Internet Explorer video aynatmada yeşil ekran hatası?

Bu konuyu okuyanlar

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar bugün W8.1 64bit kurdum.İnternet explorerda video sitelerinde videoları oynatmak istediğimde yeşil bir ekranla karşılaşıyorum.Video oynuyor fakat ekran yemyeşil..Bu sorunu nasıl çözebilirim???

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Eğer video açılıyorsa video üstünde sağ tuşa tıklayıp AYARLAR'a girin.

Ayarlarda altta gördüğünüz sembollerden en baştakine tıklayınca açılan pencereden donanım hızlandırmayı iptal edin.

Tarayıcınızı kapatıp yeniden açın

Bunu deneye bilirsin

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2 secenek ise youtube de yeşil olan her hangi bir videoyu acın internet explorer dan ve aşağıdakileri sırasıyala uygulayın

internet explorer ve video acıkken

Ayarlar/internet secenekleri/Gelişmiş/İnternet explorer ayarlarını sıfırla seceneğine tıklayınız/acılan pencerede kişisel ayarları sıfırla kutucuğunu işaretleyin ve alt tarafta bulunan Sıfırla basınız işlem bitikden sonra TAMAM deyin explorer kapatın tekrar deneyiniz.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Açılan pencere bu. Buradan ne yapacagım ?
ju3y2e2u.jpg

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Ekranda görünen alt sa monitor gibi olan simgenin üzerine gel tıkla cıkan secenekde donanım hızlanladırma özeliğini etkinleştir

Bunu dene olmasa başka bir yöntem var onu yazacağım hemen cevap verirsen.

4690753756_06816ba605_b.jpg

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Benim gönderdiğim resimde zaten monitörün içindeki seçenekler var. Donanım hızlandırma diye birşey yok kardeş.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Biraz beklersen bir video hazırladım buraya yükleyim.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Video kendim yaptım acilen oldu video görünen işlemleri aynısını uygula

youtube herhangi bir video acın hangi tarayıcada yeşil video sorunu var ise

video durdurun video üzerine gelin sağtıklayın Genel ayarlara tıklayın ve video görünen tüm işlemleri yapın

Not:video üzerinde Genel ayarlara tıkladıkdan sonra acılan pencereden sonra tüm taraycılarını kapatın

[video=youtube;UuJc3pFzN0A]http://www.youtube.com/watch?v=UuJc3pFzN0A&feature=youtu.be[/video]

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Valla kardesim uğraşıyorum ama bu seferde yeşil ekranda sag tikladigim zaman ayarlar ve genel ayarlar bölümü çıkmıyor. Herhalde biraz önce yukarıda bahsettigin sıfırlama işleminden olmuş olabilir mi?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
yok sorun şu donanım hızlandırma ve senin bilgisayarla uyumsuzuğu kısaca acıklaması burda. windows 8.1 yüklediğin icin normalde bu sorunu cözümü bu dur diğer işletim sistemlerde.

display_tr.gif

[h=4]Görüntü ayarları nelerdir?[/h]Görüntü ayarları, Flash Player'da oynatma hızını arttırmak üzere donanımla hızlandırılmış ölçekleme özelliğini kullanmanıza olanak verir.
[h=4]Hiçbir şey yapmazsam ne olur?[/h]Varsayılan olarak Flash Player'da oynatma kalitesini, özellikle de tam ekran oynatma performansını arttırmak için Donanım Hızlandırmayı Etkinleştir seçeneği belirlenmiştir.
[h=4]Donanımla hızlandırılmış ölçekleme nedir?[/h]Flash Player yüksek kalitede video ve görüntü görüntüleyebilmesine karşın donanımla hızlandırılmış ölçekleme, görüntü ve videoları Flash Player'ın kendisine göre daha net ve hızlı bir şekilde görüntüleyebilmek için bilgisayarınızdaki video veya ekran kartını kullanır.
[h=4]Donanımla hızlandırılmış ölçekleme tüm bilgisayarlarda çalışır mı?[/h]Donanım hızlandırmalı ölçeklemenin çalışması için Windows'ta VRAM128 MB ile Microsoft DirectX 9 uygulamasına ve Apple Macintosh, OS X v10.2 veya üstü içinse OpenGL'ye ihtiyacınız vardır. Eski donanım ve sürücülerle ilgili uyumluluk sorunları olabilir. (Bkz. Flash Player sistem gereksinimleri.) Flash Player'ın daha eski sürümlerinde oynatıcı, donanımla hızlandırılmış ölçeklemeden yazılım ölçeklemeye geri döndüğünde büyük değişikliklerle karşılaşmazsınız.
[h=4]Flash Player'da görüntüyle ilgili sorun yaşarsam ne yapmam gerekir?[/h]Flash Player'da düşük resim kalitesi veya yavaş görüntüleme süreleri gibi görüntü sorunlarıyla karşılaşırsanız, Görüntü panelinde Donanım Hızlandırmayı Etkinleştir seçeneğinin seçimini kaldırın. Bu, Flash Player'da karşılaştığınız donanım veya sürücü uyumluluğu sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Bu durumda Flash Player, içeriği ölçeklemek ve görüntülemek için yazılım kullanır.
[h=4]Bu paneli tekrar nasıl görüntüleyebilirim?[/h]Görüntü panelini görüntülemek için:

