Intel'den UrbanMax Konsepti

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Intel'in Taipei IDF'te tanıttığı UrbanMax isimli dizüstü bilgisayar konsepti, Apple'a nazire yapar nitelikte. Bu ürünü özel yapan ne?

Taipei Intel Developer Forum'da tanıtılan UrbanMax isimli ürün, Intel'in dizüstü ve netbook arasında gelip giden bir tasarım şeklini gösteriyor. UrbanMax, 11,1 inç (28 cm) köşegene sahip dokunmatik ekranıyla birlikte Windows Vista işletim sistemi çalıştıran hafif bir dizüstü bilgisayar. Aslında ilk bakışta bir tablet; fakat alt tarafından çıkan klavye, düz bir yüzeye yerleştirildiğinde açılarak bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor. Tabii, etkin olarak kullanabiliyorsanız, her zaman bir ekran klavyeniz var.

intel_urbanmax_50.jpg

İçinde Ne Var?

UrbanMax isimli prototip, içinde MacBook Air'larda kullanılan ufaltılmış bir Core 2 Duo işlemci barındırıyor. 1366x768 piksellik ekran yeterince keskin bir görüntü üretecek kadar piksele sahip durumda. Ayrıca bu küçük makinede HD video oynatabilmek de mümkün olacak deniliyor. Enerji tasarrufu açısından bir de SSD maliyetini bu ürüne eklememiz gerekiyor. Bunların haricinde içinde Intel'in en son geliştirdiği ve her türlü kablosuz bağlantı teknolojisini de destekleyen bir kart olduğu düşüncesi çok yanlış değil.

intel_urbanmax_51.jpg

Bilgi için: Intel
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

svchost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi düşünülerek yapılmış. herşey kusursuz.
bir de ekranının dokunmatik olduğunu düşünsenize :)
belki de dokunmatiktir. o hava var görünümde :)

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tuşlar ışıklımı ben mi yannış gördüm(renk fln deiştiryormuş ortama göre uff ne manyak tasarım), süper bi makinaya benziyo :)

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iyi düşünülerek yapılmış. herşey kusursuz.
bir de ekranının dokunmatik olduğunu düşünsenize :)
belki de dokunmatiktir. o hava var görünümde :)

Dokunmatik diyor zaten yazıda görmemişsin sanırım.. Kesinlikle güzel bir şeye benziyorda bu güzelliklerin parası da çok güzel oluyor.. :D Kısmet olurda param olursa kaçırmam :D:D

ieee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tam olarak hayalimden geçen ürün inşallah fiyatı çok uçuk olmaz

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Hayallerimdeki bilgisayar gibi birşey bu.. :sweatdrop:
iPhone'un lafı olmaz bu kulvarda.. bırakalım ELMA armudu :wheelchair:

Bunların haricinde içinde Intel'in en son geliştirdiği ve her türlü kablosuz bağlantı teknolojisini de destekleyen bir kart olduğu düşüncesi çok yanlış değil.
İlk kez böyle bir kullanım görüyorum :wassat:...
Sınırları zorluyoruz vesselâm :mrgreen: