internet, ağ, bağlantı gibi konulardan iyi anlayan arkadaşlar yardım

Bu konuyu okuyanlar

alperen6128

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben türkcell süperbox kullanıcısıyım ve oyunlarda paket kaybı problemi yaşamaktayım. şöyle ki oyunların bir maçını (örneğin pubg) problemsiz bir şekilde oynarken diğer maçında %90 seviyelerinde paket kaybı yaşıyorum. bu problemi yaşadığım zamanlarda internet hızımda herhangi bir sorun olmuyor, sorun olan maçlarda adeta türkcell o maç için oyuna verdiği interneti kesiyor. sorun yaşadığım maçtan çıkıp bir sonraki maça girdiğimde problemsiz bir maç oynayabiliyorum sonra tekrar bir maça girdiğimde ise problem oluyor. yani sorun olmadığı zaman hiç ping olmadan oynarken sorun olan maçta %90 paket kaybı oluyor ve bu seviye hiç düşmüyor. vpn kullanarak oyuna girdiğimde ise bu problem oluşmuyor. Problem discord'ta da mevcut bir süre problemsiz konuştuktan sonra aynı oyunlardaki gibi aniden ve sürekli olarak bağlantı problemi yaşamaya başlıyorum. güvenlik duvarı, antivirüs vb. şeyleri denedim çare olmadı, statik ip satın aldım çare olmadı sorun tuhaf ve sık karşılaşılan bir sorun olmadığı için ağ, internet, bağlantı vb konularından gerçekten iyi anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Son dönemde akşam saatlerinde Turkcellde sorun var ama sorununuz bunun ile mi alakalı bilmiyorum.

Son mesajlar