1. Oynatma sırasında uygulama görüntüsünü sağ tıklatın (Windows) veya Control tuşuna basıp tıklatın (Macintosh).
  2. Bağlam menüsünde Ayarlar'ı seçin. Görüntü paneli, gösterilen ilk paneldir.

yani burda bir driver uyuşmazlığı var ekran kartını windows 8.1 ile uyuşmazlığı olabilir ekran kartın modeli ve sürücü yazılım hangisidir söylersen yardımcı olabilirim.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Ekran kartım atı Radeon HD 4650.
2xx4.jpg

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Indiriyorum hemen deneyeceğim.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
resmini şimdi gördüm zaten senin PC de Radeon HD 4650 var olan driver zaten yüklü değilmiş normal windows update ile beraber gelen wddm 1.1 yüklümüş sorun burdan dediğim gibi ekran kartını orjinal olanı yüklersen sorun ortadan kalkmış olur.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
evet bazı sistemlerde başarısız yükleme oluyor aynı sayfada 13.1 olanı yükle orjinal driver 13.1 olan dır onuda dene arkadaşım zaten sende şuan windows update ile gelen WDD 1.1 yükle buda sana yetirince perfoman vermez oyun video vs.

Ekranda görünen alt sa monitor gibi olan simgenin üzerine gel tıkla cıkan secenekde donanım hızlanladırma özeliğini etkinleştir

Bunu dene olmasa başka bir yöntem var onu yazacağım hemen cevap verirsen.

4690753756_06816ba605_b.jpg

Driver yükledikden sonra şu işlemi tekrar dene .

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
W8.1 de İE tarayıcısı için flash player yerleşik olarak gelir.. Ayrıyeten flash player kuramazsınız. Güncellemeyi windows update vasıtasıyla yapın..

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
evet bazı sistemlerde başarısız yükleme oluyor aynı sayfada 13.1 olanı yükle orjinal driver 13.1 olan dır onuda dene arkadaşım zaten sende şuan windows update ile gelen WDD 1.1 yükle buda sana yetirince perfoman vermez oyun video vs.

Driver yükledikden sonra şu işlemi tekrar dene .
Elektrikler kesilmişti.Şuan yüklüyorum bakalım olacak mı?

Masaüstünde sağ tıklayıp Catalsy Control Center'a tıkladığım zaman bu açılıyor.
mf8w.jpg

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
W8.1 de İE tarayıcısı için flash player yerleşik olarak gelir.. Ayrıyeten flash player kuramazsınız. Güncellemeyi windows update vasıtasıyla yapın..

Bak burda haklısın dostum hiç aklıma gelmedi ama sorun flash player ekran kartıyla uyuşmazlığı eğer ekran driver sorunu cözerse yukarda belirdiğim gibi donanım hızlandırma özeliğini etkinleştirmeyi kaldıra bilir şuan oraya gelemiyor arkadaş.

