İnternet hızı dengesizliği [Yardım]

Bu konuyu okuyanlar

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
arkadaşlar merhaba s.online kullanıyorum ancak şöyle bi sorunum var akk doldu faturayı ödedim faturayı ödedikten 3 gün sonra internet ancak hızlandı örneğin akk doluyken 1 mbps alıyodum taki 5 dk önceye kadar son 5 dk dır speed test yaptım 25 mbps olmuş upload hızı ise 7 olması lazım sorunum şu net 25 mbps ken indirme yaparken 120 kbs de indiriyor bu nasıl oluyor net bazen hızlanıp bazen yavaşlıyor akk hemen doluyor bazen akk geç yenileniyor wifi şifresini kırdılar diye şifreyi değiştim ancak gene aynı fatura bazen 40 50 tl aşıyor
çok karışık oldu ama bu sorunların nedeninibilmek isterim
not: s.online arıyınca ilgelenmiyor.teknik arıza diyip geçiyor ..

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
arkadaşlar merhaba s.online kullanıyorum ancak şöyle bi sorunum var akk doldu faturayı ödedim faturayı ödedikten 3 gün sonra internet ancak hızlandı örneğin akk doluyken 1 mbps alıyodum taki 5 dk önceye kadar son 5 dk dır speed test yaptım 25 mbps olmuş upload hızı ise 7 olması lazım sorunum şu net 25 mbps ken indirme yaparken 120 kbs de indiriyor bu nasıl oluyor net bazen hızlanıp bazen yavaşlıyor akk hemen doluyor bazen akk geç yenileniyor wifi şifresini kırdılar diye şifreyi değiştim ancak gene aynı fatura bazen 40 50 tl aşıyor
Modemde bir dengesizlik olabilir. Kontrol ettiniz mi? Yada bir hacker sizi sömürüyor.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bir dosya indirirken sürekli hız dalgalanması varsa hatta sıkıntı vardır.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Bir dosya indirirken sürekli hız dalgalanması varsa hatta sıkıntı vardır.
netin hızında dengesizlik var bazen çok hızlanıyor bazende youtubedan video zor açıyor faturayı ödediğim halde 120 kb/S de indirme yapıyor
25 mbps gözüküyor speed testte
--- Gönderi Güncellendi ---
Modemde bir dengesizlik olabilir. Kontrol ettiniz mi? Yada bir hacker sizi sömürüyor.
3 ayda bir şifre değiştriyorum wpa/2

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Tarayıcı değiştirip deneyin.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bazı websitelerinde sınırlama konuluyor. Örneğin 1 GB'lik dosya hem CloudMail de hem Google Drive da diyelim CloudMail'den yarım saatte indiriyorsan Google Drive'da 2 saate kadar çıkabilir. Bazen download sunucusunun yoğunluğundan da kaynaklanan bir durum, indirmeyi farklı bir siteden deneyip bilgilendirirsen biraz daha ayrıntıya geçebiliriz.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
+
Bazı websitelerinde sınırlama konuluyor. Örneğin 1 GB'lik dosya hem CloudMail de hem Google Drive da diyelim CloudMail'den yarım saatte indiriyorsan Google Drive'da 2 saate kadar çıkabilir. Bazen download sunucusunun yoğunluğundan da kaynaklanan bir durum, indirmeyi farklı bir siteden deneyip bilgilendirirsen biraz daha ayrıntıya geçebiliriz.
yok hocam indirmede sıkıntı var bazen arama moturuna yazdığım gibi yapıştırıyo sonucu bazende bekletiyor 18 mb videoyu 8 dk da indiriyor 125 kbs ile

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
O zaman ya modemden ya da hattan kaynaklanan bir problem eğer imkanın varsa başka bir modem dene fazladan yoksa yenisini almana gerek yok arıza bildirimi oluştur geldiklerinde yapamazlarsa başka modem dene ki büyük ihtimal yapacaklardır.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
O zaman ya modemden ya da hattan kaynaklanan bir problem eğer imkanın varsa başka bir modem dene fazladan yoksa yenisini almana gerek yok arıza bildirimi oluştur geldiklerinde yapamazlarsa başka modem dene ki büyük ihtimal yapacaklardır.
hattan olabilir modemden saymam net hızım iyi şuan ama indirme hızı çok düşük ve net hızım akşamları dahada artıyor

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Ya iç kablodandır ( ev içinde ki ve modeme takılan bölümler arası ) yada dışarıda ki telefon hattı kablolarındandır. Arıza kaydı açtır baksınlar.

Benimkinde ise modeme takılan o beyaz aparat var ya işte o bozuktu adam penseyle çıkardı hemen yenisini taktı. Modem yada dışarıdan değilmiş modeme takılan o çentikli küçük plastik aletindenmiş. Sen de baktır istersen.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
arkadaşlar benim netibirimi kullanıyor diye program indirdim ben pek anlamam açıkçası nedir doğru olan
resim bu :
Adsız.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Modemi yeniden başlatmanız sorununuzu çözebilir.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
5 cihaz modeme bağlı görünüyor. MAC filtreleme yaparak sadece kendine ait MAC adreslerine izin vererek izinsiz girişleri engelleyebilirsin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Normalde modemi yeniden başlatmazsam AKK ayın birinde sıfırlanmamış gibi bir şey oluyor. Ama modemi yeniden başlattıktan sonra beta.speedtest.net'ten internet hız testi yaptığımda internet hızının arttığını gözlemleyebiliyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
modei yeniden başlattım sorun çözüldü ancak biri kulanıyor galiba netimi
Tarayıcıya girin. Üstteki arama çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve enterlayıp modem arayüzüne gidin. Orada modem arayüzünü kullanıcı adı ve şifresini girin. Daha sonra internetinize kimin ve hangi cihazın bağlandığını görebilirsiniz. Hangi cihazın bağlandığını görebilirsiniz sözümü biraz daha açayım:
İnternetinize cep telefonundan mı yoksa bilgisayardan mı bağlandığını görebilirsiniz.