intel rapid depolama ideapad310

Bu konuyu okuyanlar

umut98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim konuyu hortlatmış gibi olucam ama benimde bi sorum olucak 25gün önce lenovo 310 ideapad aldım 8gb ram olanını pcyi düzenli olarak kullanamadım calıstıgım ıcın aksamları yorgunluktan bakamıyodum 22.gün yani pazar günü biraz bakayım dedim kasmaya başladı yanıt vermiyor diyo bütün programlarda aynı şeyi yapıyo sonra kapatmaya çalışırken ekran gitti ama pc acık fan sesi var zorla açtım ertesi gün servisi aradım yazılımsal dendi telefondan onekey e girip resetletttirdiler sorun düzelir dedi 1 saat sonra yine kasmaya başladı ekran kapanması düzeldi fakat diğer sorun devam ediyor güncelleme filanda yok bilgisayarda hepsi yapılı nette araştırdım biraz %100 disk kullanımı diye görev yöneticisne girdim %100 diyo 99 larda filan dolasıyo aldığım yere goturup iade etmek istedim biz değil servis karar veriyo dedi gönderdik buaksam 8 30 da pcyi aldım eve gemeden test ettim sorun yine aynı az bişey düzelmiş ama yine kasma var görev çubuğuna girip baktığımda intel rapid depolama diye bişey yüklemişler cift tıkladığımda ekrana arkaasın son attığı mesajdaki gibi sey geliyor yalnız orda sol tarafta sabit disk sata yazıyo bu pcnin sıfırıda özelliklerde hdd yazıyor kafam karıştı içini açmadan başka seilde tipi ogreniliyomu aldığım yer pcnin istersen 10 kere göndersende arıza giderilmedikçe başka bişey olmaz gider gelir paranı almak istiyosan makeme heyetine tüketici haklarına başvur dedi pcde en ufak çizik yoktu ama geldiğinde ufaktan ufaktan çizikler var ilk verirken tamir yazdırmamıştım ama tamir edilip gönderilmiş iade yada yenisi yazmıştık tamir etmişler 1sey tamire giderse randıman bidaha alınmaz bu böyledir benim neyapmam gerekiyor öneriniz nedir birde üstte yazdığım disk olayını acıklarmısınız teşekkür ederim kusura bakmayın uzun oldu affola acayip sinirliyim
upload_2017-8-21_23-57-1.png

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Yazdiklarinizdan pek birsey anlasilmasada sanirim bilgisayarin yavasligindan sikayet ediyorsunuz....

Bilgisayarlar ozelliklede laptoplar fabrika cikisinda ureticinin gereksiz birsuru programi ile gelirler bu programlar arkaplanda calisip bilgisayari yavaslatirlar icini acmanizi onermem daha yeni bilgisayar diyorsunuz cunku garantisi vardir. Benim onerim temiz bir format atmaniz en guncel ve stabil driverleri kurmaniz yonunde..