İntel Control Panel ve bazı uygulamardaki renk bozukluğu

Bu konuyu okuyanlar

caesar22tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arakdaşlar geçen gün Lenovo v310 marka bir laptop aldım.Cihaz Freedos'tu windows 10 64 bit kurdum.bütün driverlarını tam olarak yükledim fakat bilgisayarı kullanırken başlata bastığımda açılan pencerenin seri bir şekilde gidip geldiğini farkettim.Daha sonra Chrome da sekmeler arasında dolaşırken ekran çok hızlı bir şekilde siyahlaşıp düzeliyordu.çözünürlük 1920x1080 yazılar gayet net gözüküyordu fakat torrenti açtığım zaman yazıların silik oldugunu daha sonra başka programlarda da aynısını yaşadığımı farkettim.özellikle spotify'ı açınca ekran piksellere bölünüyordu.sonra intel control panelini açtım ve ekranda mavi yeşil beyaz siyah karma renkler,piksellere bölünmüş bir şekilde gözüküyordu.Ekran kartım AMD R5,iki defa format attım ama sorun düzelmedi.Aynı sorunu yaşamış veya konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirlerse çok sevnirim.şimdiden teşekkürler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Merhabalar;

BIOS sürümünüz güncel mi?Hangi Windows 10 sürümünü kullanıyorsunuz?Pro, Home?

caesar22tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

Bios surumu guncel mi bilmiyorum iki gun oldu bilgisayari alali.windows pro olmasi lazim.bugun bilgisayarci bir daha format atti bu sefer inteli kurmamis sadece amd yi kurmuş ve sorun duzelmis.fakat bu sekilde sorunun duzelmesi intel ekran kartinda donanimsal bir sorun oldugu anlamina gelmez mi ? Garantiye yollamalimiyim ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
BIOS sürümünüzün güncel olup olmadığını bilmediğim için net bir şey diyemem.Bilgisayarınızın modelini yazarak Google da sürücülere ulaşabilirsiniz.Buradan en son çıkmış BIOS sürümünü kontrol edip daha sonra Windows ta arama yerine msinfo32 yazarak kendi BIOS sürümünüzle kıyaslayabilirsiniz.Eğer yeni sürüm varsa indirip kurmanızı öneririm.