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
AMD' nin catalyst 13.1 sürümünü windows 8.1' e kurmak için windows kurulum sonrasındaki ayarlardan sürücüleri otomatik yükle seçeneğini kapatman gerekiyor, windows açılınca da 13.1 driverını indirip kurabiliyorsun onu kabul ediyor. Aksi halde windows uptade üzerinden otomatik kurulum yapınca malesef 13.1 yemiyor. Windows 7 için 13.9' u yayınladılar aslında, yakın tarihte 8.1 içinde HD2000-3000-4000 serisine de gelir. Ama kötü bir senaryo daha var tabi. "size desteği kestim" diyip bizi ortada da bırakabilirler :)

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar problem çözüldü sanırım.Az önce girdim IE'dan Youtube'a ve yeşil ekran olmadan video açıldı.Birkaç video denedim ve yeşil ekran sorunu olmadı. :) İnşallah düzelmiştir.
2ksa.jpg

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Elektrikler kesilmişti.Şuan yüklüyorum bakalım olacak mı?

Masaüstünde sağ tıklayıp Catalsy Control Center'a tıkladığım zaman bu açılıyor.
mf8w.jpg

Bak işte Tam söylemek istediğim sorun aslında ekran kartında dolayı cok sorunun var yaşadığın problemin asıl nedeni ekran kartı ve driver yüklerken tam olarak sorunu gösterdi. ekran kartı driver wddm 1.1 olarak yüklü olduğunda ekran kartın GPU dan hiç yararlanmıyorsun dediğim gibi sorun sadece ekran kartı driver dan.

Sorunun cözümü burda buraya bakarsan cözebilirsin bunları harfiyen uygula

Burdan

Arkadaşlar problem çözüldü sanırım.Az önce girdim IE'dan Youtube'a ve yeşil ekran olmadan video açıldı.Birkaç video denedim ve yeşil ekran sorunu olmadı. :) İnşallah düzelmiştir.
2ksa.jpg

peki şimdi bir ekran kartı driver baka bilirmisin aygıt yöneticisinden artı video üzerine gel sağ tıklayarak ayarlardan o işlemi yapabilirmisin yüklediğin ekran kartın driver dll dosyalarını C: diskine atmış ise calıştımış olabilir yani driver yüklemiş olabilir sadece catalyst control center calıştırmıyordur C: diskine bakarsan AMD klasör görürsün

Bir soru daha yaptığımız flash player işlemlerinden beri hiç bilgisayarı yeniden başlatmışmıydın yoksa elektrik kesilirken ilkez mi kapatıldı acıldı

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Bak işte Tam söylemek istediğim sorun aslında ekran kartında dolayı cok sorunun var yaşadığın problemin asıl nedeni ekran kartı ve driver yüklerken tam olarak sorunu gösterdi. ekran kartı driver wddm 1.1 olarak yüklü olduğunda ekran kartın GPU dan hiç yararlanmıyorsun dediğim gibi sorun sadece ekran kartı driver dan.

Sorunun cözümü burda buraya bakarsan cözebilirsin bunları harfiyen uygula

Burdan

peki şimdi bir ekran kartı driver baka bilirmisin aygıt yöneticisinden artı video üzerine gel sağ tıklayarak ayarlardan o işlemi yapabilirmisin yüklediğin ekran kartın driver dll dosyalarını C: diskine atmış ise calıştımış olabilir yani driver yüklemiş olabilir sadece catalyst control center calıştırmıyordur C: diskine bakarsan AMD klasör görürsün

Bir soru daha yaptığımız flash player işlemlerinden beri hiç bilgisayarı yeniden başlatmışmıydın yoksa elektrik kesilirken ilkez mi kapatıldı acıldı
pnb3.jpg
wwlu.jpg

qrqz.jpg

Yaptığımız işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatmıştım ama olmamıştı.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
şimdi videolar acılıyormu halen varmı yeşil video eğer yoksa sorun yok ama sen her şey7e rağmen şu ekran kart driver sorunu cöz illeride başını ağrıdır.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
şimdi videolar acılıyormu halen varmı yeşil video eğer yoksa sorun yok ama sen her şey7e rağmen şu ekran kart driver sorunu cöz illeride başını ağrıdır.
Şimdi açılıyor videolar,yeşil ekran yok.Yani şuan ben ekran kartından faydalanamıyor muyum?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Sorun bugün tekrar başladı.Anlamadım.:blink:

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Senin birşekilde ekran driver hal etmen lazım dediğim gibi sorun ekran kartında yada biraz bekleyecen windows 8.1 icin senin ekran kartına uygun driver cıkmasın.