Intel Ve Nvidia Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

YalnızGyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayarımı yeni aldım gaming pc Asus rog serisi her şeyi dört dörtlük ekran kartı olarak Nvidia gtx 1050 ti 4 gb var. Ama bir sorunla karşılaşıyorum oyun açarken intelden ekran kartına geçiyor ekranın biraz daha parlaması ile anlaşılıyor bir yandan oyun oynuyorum bir yandan sürekli Alt Tab ile googleye gelip youtube, facebook vb. Kullanıyorum bu sırada çok sık ekran kartı değişimi oluyor geçişler ekranın biraz parlayıp, biraz kararmasıyla anlaşılıyor ve oyun takılıyor, donuyor sonra bazen mavi ekran geliyor, bazen donma geçmiyor power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum bununda pc'ye zararlı olduğunu biliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sorun direkt olarak iki grafik biriminin uyumsuzluğu ile alakalı değildir çünkü bu donanımı kullanan birçok laptop var benimki de dahil. Bilgisayarı aldığın zaman Windows kurulu halde mi geldi?

YalnızGyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun direkt olarak iki grafik biriminin uyumsuzluğu ile alakalı değildir çünkü bu donanımı kullanan birçok laptop var benimki de dahil. Bilgisayarı aldığın zaman Windows kurulu halde mi geldi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet Windows 10 olarak geldi.

Son düzenleme:

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Belki recoverylik bir durum olabilir onun dısında tarayıcı değiştirmeyi dene (chrome win10da sorun yapıyor dediler) bir de nvidia denetim masasından chromeyi de nvidia gtx 1050ti ile açsın de belki bir farklılık olur

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Temiz format atmanı öneririm. Bilgisayar ile ön yüklü gelen sistemler genelde böyle sıkıntılı olabiliyor.
Bende de aynısı olmasa bile yakın bir sorun vardı arkadaşın tavsiyesi üzerine servise göndermiştim recovery yaptılar sıkıntı giderildi