instagram görüntülü konuşmada ilginç olay

Bu konuyu okuyanlar

Merkantili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Arkadaşımla instagramda görüntülü sohbet ederken, ekran birden dondu. Ben bağlantının zayıfladığını düşündüm. Sonra ekran karardı, bağlantı tekrar kuruluyor dedi ve görüntü tekrar geldi. Ama karşımdaki, konuştuğum arkadaşım değil başka bir adamdı. O beni gördü ben onu gördüm, ön kamerasını hemen kapattı. Sonra bağlantı tekrar sağlandığında arkadaşım tekrar ekrandaydı. Benim ya da karşı tarafın görüşmelerinin herhangi bir programla (casus yazılım vs) izlendiğini düşünmeli miyim? Yoksa bu eskiden hatların karışması gibi bir uygulama ya da yazılım hatası mı? Birkac gündür kafama takıldı. Konuyla ilgili beni aydınlatabilecek olan varsa sevinirim.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Bence o adam seni aradı görüntülü olarak

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Yada confickerin dediği gibi haclenmiş olabilir

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Cidden korkutucu bir durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba. Arkadaşımla instagramda görüntülü sohbet ederken, ekran birden dondu. Ben bağlantının zayıfladığını düşündüm. Sonra ekran karardı, bağlantı tekrar kuruluyor dedi ve görüntü tekrar geldi. Ama karşımdaki, konuştuğum arkadaşım değil başka bir adamdı. O beni gördü ben onu gördüm, ön kamerasını hemen kapattı. Sonra bağlantı tekrar sağlandığında arkadaşım tekrar ekrandaydı. Benim ya da karşı tarafın görüşmelerinin herhangi bir programla (casus yazılım vs) izlendiğini düşünmeli miyim? Yoksa bu eskiden hatların karışması gibi bir uygulama ya da yazılım hatası mı? Birkac gündür kafama takıldı. Konuyla ilgili beni aydınlatabilecek olan varsa sevinirim.
Adam nasıl bir tipti?

Merkantili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar listemdeki herkes şahsen tanıdığım kişiler. Karsimdaki tipi daha once hic gormedim. Diyelim ki listemdeki bir kişi o esnada bana arama yaptı. Halihazirda konuşmam sürüyor ve Herhangi bir kabul etme durumu da yok. Ya da arama uyarısı yok. Bildiğin muhabbet ederken ekran donuyor, bağlantı tekrar sağlandı dediği anda bambaşka bir yer bambaşka seslerle tanimadigim bir adam karşımda beliriyor ve işin en enteresan yanı o kişi beni görür görmez ön kamerayı parmağıyla kapatıyor. Tanıdığım biri değil. Bu hareketten sonra yine bir bağlantı kuruluyor ve önceki arkadaşım tekrardan karşıma geliyor. Durumu ona anlattığımda onda sadece bağlantının gittigini ve baska birini görmediğini söyleyip durumdan endişelendi. Bu hackleme olayı gercekten mümkün mü? Benim nasil bir guvenlik onlemi almam lazim?

Merkantili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler. Deneyeceğim Conficker.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Conficker in dediği gibi yap fakat telefona hard reset at ,ayarlardan sıfırlarsan içinde dosyalar kalabilir. Fakat hard reset format gibi birşeydir. Bütün virüsleri siler. Çok etkilidir..Fakat Telefonunun modelini bilmediğim için.sana nasıl yapılacağını gösteremiyorum.Bu durumda internetten nasıl yapılacağını öğrenebilirsin :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Benzer bir durumu bende yaşadım benim ki sadece telefon görüşmesi şöyleki ben almanyada yım eşimi aradım İstanbulu cepten ama eşim ankaradamısın diye sordu çünkü yurt dışındayım ama ankarada bir numara görünüyor.

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Benzer bir durumu bende yaşadım benim ki sadece telefon görüşmesi şöyleki ben almanyada yım eşimi aradım İstanbulu cepten ama eşim ankaradamısın diye sordu çünkü yurt dışındayım ama ankarada bir numara görünüyor.
Hatların karışması olabilir.
Ya da olası hackleme olabilir.