İnternet Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

emeklinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben Turkcell superonline kulllanıyorum ve superonlinenın bana vermiş oldugu Modemi(Air6372SO)kullanmaktayım. Bilgisayara Kablolu olarak internete bağlanıyorum Telefonlar ve tabletlerde Wifi üzerinden bağlanmaktayım.
18 gündür internetimde problem vardı dün çözüldü ama bu seferde bilgisayarda forumda gezinirken veya facebookta gezinirken Telefondan birisi VİDEO İZLEMEMESİNE RAĞMEN Hem Bilgisayarda internet aşırı derecede kasıyor bir sayfa 30 saniyeden uzun sürede açılıyor hemde telefonda aşırı derecede interneti yavaslıyor. İnternet hızım 6-7Mbps öndeden 4mbps olmasına rağmen böyle sorun yoktu 4mbps iken hem telefondakiler wifiden video izliyor bende pcden film izlerdim kasmazdı sadece online oyuna girdiğimde ping biraz yüksek olurdu ama şimdi 7mpbs olmasına rağmen video izlemesek bile sayfalar açılmıyor. Wifiyi ne zaman kapatırsak ozaman düzeliyor. Bunu nasıl çözebiliriz. Lütfen yardım edin.

EK NOT: EVİMDE WİFİ 2 DİŞ ÇEKİYOR FULL ÇEKMİYOR

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sorunun kaynağı birden fazla olabilir. Bunlardan ilki modem, başka bir modem ile denemenizi tavsiye edebilirim. Düşük bir ihtimalde hatlardan olabilir.Tekrar 4 Mbps hıza düştüğünde sorun çözülüyor mu onuda denemelisin.
İlk akla gelen yeni bir modem(anten güçlü yüksek) ile dene, umarım düzelir.

Son düzenleme: