İnsanoğlunun geldiği duruma üzüldüm.

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
NEDEN Mİ GERİZEKALI ÇOK,
Milyonlarca yıl süren evrimden sonra, gelişimini 50.000 yıl önce tamamlayan insanoğlu; beyin ve zeka olarak genetik değişimine uygun hızla evrilseydi şu anda galaksiler arasında seyahat ediyor olurduk.

- Din, sivrisinekten daha çok insan öldürdü tarih boyunca. Özellikle de zeki, aklı başında insanları.

- 2. Mısır İmparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose-Menes, anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra, oralara gömülen kimseyi canlandırmayacağını söylediği için öldürüldü. Soyu devam etmedi.
-Antik Mısır'ın diğer bir filozofu Amentebat ''insanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz'' dediği için ailesi ile birlikte yok edildi. Soyu devam etmedi.
-Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof; Roma Tanrı’larının masal olduğunu söylediği için katledildi. Soyu devam etmedi.
-Antik Yunanlı’lar, devrin en büyük filozofu Sokrates'i 2500 yıl önce Yunan tanrılarına inanmadığı için öldürdüler. Soyu devam etmedi.
-Giardano Bruno, italyan filozof. Kapalı evren görüşünü ilk reddedenler arasında. Dünya güneş etrafında dönüyor dediği için Kilise tarafindan Roma'da diri diri yakıldı. Soyu devam etmedi.
-Sadece Avrupa engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof, sanatçı yakıldı. Soyları devam etmedi.
-Paleolitik çağ'dan itibaren son 40.000 yılda istatistiksel olarak sayıları 143 milyon olarak hesaplanan üstün zekalı insan “Dinlere, Tanrı’lara, dogmalara, tabulara, masallara” inanmadığı için öldürüldü ve hiç birisinin soyu devam etmedi.
Soyları devam etseydi bugün dünya insan popülasyonunun %5’i değil %35'i üstün zekalı olacaktı. Öyle olunca; Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış olacaktı. Bilim, sanat, felsefe üreten değerli insanlarla birlikte bugün -fosil yakıt yakmadan- daha temiz bir dünyada yaşıyor olacaktık. Bizim de zeka seviyemiz bugünkü aptal halimizle kıyaslanmayacak kadar yüksek olacaktı.

Akşam sokağa çıkınca birbirinize bakın, ve bilin ki hepimiz geride kalan düşük zekalı insanların torunlarıyız. Akıllı, üstün zekalı nesil tarih boyunca yobazlar tarafından öldürüldü. Akıllı ve zeki insanların genleri bize aktarılamadı...

Facebooktan Alıntıdır. Okuyup etkilendiğime göre belki lazımım olur diye bura kopyaladım.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Çok eski şeyler hakkında konuşuldu biraz cık ta teknoloji hakkında konuşsaydı iyiydi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
NEDEN Mİ GERİZEKALI ÇOK,
Milyonlarca yıl süren evrimden sonra, gelişimini 50.000 yıl önce tamamlayan insanoğlu; beyin ve zeka olarak genetik değişimine uygun hızla evrilseydi şu anda galaksiler arasında seyahat ediyor olurduk.

- Din, sivrisinekten daha çok insan öldürdü tarih boyunca. Özellikle de zeki, aklı başında insanları.

- 2. Mısır İmparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose-Menes, anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra, oralara gömülen kimseyi canlandırmayacağını söylediği için öldürüldü. Soyu devam etmedi.
-Antik Mısır'ın diğer bir filozofu Amentebat ''insanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz'' dediği için ailesi ile birlikte yok edildi. Soyu devam etmedi.
-Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof; Roma Tanrı’larının masal olduğunu söylediği için katledildi. Soyu devam etmedi.
-Antik Yunanlı’lar, devrin en büyük filozofu Sokrates'i 2500 yıl önce Yunan tanrılarına inanmadığı için öldürdüler. Soyu devam etmedi.
-Giardano Bruno, italyan filozof. Kapalı evren görüşünü ilk reddedenler arasında. Dünya güneş etrafında dönüyor dediği için Kilise tarafindan Roma'da diri diri yakıldı. Soyu devam etmedi.
-Sadece Avrupa engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof, sanatçı yakıldı. Soyları devam etmedi.
-Paleolitik çağ'dan itibaren son 40.000 yılda istatistiksel olarak sayıları 143 milyon olarak hesaplanan üstün zekalı insan “Dinlere, Tanrı’lara, dogmalara, tabulara, masallara” inanmadığı için öldürüldü ve hiç birisinin soyu devam etmedi.
Soyları devam etseydi bugün dünya insan popülasyonunun %5’i değil %35'i üstün zekalı olacaktı. Öyle olunca; Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış olacaktı. Bilim, sanat, felsefe üreten değerli insanlarla birlikte bugün -fosil yakıt yakmadan- daha temiz bir dünyada yaşıyor olacaktık. Bizim de zeka seviyemiz bugünkü aptal halimizle kıyaslanmayacak kadar yüksek olacaktı.

Akşam sokağa çıkınca birbirinize bakın, ve bilin ki hepimiz geride kalan düşük zekalı insanların torunlarıyız. Akıllı, üstün zekalı nesil tarih boyunca yobazlar tarafından öldürüldü. Akıllı ve zeki insanların genleri bize aktarılamadı...

Facebooktan Alıntıdır. Okuyup etkilendiğime göre belki lazımım olur diye bura kopyaladım.
Sebebi din değil; hep menfaat, menfaat, menfaat.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
O halde sende bir gerizekalısın. Çünkü akıllı insanların soyundan değilsin. Ama zeka soya ve Irka bakmaz. Facebook yada Youtube dan da ilim öğrenilmez.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Sorun hep eğitim sistemi ve kıymet bilmemekten insanoğlu yozlaşıyor.
Biraz toplum baskısı işin içine girincede böyle olabiliyor. İnsan ömür sonuna kadar gelişmeğe açık yaratık ama gel görki aşağılamalar veya o olmaz yapamazsın Haram filan işin içine girince olay değişiyor.

Çocuk belki Dünyada 1 numaralı Ressam olucak. Yok resim çizmek insan çizmek haram. Yada 1 numaralı müzisyen olucak müzik şeytan işi haram. Veya öyle Felsefi fikir yürütecek ki dünyanı değişebilecekken adamları öldürme nedir kafama yatmıyor.

Keşke bilim adamlarından oluşan toplumun kendi bir Kıtası olaydı orada yaşasaydılar diyorum. Düşünce özgürlüğü olan bir kıta.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Zekanın sonradan kullanım oranına bağlı olarak gelişen bir şey olduğunu kanıtlayan bir sürü deney var ayrıca büyük işler başarmış insanların devam eden nesillerininde büyük işler başarma ihtimali diğer insanlarla hemen hemen aynı oranda olduğuda kanıtlanmış bir gerçek.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Yapacak bir şey yok, rahat olunuz Doçent Doktor. Herkesin inancı, sevdiği şeyi ve ayrıca böyle falanca filanca konuları açmak çok yanlış. Bana kalırsa ben onların ve sizlerin inancına karışmak istemem. Bak herkesin bir tercihi vardır, diler inanır ya da inanamaz. Atıyorum ninem Hristiyan, ben Müslümanım. Senin dediğin şey başkaların dinlerine ve isteklerine karışmak çok yanlış bir şey yani. Örneğin senin tercihin kırmızı ise, benim tercihim başka renk olabilir. Herkes bir şeye yöneliyor. Ayrıca T.C. Anayasasının 10. Maddesinde tercih ve inançla ilgili şeyler yazılı:

" Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. "

Devlet bile adamın dinine, tercihine karışmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yada 1 numaralı müzisyen olucak müzik şeytan işi haram. Veya öyle Felsefi fikir yürütecek ki dünyanı değişebilecekken adamları öldürme nedir kafama yatmıyor.
Bir saniye. Müzik neden haram olsun ki? Müzik kültürü tanıtır, yararlı şeyleri gösterir ve zararlı şeyleri yönlendirmez ise sakıncası olduğunu zannetmiyorum. Bazı hocalar demek ki insanların kafaları bozmuş. Özellikle Kerem Önder vs. gibi hocalar.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Biraz toplum baskısı işin içine girincede böyle olabiliyor. İnsan ömür sonuna kadar gelişmeğe açık yaratık ama gel görki aşağılamalar veya o olmaz yapamazsın Haram filan işin içine girince olay değişiyor.

Çocuk belki Dünyada 1 numaralı Ressam olucak. Yok resim çizmek insan çizmek haram. Yada 1 numaralı müzisyen olucak müzik şeytan işi haram. Veya öyle Felsefi fikir yürütecek ki dünyanı değişebilecekken adamları öldürme nedir kafama yatmıyor.

Keşke bilim adamlarından oluşan toplumun kendi bir Kıtası olaydı orada yaşasaydılar diyorum. Düşünce özgürlüğü olan bir kıta.
İşte diyorum ya doğru düzgün bilgi sahibi olmayan atıp sallayan bireylerin veya topluluğun yorumlarını araştırmaksızın kaale alınca öğrenilmiş çağresizlik söz konusu oluyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Maalesef Death Mark. Kendini hoca hacı, tamirci, mühendis vs. gibi gözüken insanlar var ve birisi işte ya saçma salak bir şeyi destekler. Benim sinir olduğum kısım ise iki yüzlü, tamamen kötülük için ve sadece kendisi için iyilik yapıp da işini yapan kimseleri sevmiyorum. Benim önceden takip ettiğim iyi birisi gibi gözüken bir hoca vardı.

