İnternet Çocuğu Nasıl Yetişir?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152

Bilişim Eğitim Merkezi, ailelere, çocuklarını internetin zararlarından koruma yöntemleri ile ilgili "Güvenli İnternet Günleri" eğitim seminerlerini başlattı.

Bilişim Eğitim Merkezi, "Güvenli İnternet Günleri" başlığında düzenlediği aileleri bilinçlendirme eğitim seminerleri Beyoğlu Belediyesi'nde 8- 15 ve 22 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştirildi. İkincisi Bahçeşehir Belediyesi ile 1 Haziran 2007 tarihinde yapılan seminerlerde ailelerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Ailelere "İnternet Nesli Yetiştirmeyi Biliyor muyuz?" içeriği ile 05-15 yaş arasında çocuklarını internetin zararlarından nasıl koruyacaklarının eğitimleri ve Volsoft web filtre yazılım programı ücretsiz olarak veriliyor.

Beyoğlu Belediyesi ve Bahçeşehir Belediyesi'nde düzenlenen Güvenli İnternet Günleri kapsamında hazırlanan eğitimlere 4 gün boyunca toplam 250 aile katıldı. Beyoğlu Belediyesi'ne bağlı semt konaklarında düzenlenen eğitimlerde annelerin çocuklarıyla kurdukları teknolojik dil ve hangi yöntemlerle çocuklarını internetin zararlarından koruyabileceklerinin eğitimi verildi.

Bu proje ile İstanbul'daki tüm belediyeler ile düzenli olarak eğitim seminerlerine devam ederek ücretsiz olarak ailelerin bilinçlendirilmesi sağlanacak. Belediyelerin ve ailelerin yoğun ilgisi ile karşılanan proje 2007 yılı sonuna kadar devam edecek.

Bilgi için: Bilişim Eğitim
SDN - http://shiftdelete.net

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Proje güzele benziyor ve yararlı olucaktır diye düşünüyorum :)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Geç olmadan yapılması gereken bilinçlenmelerden bir tane... Destekçisiyim. 8)