İnternet Cafe

Açmalımıyım ?

• Kullanılan toplam oy
    27

Bu konuyu okuyanlar

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar İnternet Cafe Açmak İstiyorum Ve Bu Konu İle İlgili Yardımlarınızı Bekliyorum

İnternet Cafe Açanlar Var Biliyorsunuz Bazıları Bilgisayar Toplamayı Bırakın Masaüstünün Ne Olduğunu Bilmiyor Ben Profösyönel Yazılımcıyım Ve İnternet Cafe Açmak Bir Hayalimdi Ve Elime 1 Milyon TL Gibi Yüksek Miktarda Para Elime Geçti .Trabzona Açmak İstiyorum Adeks internet cafeyi biliyorsunuzdur Ona Benzer Birşey Yapmak İstiyorum(en az 1060 olacak makinalarda)

1.Sizce Açmalımıyım
2.Karım Ne Kadar Olur (Dükkan Merkezin Tam Ortasında)
3.Zorlukları Nelerdir

Yorumlarınızı Bilen Arkadaşlardan Bekliyorum Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkürler

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Bence o parayı faize yatır daha çok kazanırsın..

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Faiz hocam haram değil mi ?

Ukonak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar İnternet Cafe Açmak İstiyorum Ve Bu Konu İle İlgili Yardımlarınızı Bekliyorum

İnternet Cafe Açanlar Var Biliyorsunuz Bazıları Bilgisayar Toplamayı Bırakın Masaüstünün Ne Olduğunu Bilmiyor Ben Profösyönel Yazılımcıyım Ve İnternet Cafe Açmak Bir Hayalimdi Ve Elime 1 Milyon TL Gibi Yüksek Miktarda Para Elime Geçti .Trabzona Açmak İstiyorum Adeks internet cafeyi biliyorsunuzdur Ona Benzer Birşey Yapmak İstiyorum(en az 1060 olacak makinalarda)

1.Sizce Açmalımıyım
3.Zorlukları Nelerdir

Yorumlarınızı Bilen Arkadaşlardan Bekliyorum Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkürler
Abi ben fazla anlamam ama yavsiyem 1060 lı makinalar varsa 13 yaş ve altını almamalısın işlek yerlerde açman daha avantajlı olur abi kesinlike tüm pcleri görecek kameralar koy maddi hasar klavye mouse monitora

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
13 yaş altı alma aynen.

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Abi ben fazla anlamam ama yavsiyem 1060 lı makinalar varsa 13 yaş ve altını almamalısın işlek yerlerde açman daha avantajlı olur abi kesinlike tüm pcleri görecek kameralar koy maddi hasar klavye mouse monitora

Yorumlarınız İçin Teşekkürler Kardeşlerim

Cafede 8 li Gece Görüşlü Kamera Kullanmayı Düşünüyorum Her yerden Görüşü Sağlanacak Maddi Hasar Mümkün Olmayacak Yaş ise 15 Yaşından altını almayı düşünmüyorum Aile Bireyi Varsa Girebilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ve Kafeterya Açmalımıyım Sizce Tost Hamburger İçecek Vb
İnternet İçinde 1 Gbit Düşünüyorum

Son düzenleme:

Ukonak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yorumlarınız İçin Teşekkürler Kardeşlerim

Cafede 8 li Gece Görüşlü Kamera Kullanmayı Düşünüyorum Her yerden Görüşü Sağlanacak Maddi Hasar Mümkün Olmayacak Yaş ise 15 Yaşından altını almayı düşünmüyorum Aile Bireyi Varsa Girebilir

Ve Kafeterya Açmalımıyım Sizce Tost Hamburger İçecek Vb
İnternet İçinde 1 Gbit Düşünüyorum
Bence yiyecek içicek ne sat nede dışardan izin ver çünkü dökülünce masada iz kalır kalvyeye dökülse bozulur ekmek kırıntıları kalvyeden temzilemek çok zor bi bölüm yqpbilirsin orda yesinler :) benim görüşüm

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Yiyecek ve içecek sağlam olması gerekir. Sonuçta oyun oynayan insanlar genelde saat olarak fazla takılmakta, acıkacaktır ve susayacaktır.

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
haklısın kardeşim

2 inizde haklısınız balkonuda var balkona masa atıp orda yiyebilirler

Son düzenleme:

Windows XP

Asistan
Reaksiyon puanı
20
bence açma, bizim burda yaklaşık 7-8 senedir aktif olan bir kafe vardı v artık kim gelmemeye başladı çünkü hrkesin evinde pc var

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kardeşim haklısın ama tutturursan 100.000 Tl kaldırma imkanın var aylık

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Aç kardeşim kütahyada bilen bilir teras game arena diye bir yer var,makinalarda yanlış hatırlamıyorsam i3 8100,gtx 1050ti,16gb ram var.Klavye mouse steelseries böyle mavi baya kaliteli.Kulaklıklar da öyle baya sağlam.ve inan yer bulmak imkansız.Yani diyeceğim makinalar,ekipmanlar ortam kaliteli olursa mis gibi işler.Paran da var,aç derim.

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ayn kardeşim bende öyle düşünüyorum makine ekipman filan çok iyi olacak sadece klavye 1100 liralık gerisini siz düşünün

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Birde abi bence bir firmayla (sinerji itopya gibi) anlaş ve sistemleri ekipmanları monitörleri full oradan al ucuza gelir.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Bence girilmemesi gereken bir iş. Potansiyelinin çok yüksek olduğunu düşünmüyorum. Girilse bile bu paranın hepsinin buraya yatırılmasını ben kendi adıma düşünmezdim. Ülkede kafeler falan fazla yükselişte. Elimde sizin kadar para olsa ben o işe girerdim. Tabi ki kalitesini belli eden bir konseptle. Hem kaliteli, hemde isim olarak marka olabilecek tarzda bir isimle bu işe girerseniz bence paraya para demezsiniz.

Rozar2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
inşallah türkiyenin en iyilerinden olacak itopya ile anlaşmayı düşünüyorum herşeyin en kalitelisinden olucak 1 gbit internet ve ps4 de koymayı düşünüyorum üst kata kafeterya vb herşey

fakat halen kararsızım açma konusunda

başka iş önerilerin varsa alabilirim arkadaşlar ?

Son düzenleme:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Günümüzde her evde hemen hemen PC olduğu için pek mantıklı gelmiyor artık internet kafe işi.
Birde bazı kesimler var sadece cafe gibi toplu yerde takılarak oyun oynamayı seviyor. Öyle müşteriler denk gelirse olabilir.

AtakanKoć0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam, İstanbul Esenler'de bilen bilir Ozon İnternet Cafe var. Zamanında, bundan 2-3 yıl önce ₺1.000.000 civarı gibi bir rakamla kurulduğunu duymuştum. Bugün, bu kafede boş masa bulmak mümkün değil. Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsünde ki öğrencilerin bir çoğu gece yarısından sonra burayı kapattırıyorlar yani o derece iş yapıyor.

Trabzon'u çok iyi bilirim. Bende Trabzon'luyum. Uzun sokakta şu saatte dahi boş gezen, işsiz dolaşan onlarca genç bulmak mümkün. Bir çoğu bazı oyunlara bağımlılık derecesinde aşık. Eğer bu gençlerle ara kurabilir ve bunları kafenize çekebilirseniz aylık çok güzel paralar kazanabileceğinize inanıyorum.

Trabzon'u bildiğim gibi insanını da bilirim. Alıngandır, kalbi kolay kırılır. E haliyle müşteri kaybetmek kolay bir hal alır. Aynı zamanda, sinirlidir. Vallahi bir bakmışsınız oyunda ölmüş diye monitöre yumruk atmış. Maçka da bu olaya şahit oldum.

Allah her şeyi gönlünüzce versin. Hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Aynı sermayeyi, aynı şekilde daha büyük şehirlerde değerlendirmek daha verimli olur diye düşünüyorum.

Windows XP

Asistan
Reaksiyon puanı
20
kardeşim şunu da göz önünde bulundur yaşadığın yerde çingene varsa orda int. cafe açmayı unut

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
İnternet kafeciler hangi modemi kullanıyorsunuz açıklayın artık şu sırrı :) o kadar bilgisayar var nasıl kasma donma ping yüksekliği olmuyor..

