İnsanoğlu Aya Hiç Ayak Basmadı Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
He kardeşim he koskoca NASA sana yalan söyleyecek. Cidden bunlara inanıyorsanız cahilsiniz demektir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ay'a defalarca gidildi ve işe yarar bişey olmadığı için ay programi bitirildi orada platin,uranyum olsaydi bitmezdi uçuşlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ay'a defalarca gidildi ve işe yarar bişey olmadığı için ay programi bitirildi orada platin,uranyum olsaydi bitmezdi uçuşlar.
Bencede yararlı yeraltı kaynakları olsa hala gidilirdi
Uzayı taramalarının bir diyer amacıda yeraltı kaynaklarıdır

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Dünyada ki uranyum uzaydan gelmiş mesela ...
Hayat Mars'tan geldi.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

Aya insanli olarak sadece 1 kez Amerikalılar tarafından gidildi, Ruslar, Çinliler vs insanli hic gitmedi, aya girildikten birkaç yil sonra dunyanin cevresinde canlı gecmesi normal araclarla mumkun olmayan Van Ellen kusagi bulundu, videoda zaten bundan da bahsediyor

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,904
uzaya ilk çıkıp sapasağlam dünyaya gelen ilk insan bir süre sonra uçak kazasında ölmüştür yani acaba uzaya da mı gidilmedi :grimacing:
Mesaj otomatik birleştirildi:

60 ton uranyumu ziyan eden de ne bilym. :D

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Van Allen kuşağından geçmenin mümkün olmadığını düşünenlere kuşağın sahibi Van Allen oturacak yerleriyle güler. Barış Özcan'ın bugün yayınladığı videoyu izlemenizi öneririm. Kaynak vs her şey belli ve mantık çerçevesinde açıklanmış. Gidip nygma gibilerden bu konu hakkında bilgi alınmamalı

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Van Allen kuşağından geçmenin mümkün olmadığını düşünenlere kuşağın sahibi Van Allen oturacak yerleriyle güler. Barış Özcan'ın bugün yayınladığı videoyu izlemenizi öneririm. Kaynak vs her şey belli ve mantık çerçevesinde açıklanmış. Gidip nygma gibilerden bu konu hakkında bilgi alınmamalı
Gecmek mumkun ama Obama zamaninda NASA henuz gecemediklerini yakinda gececek arac ureteceklerini aciklamisti
Peki sana hic garip gelmiyor mu aya insanli olarak sadece bir kez gidilmis olmasi, 70 yildir bir daha insanli gidilmemesi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Gecmek mumkun ama Obama zamaninda NASA henuz gecemediklerini yakinda gececek arac ureteceklerini aciklamisti
Peki sana hic garip gelmiyor mu aya insanli olarak sadece bir kez gidilmis olmasi, 70 yildir bir daha insanli gidilmemesi
Bir kaç opollo sefer yapildi hatta opollo testlerinden birinde 4 astranotu canlı canlı yanmasina neden oldu ondan aya giden roketleri ekonomik olmadığı için proje iptal oldu ama ay seferleri gerçek tek sefer değil 3-4 kere gidildi.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bir kaç opollo sefer yapildi hatta opollo testlerinden birinde 4 astranotu canlı canlı yanmasina neden oldu ondan aya giden roketleri ekonomik olmadığı için proje iptal oldu ama ay seferleri gerçek tek sefer değil 3-4 kere gidildi.

Ben de birden fazla kez insanli gidildi diye biliyordum lakin arastirinca sadece bir kez oldugunu gordum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Hep düz dünyacılar ve nasa'nın beceriksiz,basiretsiz ve korkak cimri yöneticilerinin yüzünden.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hep düz dünyacılar ve nasa'nın beceriksiz,basiretsiz ve korkak cimri yöneticilerinin yüzünden.

4 gun once NASAdaki Turk mühendis su an istesek bile hemen aya gidemeyiz cunku uzerinden 70 kusur yil gecti ve bazi seyleri unuttuk yazdi.

Belki de Stanley Kubrick öldüğü icin aya tekrar gidilmedi malum o yillarda bu isin altindan kalkabilecek yetenekte baska yonetmen yoktu

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Şu an istediklerini CGI ile yapabilirler zaten. Aya gidildi hatta önümüzdeki 4 yıl içinde bir daha gidilecek. Bugün bunun hakkında Barış Özcan video yaptı . KAYNAKları ile birlikte gidip onu izlerseniz anlayacaksınız zaten.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Giden astronotlara ulasiyorlar ve hadi İncile elinizi basarak gittiginize dair yemin edin ve komplo teorisyenlerinden dindar olanlar bu sacma teorilere inanmaktan vazgecsin deniliyor.
Sonuc ise hicbir astronotu ikna edemiyorlar, sadece bu durum tek başına birseyi kanıtlamaz ama Van Elen kusagindan, Ay videolarindaki ayrintilara, NASA muhendislerinin aciklamalari vs birlesince bende bu isin kurgu olduguna dair hissiyatim artıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an istediklerini CGI ile yapabilirler zaten. Aya gidildi hatta önümüzdeki 4 yıl içinde bir daha gidilecek. Bugün bunun hakkında Barış Özcan video yaptı . KAYNAKları ile birlikte gidip onu izlerseniz anlayacaksınız zaten.
CGI teknolojisi gelisti lakin gercekcilik bambaska birsey.
2001 yılındaki Yüzüklerin efendisi 2014 yilindaki Hobbitten cok daha gerçekçi efektlere ve atmosfere sahip hem de ayni yonetmen ve ayni ekibe rağmen.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Deli. Sacmasi iddialar aya gidildi ayda prizma biraktilar uygun donanimin varsa aya lazer tutun görün efsane avcilari teyit etti google'dan arayip o bölümü bulup izleyin nasa tam destekledi üstelik.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Fakat prizmalar insansız yapılan bir gidiş sırasında da bırakılmış olabilir.
Sonuçta aya gidildiği iddiasında herkes hemfikir, buradaki soru Van Allen kuşağı vs aşılıp aya gerçekten insanlı gidildi mi

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Barış Özcan'dan geliyorum. Gidilmiş beyler. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Herturlu gidildi kayitlari kimbilir hangi koleksiyoner caldirtti cok sayida aytasi calinmis nasa'dan hala onun utanci var nasada...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Lakin Nasa muhendisleri Van Allen kusaginin henuz asilamadigini ancak yakinda asilacagini söylediler.

Bununla birlikte Nasanin aya ait gidis goruntulerinin arşivlerde kaybolduğunu açıklaması tum bu olaylara tuz biber ekti, kafalari iyice karistirdi
İnsanlar dogal olarak analog goruntulerin HDye cevrildiginde efektlerin daha bariz belli olacagi icin bu açıklamayı yaptıklarını dusunduler ve bence de bu noktada supheler yersiz degil

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Barış abii! :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Gidil gidildi gidilmedi diyenler yalanci gerzekler nasa o yillarda basinc testinde oksijen ile yapiyordu 4 astronotu yanarak öldü nasa'nin salakligindan bunu duydun mu?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
1563811461491.png

Son mesajlar