Intel Q965/963 Express Chipset Ayrılmış Video Belleği Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

saQsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2nOB0q.png

Bilgisayara hangi oyunu yüklersem yükleyim veya tarayıcı üzerinden ne oynarsam oynayim hepsi kasıyor. Ayrılmış video belleğini nasıl arttırabilirim ? 2GB Ram felan var ama ekran kartım bir tek vasat. Eskiden tüm oyunları oynayabiliyordum fakat bir anda ne olduysa hiç oynayamamaya başladım.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ayrılmış video belleğini arttıramazsınız, bu bellek ekran kartına aittir.
Paylaşılan sistem belleği ise bilgisayarınızdaki ram miktarına bağlı olarak otomatik atanır, bilgisayarın ram'ini arttırırsanız paylaşılan sistem belleği artar ama bunun performansa bir etkisi olmaz çünkü ekran kartınız çok eski ve çok güçsüz.
Ayrıca eğer Windows 10 veya 8 kullanıyorsanız, Windows 7 yükleyerek performansı arttırmanız mümkün.
GTA San Andreas orta ayarlarda kaldırıyor diye bir rapor okudum, GTA San Andreas 2004'te çıktı yani 2006'dan önceki oyunlara bakmanızı tavsiye ederim.

saQsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrılmış video belleğini arttıramazsınız, bu bellek ekran kartına aittir.
Paylaşılan sistem belleği ise bilgisayarınızdaki ram miktarına bağlı olarak otomatik atanır, bilgisayarın ram'ini arttırırsanız paylaşılan sistem belleği artar ama bunun performansa bir etkisi olmaz çünkü ekran kartınız çok eski ve çok güçsüz.
Ayrıca eğer Windows 10 veya 8 kullanıyorsanız, Windows 7 yükleyerek performansı arttırmanız mümkün.
GTA San Andreas orta ayarlarda kaldırıyor diye bir rapor okudum, GTA San Andreas 2004'te çıktı yani 2006'dan önceki oyunlara bakmanızı tavsiye ederim.
Anladım hocam. Fakat şunu söylemek istiyorum. Knight Online 32 mb ekran kartı istiyor minimum. Onu bile kaldırmıyor donuyor sürekli. Buradaki ayarlarım değişmekte. Ayrılmış video belleği 128 mb idi eskiden ve rahatça oynayabiliyordum. Fakat ne olduysa 0 oldu ve hiç oynayamamaya başladım. Bilgisayarıma format attım yine fayda etmedi. Bazı yerlerden BİOS'tan ayarlanabildiğini söylediler fakat BİOS'tanda ayarlayamadım. Yeni ekran kartı alacağım fakat bir süre bununla idare etmem gerekiyor. Başka bir fikri olan arkadaşım varmı ?

saQsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu GÜNCEL

Kingberat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim youtube da nejat deliğioğlu nin ramin bir kısmını ekran kartı olarak kullanma videoları var onları izle yaptıklarını yap ramın dan biraz ekran kartı ayır.Kolay gelsin