Mali_Pasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

1.Sizce Açmalımıyım
3.Zorlukları Nelerdir

Öncelikle...
Her iş gerekli şartlar yerine getirildiğinde iyi kazandırır. Kazandırmaması imkansız! İstediği kadar rakip fazla olsun, istediği kadar zor yada kolay olsun; farketmez. Her durumu aşmanın şartları vardır, o şartlar yerine getirildiğinde para kazanır.
Senin durumun için ben bazı sorular sorayım, ona göre sen karar ver...
1- Paranın en az 3'te 1'ini(idealde yarı yarıyadır) işletme sermayesi olarak ayırdığında, 650bin TL yatırım sermayesi için yeterli mi?
2- İlk ay hiç müşteri gelmediği, ilk 3 ay hedeflenen doluluğun %30-50 arasında sağlandığı, ilk 6 ay %50 sağlandığı senaryolarda şirketin ayakta durması mümkün mü? Çünkü her şirketin açıldığı ilk 6 ayı(bazı durumlarda ilk 2 yılı) ayakta kalabilmek için zorlandığı zamanlardır.
3- Düzenli giderler(maaşlar+kira+faturalar+diğer giderler+fireler) düşünüldüğünde, %kaç doluluk seni kurtaran sınırdır?
4- Bu sınırı düzenli yakalayabileceğini düşünüyor musun?
5- Mahalle güvenli mi? hırsızlık vakaları oluyor mu? Güvenlik her şeydir.
6- müşteri potansiyelinin kolay ulaşabileceği bir yerde mi?
7- Tanıtımını nasıl yapacaksın?
8- Kârlılık oranı nedir? giderlere bakıldığında %kaç kazanıyorsun?
9- Koyduğun parayı ne kadar zamanda(enflasyondan arındırılmış şekilde) geri alıyorsun? 3 yıl ve daha fazlası ise, o işe girme derim.
10- İşin büyüme potansiyeli varmı? Yani her geçen yıl daha fazla kazandıracak bir iş midir? Bu soru işin geleceği adına çok kritik. Bu şekilde baktığımda ben bu tip işleri "esnaf" işi olarak tanımlarım ve belli bir potansiyelin üstüne çıkma ihtimali olmayan işlerdir. Esnaflık ise amacın devam! Değilse bana ulaş :)

Bu olay sanıyorum Metro Ethernet olarak adlandırılıyor.
Evet!
Download ve upload hızlarının eşit olması gerek ki, çift yönlü veri akışı donma yaratmasın. Ve tabi metro Ethernet bir modem değil bağlantı tipidir. XDSL'den farklıdır. O yüzden de modemleri de farklıdır, normal DSL modemleri ile çalışmaz.

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kafeyi nerede açacağınız çok önemli. Maddi durumun iyi olmadığı ortamda, o kadar sistem kursanızda saat başına ücret oranın dengesini sarsacağından fazla kazanamazsınız. Maddi durumun iyi olduğu yerde ise bilgisayarlar çok iyi değilse yine kazanamazsınız. Kafenizi maddi durumun orta seviyede olduğu ve etrafında okul, dershane v.s. olduğu yerde açarsanız, bu daha iyi olur. Sonuçta ps4 kafelerin çoğu okul civarındadır. Açacağınız yerde sizi yenebilecek internet cafe olmamalı, paranız boşa gidebilir. Kısacası, internet cafe açmak baya inceleme istiyor.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
şirket aç bence ürün üreten hem karlı hem doların fiyatını azaltmış olursun.

coicx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bence o kadar sermayeye sahipseniz yabancı ayağı da olan bir yatırım ağına katılın. Sermayenin %50'si ile 5 girişme , diğer %50'si ile daha fazla sermaye ihtiyacı olan 2 girişime yatırımcı olun. Hem yazılımcısınız daha rahat olursunuz proje seçmede hem de sermayenizi akıllı kullanıp birden bitirmemiş olursunuz.

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç gencin koşması ile yaşlı bir insanın koşması bir olur mu? Sene 2018. İnternet cafe yaşlanmış gençlik gitmiş, bebek gibi emekliyor sizi ne kadar ileriye götürebilir? Bu işin geleceği ne olabilir? İnternet cafe artık herkesin cebinde hocam.

Bu kadar param olsa ne yapardım diye kendimle istişare ettim aklıma ilk gelen fikirler

1. İnternet cafe yerine VR cafe (Detayları anlatmak uzun olur)
2. 360 derece fotoğraf kabini (Giyim mağazalarına kiralanabilir. Müşteri kotunu giyer kabine girer dokunmatik ekrandan fotoğrafı çek tuşuna basar sonra kot üzerinde nasıl duruyor 360 derece bakar)
3. AVM'lere etkinlik yapan bir firma (Ahşap oyuncak, kinetik kum etkinliği vb.)
4. Birkaç genç yeteneğe yatırım yaparak youtube kanalı kurmak bile daha mantıklı

gibi gibi. Yenilikçi bir sürü fikir var ve düşündükçe çıkar.

Yazılımcı olarak çok daha iyi işlere imza atacağınıza eminim! Çok saçma işlerden çok güzel paralar kazanan firmalar gördüm. Mesela bi AVM de şeffaf kocaman bir top içinde palyaço zıplayarak AVM içinde geziyor. 2 günlük kirasına 40 bin tl ödemişler :) Siz o parayı internet cafe de kaç günde kazanırsınız? Bi düşünmek lazım.

Allah çıktığınız hiçbir yolda utandırmasın.

Selamlar.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Ayrıca Para nerede adlı youtube kanalından internet cafe ve ps4 cafelerin masraflarına bakabilirsiniz

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Hocam DOLAR al.