Hocalıktan tekrardan detaylıca örnek vereyim. Müziğe haram diyenler var. İlahiler, türküler, reklamda yer alan melodiler / şarkılar vs. bunlar müzik değil midir? İlahi en masum müzik zaten. Ayrıca müzik hayatımzın içinde yani. Eğer affedersin p*****, kötülüğe vs. yönlendirme varsa o zaman haram yani. (Doğrusunu Allah bilir) Bir de şaklaban kimseler kıza bakmak (şehvetsiz), el sıkışmak olmaz diyor bir de. Adam bildiğin ya eksik ya da bilerek yanlış anlatıyor. Bakmak ve bakmak var yani. Senin şehvetini hiç etkilemiyorsa arkadaş ol, el sıkışırsın. Bakmadan nasıl evlenirsin ve tanışırsın? İşte, buyur. İllüzyon hileleri yavaş yavaş çıkar inşallah. Ayrıca utanmayan bazı tarihçiler ve hocalar Osmanlının yıkılmasını Atatürk'ü suçluyor. Nereden bileceksin kardeşim? Çok iyi bir şekilde araştır, anla ve gör. Yazsın bakalım herkes TBMM'nin açılışının fotoğraflarını. Baktın, ve Atatürk resimde dua ediyor. Tarihi ve siyaseti bilmeden Atatürk'ü suçluyorlar. Atatürk olmasaydı benim oturduğum yer Yunan toprağı olacaktı ve Allah'a şükürler olsun şimdi sıkıntı yok. Tarihi tam öğreneceksin ki doğru kafaya yatsın. Ben böyle internette sahtekar insanları çok gördüm, hem de nasıl.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Abi sen Hoca Hacı dedinde yine video girdi aklıma. :D Hoca mı Hacı mı belli değil Bir Cinci Hoca 16 yaşlı kızın Cinini çıkartma videosu bulmuşum. Yanlış anlama Sanırım Türkiye köylerinden biri. Bulundukları odaya baskın yapmışlar videoda. Abi Pisikolojimi darmaduman etmiş video resmen. Yani Böyle Pezevenklere İnanan varmı hakkatten bilmiyorum. İstersen bir paylaşım sitesi üzerinden videonu yollarım İncelersin :(

Yuuuuhhhhhh dedim artık videonu görünce. İnsanlar eski inançlara neden bu kadar bağlı kalıyorlar aklım almıyor.

Haaa bide Haram olaylarına dönecek olursam kendimde karakalem resimler çizerim. İş arkadaşlarından yarısı dindar ve Resim çizme konusunu baya bir tartıştık kaç ay olalı. Sanki dedikleri şeyden bir anlam çıkardım. Biz beceremiyorsak resim çizmeyi sende becermemelisin. Yani kendileriinden Becerikli insan görme onlara pisikolojik olarak Aşağılanma hissi veriyor.

İşlediğim odada İnadına Şeytan Kafaları resimi çizmişim bilgisayarın yanında duruyor öylesine :D Dindar olmayan arkadaşlar şaşırıp kalmış çizdiğime. Yani nasıl söylesem Pisikoloji aşağılanmayı sevmiyor insanoğlu onu çıkardım bu yaşadığım olaylardan.

Neyse Çok uzatmıyım amma onu da söyliyim ki Bilimadamlarına baskı herzaman olacaktır. Devlet tarafından da Baskı olacaktır tıpkı bir mahkum gibi yaşatıyorlar bilimadamlarını. Gözetim altında tutuyorlar.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Bahsettiğim hocayı merak eden varsa buyurun:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Beyinleri felç olmuş mu ne? Abi insanlar kendi kendilerini cahilliğe sürüklüyor. Vay haline bunların Çocuklarının. Eğer çocukları varsa Çok yazık olmuş çocuklarına.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Abi insanlar kendi kendilerini cahilliğe sürüklüyor.
Dilersen Facebook sayfasına da bak. Orada yalnızca dini içerikler var. Gösteriş yaptığı gayet açık. Benim tanıdığım müezzin bile hep dini gönderi yapmıyor. Sen kafaya takma bence, bu başlangıçtı. Daha da beterleri var. Misal olarak Ebu Hanzala. Ebu Hanzala zaten bir örgütün üyesi idi. O insanlar bir şekilde Allah'ın izniyle cezasını çekerler.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
İnsanoğlun soyu bir gün illaki tükenecek, ancak Thanos gibi bir soykırımcı kurtarabilir bu ırkı.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
İnsanoğlun soyu bir gün illaki tükenecek, ancak Thanos gibi bir soykırımcı kurtarabilir bu ırkı.
Hehuehuehe :D Thanos ne abi yhaaaa sizden de garip sözler çıkıyor.

1 defa Milyonlarca canlının içinden birinci oldum ama Keşke yine de Milyonlarca canlının içinden Birinci olabilsem. Keşke. Yeni Evrendışı Evren, Yeni uzunömürlü Vücut ve Yeni kanunlar + 6 duyudan fazla duyu olabilitesi.
Yani bir sözle İnsan kendi içindeki mikro canlıların Tanrısıysa Bende Evreni Canlı 1 vücut gibi görmeye devam edicem.
Zaten Evren de bir canlı gibi büyüyor ve genişliyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Thanos gibi bir soykırımcı kurtarabilir bu ırkı.
Çok ilginç cevaptı aslında, Hollywood'tan hayali bir karakteri yazmışsın ve yanlış bir şekilde sözcüğü kullanmak gibi bir şey ortaya çıktı.