İnternet hızı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

hyliterin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı internete bağlı olmamıza rağmen arkadaşım ile aynı platform üzerinden indirme yaptığım zaman benim hızım 3-4 mb/s olmasına rağmen onun kinin bilgisayarında indirme hızı 25 mb/s lerde dolaşıyor .Donanımsal olarak tek fark ram.Bu sorunun nedeni ne olabilir acaba?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ortak wifi ağına mı bağlanıyorsunuz?

hyliterin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet kütüphane wifisi bizim dışımızdada bağlanan kişiler var aynı anda

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
laptop sanırsam , eğer öyle ise wifi kartınızın özelliklerini yazabilirseniz daha iyi anlaşılır. bazı kartlar eski ve zayıf çekiş yaparlar o sebeple... ama ayrıntı verirseniz yazılımsal çözüm var mı diye bakarız.

hyliterin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendiminkinde qualcomm atheros AR956x wireless network adapter var .arkadaşımınkinde INTEL dual band wireless -ac 3168 var karşılaştırmalı olarak söylemem gerekirse

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sizinkinin özelliklerini henüz bulamadım internette zaten dns ayarları ile ilgili sorun yaşıyorum ama arkadaşınızın kartı ac tipi yani en yeni versiyon wireless adaptörlerinden. yine de driver booster gibi bir program ile kartınızın yazılımının güncel olup olmadığına bakmanız iyi olur.

hyliterin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim hocam yardımınız için biraz internette araştırayım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
rica ederim, katkım olduysa birazcık bile...

hyliterin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi driver booster programı ile çoğu sürücümün güncel olmadığını farkettim onları güncelleyeceğim hocam wifi adaptorude buna dahil her şey için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz