.png

benimkine ben yavaş diyodum
meğerse baya hızlımış :thumbup1::)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Download: 27.3 Upload: 6.43 Ping: 17

Download hızını arttırmanın yolu var mı???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birde buna bakın download kötü ama olsun :D
Ping; 16
Download;4.15
Upload; 4.20

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bi video izledim adam speed test yaptı dowloadı 85mbs uplaod sa 65 oldu nası oluyo

kadiravcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arayacaksın ben 8 mbit netlimitsiz tarifesine abone olduğunu fakat hızının 4 mbit'i geçmediğini söyle ve bağlantı hızının arttırılmasını istediğini belirt. 8mbit'i istiyorum de adamlar mutlaka 6 çıkarır en kötü
benim internetimin hızı 0.16 mphs falan bunu nasıl düzeltebilirim.internetimin tarifesi 8mphs yalın limitsiz internet bunu nasıl yapabilirim lütfen en kısa sürede bir cevap yazarmısınız

kadiravcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ar
benim internetimin hızı 0.16 mphs falan bunu nasıl düzeltebilirim.internetimin tarifesi 8mphs yalın limitsiz internet bunu nasıl yapabilirim lütfen en kısa sürede bir cevap yazarmısınız
benim internetimin normalde hızı 8mphs hızında ama telefonumdan hız testini açtığımda hızım 0.16 mphs olarak gösteriyor bunu nasıl düzeltirim
lütfen cevap verin

05387424519

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede aynı sorun var 12Mbpt İnternet aldık 2 yi göremiyor.Kanal değiştiriyorum üstünde olduğum kanal hep en düşüktür oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben ne yapayım bunu yükseltmek için 6 7 demeyin hiç