Intel hd graphics 4000 ve nvida

Bu konuyu okuyanlar

obzib

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar laptobunda 2 tane ekran kartı var ve ben bu intel hd graphicsten hiç memnun değilim oyun açarken grafik işlemci seçebiliyorum ama silkroad oynarken seçemiyorum bunu nasıl değiştirebilirim ve varsayılan ekran kartı intel gerekirse iptal edicem nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu sorunu bende yaşıyordum ama Oyuna sağ tıklayıp entegre grafik yerıne yuksek performanslı nvidia işlemcisiyle oyunu başlat. çözülecektir , birde denetim masası , nvidia ayarlarından Silkroad oyununu ekle orda bölüm var .

Intel hd graphics küçük boyutlu çok yogun grafik gerektirmeyen durumlar için çıkartıldı yani galaxy s4 teki olay ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
denetim masasından Nvidia denetim masasını aç. Soldaki 3D ayarlarından "3d ayarların yönetilmesi"ni seç. "Proram ayarları" sekmesinden istediğin programın intel yada nvidia ile kullanma ayarlarını yapabilirsin.

obzib

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediklerinizi yaptım ama olmuyor çünkü oyunu direk açmıyorum oyunu başka bir program araclığı ile açıyorum o yü<den direk yine intelden açıyo ve benim çözmek istediğim var sayılan olarak nvidiayı seçmek istiyorum nasıl olacak ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Başlat menüsünden CCC - Advanced'ı aratın ve tıklayın.
ATI Catalyst Control Center açılacak. Oradan Graphics menüsüne tıklayın ve Switchable Graphics'i seçin
Automatically select power-saving GPU when on battery seçeneğini kaldırın ve High Performance GPU'yu seçin.

obzib

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win8 de başlat yok arama menüsü var aradım dediğin control center çıkmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadai Ati ile nvidiayı karıştırmış sanırım.
"Denetim masası"
"Nvidia denetim masası" (veya "kontrol paneli" olarak da geçer bazen)
Sol bölmeden 3D ayarları - 3D ayarlarının yönetilmesi
Sağ bölümde "genel ayarlar" sekmesinden varsayılan grafik işlemcisi olarak nvidiayı seçip uygula dersen, her 3D işlem için direk sadece nvidiayı kullanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler intel hd graphics den daha iyi ekran kartı mı var be!!!! nvidia oyun ekran kartı deilki..

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
beyler intel hd graphics den daha iyi ekran kartı mı var be!!!! nvidia oyun ekran kartı deilki..

saçmalamışın iyice hayatımda gördüğüm en saçma yorum kalbini incitmek istemem kul hakkından korkarım ama ,

öğreteyim o zaman tam tersi ıntelin ekran kartları ENTEGRE grafik kartlarıdır. hd 3000 hd 4000 Irıs ve En son Irıs Pro 5200 dü ellam.

Intelin en son en yenı haswell sundugu IRIS PRO 'su bile Nvidianın 700 serisine bile yetişemiyor. . Mesela az grafik kartları gereksinimi olan uygulamalarda INTEL devreye giriyor. Yüksek performans gereken mesela CALL OF DUTY GHOST , ASSASSİAN CREED BLACK FLAG vb bu oyunları Irıs Pro dan FPS alamassın ancak çalıştırır yani dona dona her iddiasınada girerim forumda . .

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
saçmalamışın iyice hayatımda gördüğüm en saçma yorum kalbini incitmek istemem kul hakkından korkarım ama ,

öğreteyim o zaman tam tersi ıntelin ekran kartları ENTEGRE grafik kartlarıdır. hd 3000 hd 4000 Irıs ve En son Irıs Pro 5200 dü ellam.

Intelin en son en yenı haswell sundugu IRIS PRO 'su bile Nvidianın 700 serisine bile yetişemiyor. . Mesela az grafik kartları gereksinimi olan uygulamalarda INTEL devreye giriyor. Yüksek performans gereken mesela CALL OF DUTY GHOST , ASSASSİAN CREED BLACK FLAG vb bu oyunları Irıs Pro dan FPS alamassın ancak çalıştırır yani dona dona her iddiasınada girerim forumda . .
hay ağızına sağlık yazmaya üşenmiştim

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
dediklerinizi yaptım ama olmuyor çünkü oyunu direk açmıyorum oyunu başka bir program araclığı ile açıyorum o yü<den direk yine intelden açıyo ve benim çözmek istediğim var sayılan olarak nvidiayı seçmek istiyorum nasıl olacak ?

O programa sağ tık yapıp grafik işlemcisiyle çalıştır > nvdia şeklinde başlatmayı denediniz mi? Yine aynı menüden varsayılanıda değiştirebiliyorsunuz

image.png

Temsili resim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
intel ekran kartını devre dısı bırakmak istiyorsan denetim masasından aygıt yöneticisinden görüntü bağdastırıcısını açıp orda iki ekran kartını gösterir intele fareden sağ tıklayıp devre dısı bırakabilirsin bıraktığın anda oyomatikmn ektan kartına geçer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu olay bende de var ghost kasıyor laptobu kırasım geliyor :hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
obzib selam . kardesım aynı sorun bende de var 2 ekran kartım var ve silkroadı takıla takıla oynuyorum . acaba sen bı cozumunu buldun mu lütfen bana da yardımcı ol .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YA bende de bşr sorun var yardım edermisinizi.

kişileştirden bakıyorum intel hd graphic 4000 yazıyo ve laptobumun ekran kartı 1 gb iken 1700 mb paylaşımlı gösteriyo yine hd graphic 4000 den şüpeleniyorum nası değiştirrim nveda denetimden de bakıyorum geforce gt 635 m gözüküyo ama yine de ddeğişmiyo

Enes_Efe00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende şöyle bir sorun var nvidia denetim masasını açıyorum 3d ayarların yönetilmesi bölümüne geliyorum orada entegre yazıyor ve değiştirilmiyor. İntel in ve nvidia nın driver larını DisplayDriverUninstaller ile sildim en yeni sürmümü kurdum ikisininde ama yine aynı. Ayrıca oyunlara sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır seçeneği de silik durumda, dokunamıyorum.