Bu konuyu okuyanlar

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar, ben Türk telekom 35 mbps hızında internet kullanıyorum. İnternet hızımda yaklaşık bir haftadır sürekli düşüp sabit kalııyor. 13-14 mbps geçmiyor. Modemi açıp kapasamda düzelme yok tek modem açıkken ana hat kablosunu splitterdan çıkarıp modeme direk takarsam 24-25 mbps kadar çıkıyor ama oda çok sürmüyor 10-15 dk sonra tekrar 13-14 mpbs geri düşüyor. Bu sefer tekrar ana hat kablosunu geri splittera takıp splitterdan gelen kabloyuda modeme takınca tekrar 24-25 mbps kadar hız alıyorum ama gene 10-15 dk sonra tekrar 13-14 mpbs geri düşüyor. Modemi sıfırladım sorun hala devam ediyor. Modemi başka biryerde deneme imkanım yok yada başka bir modemi evde deneme imkanım da yok lütfen yardım edin arkadaşlar çıldırmak üzereyim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Modem olarak Zyxel VMG1312-B10D kullanıyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Standart TT sorunları. Ne modem ne altyapi, yogunlugu kaldiramiyor sunucular.

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
BTK sansürü ( filitresi ) yüzündendir her iss bu filitreyi uygulamak zorundaymış... Speed test - how fast is your internet? | DSLReports, ISP Information test et gör...

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hız testlerinin doğru gösterdiklerini düşünmediğim için pek güvenmiyorum benim için hız testi bir dosya yada programı indirirken elde ettiğim hızdır. Dosya veya program indirirken hızım şuanda 13-14 mpbs ile indiriyorum hız testlerine kalırsa hızım 7-8 mpbs geçmiyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hız testlerinin doğru gösterdiklerini düşünmediğim için pek güvenmiyorum benim için hız testi bir dosya yada programı indirirken elde ettiğim hızdır. Dosya veya program indirirken hızım şuanda 13-14 mpbs ile indiriyorum hız testlerine kalırsa hızım 7-8 mpbs geçmiyor.
steam ile test edince 50mbps hz tam oluyor... 6,7MB/s görmen gerek... 50mbps MB/s değeri için...

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
35mpbs ye kadar dedikleri bu olsa gerek. Vermiyorlar o hızı işte